REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žindymas gali atrodyti kaip nesudėtingas procesas, tačiau be suskeldėjusių spenelių ir užsispyrusių kūdikių, kurie atsisako žysti, yra ir visas galimų komplikacijų sąrašas, o kai kurios iš jų yra tikrai rimtos.

Žindymas gali atrodyti kaip nesudėtingas procesas, tačiau be suskeldėjusių spenelių ir užsispyrusių kūdikių, kurie atsisako žysti, yra ir visas galimų komplikacijų sąrašas, o kai kurios iš jų yra tikrai rimtos.

REKLAMA

2020 metų balandžio mėnesį nauja mama Tyler-Marie Oates lankėsi tėvų namuose, kai pradėjo reikštis į gripą panašūs simptomai. 

Pirmą kartą ligos nediagnozavo

Iš pradžių ji gūžtelėjo pečiais, manydama, kad visa tai dėl nuovargio, kuris atsirado gimus kūdikiui, tačiau kai jos kūno temperatūra šoktelėjo iki 40 laipsnių, o visa tai lydėjo viso kūno skausmai, šaltkrėtis ir galvos skausmas, ji pateko į ligoninę.

Jai buvo kilęs įtarimas, jog anksčiau nepavyko nusitraukti pieno dėl mastito – krūties uždegimo dėl infekcijos, ką ji pažymėjo dokumentuose atvykusi į priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Nors mastitas gali pasireikšti nežindančioms moterims, dažna šios ligos priežastis yra užsikimšęs pieno kanalas, dėl kurio pienas kaupiasi ir krūtyje atsiranda uždegimas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir T. M. Oates atveju, mastito simptomai gali pasireikšti staiga – patinimas, iškilimas krūtų audiniuose, paraudimas, karščiavimas ir skausmas žindant. Jei ši liga negydoma, gali prireikti operacijos, jog būtų pašalintas susikaupęs pienas.

REKLAMA

Deja, Tyler-Marie pieno liaukos dar nebuvo pilnai užsikimšusios, o krūtys nebuvo patinę ar paraudusios. Gydytojai atliko kraujo tyrimus, dvi kompiuterines tomografijas ir du stuburo magnetinio rezonanso tyrimus, kad patikrintų dėl galimų ankstesnių epidūrinės nejautros komplikacijų ir Covid-19. Visi atsakymai buvo neigiami ir, kadangi tai buvo pirmosios pandemija dienos, prireikė dar dienos, kol paaiškėjo Covid testo atsakymas, rašo buzzfeed.com.

Nepasitikėdami jos pačios įtarimais, jog tai gali būti mastitas, gydytojai vos prieš tris savaites gimdžiusią moterį perkėlė į Covid-19 skyrių:

REKLAMA
REKLAMA

„Per naktį viskas blogėjo ir vėl pradėjau karščiuoti. Kitą rytą pastebėjau, kad mano krūtinė pradėjo raudonuoti, buvo patinusi ir labai pilnai. Kai bandžiau nutraukti pieną, niekas neišbėgdavo, o jei ir išbėgdavo, tai tik kraujas. Jaučiau beprotišką spaudimą, atrodė, kad mano krūtinė tuoj sprogs.“

@tylermarieoates

Breast feeding is not for the week ##HowIBathAndBodyWorks ##MyTeacherWins ##ChimeHasYourBack #mastitis ##breastfeeding ##medical ##medicaltiktok ##gross

♬ original sound - tylermarieoates

Krešulius pašalino pati

Kūno temperatūrai pakilus iki 40 laipsnių, pavojingai padažnėjo širdies ritmas, o kraujospūdis mažėjo – pasireiškė ankstyvieji sepsio požymiai, o tai – viena iš pavojingiausių organizmo reakcijų į infekciją. Sepsis yra pavojingas gyvybei ir dažnai be įsikišimo gali sutrikdyti pagrindinių organų kraujotaką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akušeris-ginekologas atėjo į T. M. Oates palatą, kitas medikas paėmė krūties tepinėlį ir tuomet moteriai diagnozuotas mastitas. Apmaudu, tačiau ji nebuvo perkelta iš Covid skyriaus į pogimdyminį, kol nepaaiškėjo, kad jos koronaviruso testo rezultatas neigiamas.

Prižiūrima gydytojų, Tyler-Marie tris dienas naudojo pientraukį, stengdamasi išsiurbti infekciją. Tada jai buvo leista eiti namo, bet ji vėl sugrįžo po dviejų dienų dėl sepsio. Tąkart gydytojai sutarė, kad jai reikės arba išpumpuoti krešulius iš savo kūno, arba atlikti operaciją.

„Jau buvau atskirta nuo dukros beveik savaitę ir buvau pasiryžusi grįžti pas ją. Taigi, išgėriau vaistų nuo skausmo ir, padėdama savo vaikino bei nuostabių žindymo specialisčių, naudojau pientraukį ir pašalinau krešulius“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Tyler-Marie pašalino nuo 10 iki 15 krešulių, kurių dydis, forma ir spalva buvo skirtingi. Ji nufilmavo apie tai vaizdo įrašą ir daugiau nei 9,5 milijonai žmonių žiūrėjo jį išpūstomis akimis. Populiariausias klausimas po vaizdo įrašu buvo: „Kaip tai turėtų pasišalinti iš kūno?“, į ką Tyler-Marie atsakė: „Skausmingai“.

„Tai jokiu būdu nebuvo malonu ir jaučiau deginantį skausmą, kai jie pasišalino. Krešulys iškrito pro mano spenelį. Jis išsispaudžia iš vidaus ir taip, tai yra labai skausminga, bet aš vartojau vaistus, kurie padėjo man tai išgyventi.

Aš taip pat rankomis bandžiau išspausti krešulius. Krešuliui pasišalinant, jis būna kiek storesnis nei batų raištelis, o pientraukyje tampa į gleives panašiu gniutulu“, – patirtimi dalijosi ji.

REKLAMA

Įspėja kitas moteris

Visiškai pasveikus, 28-erių merginai buvo pasakyta, kad ji gali vėl pradėti maitinti krūtimi, tačiau galiausiai nusprendė to nedaryti:

„Kai kažkas panašaus vos nepražudo tavęs iš tavo kūdikio, tu bijai, kad tai nutiks dar kartą. Man prireikė maždaug dviejų savaičių, kol pašalinau visus krešulius, bet tai buvo geriausias sprendimas man. Man viena žindymo specialistė pasakė, kad galiu nemaitinti krūtimi ir aš to laikausi. Mano vaikas sveikas ir laimingas.

Aš galvojau, kad ji turi būti maitinama krūtimi, kad augtų ir tvirtėtų, tačiau, tiesą sakant, mane tai daryti privertė visuomenė. Jei galite žindyti kūdikį ir norite pabandyti – pabandykite! Tai padėjo užmegzti ryšį ir buvo puiki mišinio alternatyva. Bet jei tai nepavyksta arba to daryti neįmanoma, neliūdėkite. Jūs nesate bloga mama, nes nemaitinate vaiko krūtimi, lygiai kaip nesi bloga mama, jei maitini vaiką mišinuku. Tu esi puiki mama, nes rūpiniesi savo vaiku ir duodi jam tai, ko reikia, nesvarbu, kokiu būdu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar mergina ragina visas moteris pasitikėti savimi, kai jaučiate, kad kažkas ne taip.

„Manau, kad moterys turėtų žinoti, jog taip gali nutikti ir joms, o kai kažkas negerai, reikėtų įsiklausyti į savo kūną. Po to, kai susilaukiate kūdikio, paprastai susitinkate su žindymo specialistu, bet maniškis man niekada nepasakė, kokia gali būti rizika ar komplikacijos, kurias galiu patirti maitindama krūtimi“, – pasakojo M. T. Oates.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų