REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dalis pasaulio milijardierių užaugo skurdžiose šeimose ir tik dabar gali puikuotis milijardinėmis sąskaitomis bankuose bei aukštais reitingais žurnalo „Forbes“ sudaromuose turtingiausių verslininkų sąrašuose.

REKLAMA
REKLAMA

Nors sėkmę susikurti iš nieko yra be galo sudėtinga, portalo „Business Insider“ pristatomos 15 sėkmės istorijų įrodo, kad gyvenime įmanoma įveikti ten pačius sunkiausius išbandymus ir susikurti savo gerovę pačiam.

REKLAMA

1. Guy'us Laliberté, pasaulyje bene garsiausio cirko „Cirque du Soleil“ įkūrėjas

 Guy Laliberté (flickr. nuotr.) (nuotr. Balsas.lt) Guy Laliberté (flickr. nuotr.)

Kanadoje gimęs G. Laliberté savo cirko karjerą pradėjo nuo pasirodymų gatvėse – grojo akordeonu, vaikščiojo ant kojūkų, „rijo“ ugnį. 1987 metais G. Laliberté  su trupe iš  Kanados provincijos Kebeko  išvykdamas rengti pasirodymo į Los Angelą smarkiai rizikavo, nes trupė neturėjo bilietų kelionei atgal. Rizika pasiteisino, Los Angele trupe sužibėjo ir tapo dabar visame pasaulyje žinomu cirku „Cirque du Soleil“.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu G. Laliberté yra šio cirko generalinis direktorius, profesionaliai žaidžia pokerį ir domisi kosmoso turizmu. Jo turtas vertinamas 2,5 mlrd. JAV dolerių.

2. Johnas Paulas DeJoria, profesionalios plaukų priežiūros priemonių kompanijos „Mytchell Systems“ vadovas

Johnas Paulas DeJoria (nuotr. SCANPIX)Johnas Paulas DeJoria (nuotr. SCANPIX)

Pirmos kartos amerikiečio J. Paulo DeJoria vaikystė buvo labai sunki. Jo tėvai išsiskyrė, kai jam buvo vos dveji, todėl vaikas iki dešimties metų padėdamas šeimai pardavinėjo kalėdinius atvirukus ir išnešiodavo laikraščius. Sulaukęs dešimties metų buvo išsiųstas į Los Angelą ir apgyvendintas globėjų namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Los Angele DeJoria kurį laiką priklausė Los Angelo gaujai, vėliau išėjo tarnauti į armiją. Kurį laiką padirbęs  kompanijoje „Redken Laboratories“, jis nusprendė pasiimti 700 JAV dolerių paskolą ir įsteigti savo bendrovę  „John Paul Mitchell Systems“. Kompanijos veikla prasidėjo nuo šampūnų pardavinėjimo keliaujant nuo durų prie durų. Tuo laikotarpiu J. Paulo DeJoria pats tokiu būdu pardavinėjo šampūnus ir gyveno savo automobilyje. Kadangi šampūnų kokybė niekad nekėlė abejonių, kompanija netruko išpopuliarėti. Šiandien jos pajamos kasmet siekia  daugiau kaip 900 mln. JAV dolerių.

REKLAMA

J. Paulo DeJoria taip pat yra įsteigęs kompaniją „Patron Tequila“ bei įvairiais būdais prisideda prie kitų industrijų kūrybos, pradedant deimantais ir baigiant muzikos industrijomis.

3. Ursula Burns,  IT produktų kompanijos „Xerox“ generalinė direktorė

Ursula Burns (Business insider nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Ursula Burns (nuotr. dešinėje)  (Business Insider nuotr.)

U. Burns užaugo rytinėje Manhattano (Niujorkas) dalyje, kuri buvo įvairių gaujų susibūrimų centras. U. Burns užaugino vieniša mama, namuose įsteigusi dienos centrą ir dar papildomai lyginusi kitų žmonių skalbinius tam, kad galėtų savo dukrą išleisti mokytis į katalikišką mokyklą. U. Burns, pabaigusi mokyklą, įstojo į Niujorko universitetą ir mokydamasi tapo praktikante „Xerox“ kompanijoje.

REKLAMA

Dabar U. Burns užima šios kompanijos generalinės direktorės postą. Ji yra pirmoji afroamerikietiškos kilmės moteris vadovaujanti kompanijai, kuri patenka  į žurnalo „Fortune“ sudaromą 500 didžiausių kompanijų JAV sąrašą.

4. Howardas Schultzas, pasaulinio kavos tinklo „Starbucks“ įkūrėjas ir vadovas

Howard Schultz (nuotr. SCANPIX)Howard Schultz (nuotr. SCANPIX)

H. Schultzas užaugo Brukline (Niujorkas) ir visada svajojo ištrūkti iš gyvenimo būdo, kurį diktavo jo tėvas, dirbęs sunkvežimio vairuotoju. Nepaisant skurdžios vaikystės, H. Schultzui mokykloje gerai sekėsi sportas ir jis laimėjo futbolo stipendiją studijuoti Šiaurės Mičigano universitete. Jame būsimasis verslininkas įgijo komunikacijos mokslų diplomą ir pabaigęs universitetą  pradėjo dirbti IT kompanijoje „Xerox“. Dirbdamas kitiems, tuo pat metu H. Schultzas nutarė įsteigti nuosavą mažą kavos parduotuvėlę, pavadindamas ją „Starbucks“. 1987 m. vyras metė darbą „Xerox“ kompanijoje ir tapo savo įsteigtos kavos parduotuvės generaliniu direktoriumi. Verslą pradėjęs nuo 60 kavos parduotuvėlių, „Stabucks“ tinklas šiuo metu aprėpia 16 tūkst. parduotuvių visame pasaulyje, jų vertė siekia 1,1 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Li Ka-Shing, turtingiausias Rytų Azijos žmogus

Li Ka-Shing (nuotr. SCANPIX)Li Ka-Shing (nuotr. SCANPIX)

1940 m. Li Ka-Shing šeima iš Kinijos persikėlė gyventi į Honkongą. Li Ka-Shing tėvas mirė nuo tuberkuliozės, kai sūnui buvo vos 15 metų. Nuo to laiko būsimasis turtingiausias rytų Azijos žmogaus buvo priverstas mesti mokyklą ir įsidarbinti plastiko fabrike. Siekdamas padėti savo šeimai Li Ka-Shing iš plastiko gamino gėles, kurias fabrikas eksportavo į JAV. 1950 m. Li įkūrė savo  kompaniją „Cheung Kong Industries“. Kompanija iš pradžių taip pat užsiėmė plastiko gamyba, tačiau vėliau pradėjo verstis nekilnojamo turto prekyba. Ilgainiui Li išplėtė savo veiklos sritis ir šiuo metu dirba bankininkystės, mobiliųjų telefonų, kabelinės televizijos, cemento gamybos, mažmeninės prekybos, viešbučių, vidaus transporto, aviacijos, elektros energijos, plieno gavybos, laivybos ir investavimo srityse.

REKLAMA

6. Francois Pinault, pasaulinio prabangos prekių tinklo PPR vadovas

Francois Pinault (nuotr. SCANPIX)Francois Pinault  (nuotr. SCANPIX)

F. Pinault metė mokyklą 1947 metais, nes nuolat buvo užgauliojamas dėl savo skurdžios vaikystės. Kurį laiką dirbo savo šeimos medienos prekybos versle, o nuo 1970 m. pats pradėjo supirkinėti įvairias smulkias įmones. Dėl savo negailestingos verslo taktikos – be skrupulų atleisti darbuotojus ir parduoti savo medienos kompaniją vien tam, kad po pokyčių rinkoje vėl galėtų ją nusipirkti už mažesnę kainą, ilgainiui įgavo „plėšrūno“ pravardę. Panašios taktikos verslininkas laikėsi ir nekilnojamojo turto versle, pasinaudojęs situacija, nusipirko didelės rizikos Prancūzijos vyriausybės obligacijų, kurias vėliau sėkmingai panaudojo savo verslo apsaugojimui nuo bankroto.

REKLAMA

Savo vertės žinojimas jam padėjo pradėti ir prabangos prekių ir garsių prekinių ženklų (tokių kaip „Gucci“ ar Stella McCartney) kompanijos PPR veiklą.

Šiuo metu F. Pinault yra vienas turtingiausių žmonių Prancūzijoje, jo turto vertė siekia 8,7 mlrd. JAV dolerių, jis turi nekilnojamojo turto įvairiose pasaulio šalyse bei didžiuojasi būdamas garsios aktorės Salmos Hayek uošviu.

7. Leonardo Del Vecchio, akinių imperijos „Luxottica Group“, parduodančios tokių prekės ženklų kaip „Ray-Bans“ ir „Oakleys“, įkūrėjas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leonardo Del Vecchio (Getty Image nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Leonardo Del Vecchio (Getty Image nuotr.)

L. Del Vecchio užaugo penkių vaikų šeimoje, tėvui mirus, juos augino tik našlė motina. Būsimasis akinių imperijos vadovas savo karjerą pradėjo fabrike, kuriame buvo gaminami akinių rėmeliai. Dirbdamas šiame fabrike L. Del Vecchio neteko dalies savo piršto.

Sulaukęs 23-ejų būsimasis milijardierius atidarė savo nuosavą akinių rėmelių parduotuvę, kuri ilgainiui išplito į didžiausią pasaulinį akinių rėmelių gamybos tinklą. Skaičiuojama, kad šiuo metu tinklas aprėpia apie 6 tūkst. parduotuvių, tinklo vertė siekia apie 10 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

8. Kirkas Kerkorianas, Las Vegaso kurortų savininkas

Kirkas Kerkorianas (flickr. nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Kirkas Kerkorianas (flickr. nuotr.)

K. Kerkorianas metė mokyklą 8 klasėje tam, kad taptų boksininku. Anglų kalbos mokėsi pats, tiesiog gatvėje. Jo šeima vertėsi sunkiai, todėl vaikinas ieškojo būdų, kaip jai padėti finansiškai. II pasaulinio karo metu jis tapo Karališkųjų oro pajėgų pilotu. Dirbamas tokį darbą iš jo gaunamas pajamas investavo į nekilnojamąjį turtą (NT) ir pamažu tapo NT magnatu Los Angele. Šiandien jo valdomų Las Vegaso kurortų vertė siekia 16 mlrd. JAV dolerių.

Straipsnio tęsinį Balsas.lt skaitykite rytoj.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų