REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis šiuolaikinių porų susiduria su iššūkiu ‒ atrasti laiko vienas kitam. Juk didžiąją dienos dalį paprastai praleidžiame ne su pačiu artimiausiu žmogumi, o ir susitikę po dienos darbų ne visada sugebame skirti antrajai pusei deramo dėmesio.

Daugelis šiuolaikinių porų susiduria su iššūkiu ‒ atrasti laiko vienas kitam. Juk didžiąją dienos dalį paprastai praleidžiame ne su pačiu artimiausiu žmogumi, o ir susitikę po dienos darbų ne visada sugebame skirti antrajai pusei deramo dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bendravimo trūkumas, rutina ir emocinis atšalimas yra galimos priežastys, dėl kurių pora nutaria pasukti skirtingais keliais. Didelę įtaką minėtiems sunkumams turi spartus gyvenimo tempas bei didelis užimtumas“, ‒ komentuoja vaikų ir šeimos psichologė Alma Želvienė.

REKLAMA

Ar tai reiškia, kad esame pasmerkti būti vienišiai? Specialistai pažymi, kad svarbi jungiamoji poros grandis – bendra veikla, o vienas geriausių santykių katalizatorių ‒ sportas drauge. Tad pateikiame dešimt priežasčių, kodėl į sporto ir sveikatingumo klubą verta leistis su antrąja puse.

1. Lengvai suderinamas pomėgis „Daugelis porų skirtingai įsivaizduoja kokybišką laisvalaikį. Vienas vertina poilsį su knyga, tuo tarpu kita pusė – aktyvi, sociali, trykštanti energija. Kartais tokiose porose ima ryškėti vadinami „interesų skirtumai“, atšaldantys tarpusavio santykius“, ‒ pastebi A. Želvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Trenerių teigimu, sporto salėje interesus nesunku suderinti. „Ne kartą atkreipiau dėmesį į tokias poras ‒ viena pusė didžiąją laiko dalį praleidžia mindama treniruoklį su knyga ar žurnalu, kita – intensyviai atlieka įvairius pratimus. Pertraukėlių metu jie pasišnekučiuoja, padrąsina vienas kitą. Kai kurios poros atranda abiejų pomėgius atitinkančias treniruotes ir, pavyzdžiui, drauge užsiima joga, šoka ar plaukioja baseine. Svarbiausia – kokybiškai leidžia laiką drauge“, ‒ pasakoja sporto ir sveikatingumo klubų „Impuls“ trenerė Laura Sidaraitė – Michailovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Bendri tikslai Kartu sportuojanti pora paprastai turi bendrą tikslą ‒ patobulinti kūno linijas, pagerinti savijautą ar fizinę formą. „Bendro tikslo siekimas sustiprina vienybės jausmą. Tai tinka kalbant tiek apie tautą, valstybę ar organizaciją, tiek ir apie šeimą. Ši vienybė kuria ir stiprina tarpusavio pasitikėjimą, būtiną sėkmingiems ilgalaikiams santykiams“, ‒ teigia psichologė A.Želvienė.

3. Tema pokalbiams Didelė dalis ilgiau kartu gyvenančių porų pastebi, kad ilgainiui jų pokalbiai ima „išsisemti“. Dienos darbų, kasdienių problemų aptarimas, viena kita replika apie gimines ar bendrus pažįstamus – tai ir visos šeimyninių pokalbių temos.

REKLAMA

„Pradėjus sportuoti temų ratas gerokai išsiplečia – atliekami pratimai ir treniruočių programos, pasiekti rezultatai, lankytojai, treneriai ir patys sporto klubai ‒ atsiranda bendrų interesų, apie kuriuos, kai tai įdomu abiem, galima šnekėti valandomis. Kiek teko matyti, kai kurios poros sporto klube daugiau kalbasi nei sportuoja. Manau, kad nuoširdus bendravimas žmonėms kitąkart ne ką mažiau naudingas nei fiziniai pratimai“, ‒ pastebi trenerė L. Sidaraitė – Michailovė.

4. Parama ir motyvacija Švelniais padrąsinimais ir komplimentais išreiškiama parama vienas kitam ‒ itin svarbūs porų santykiams puoselėti. Pastebima, kad kartu sportuojanti pora įvairiais būdais motyvuoja vienas kitą, skatina siekti tikslų. „Nuo paprasčiausio padrąsinimo „tu gali“ iki azartiško rungtyniavimo, kuris tądien geriau atliks pratimus ar sudegins daugiau kalorijų ‒ poros sporto klube viena kitą motyvuoja įvairiai. Šiuo atveju tinka viskas, kas padeda siekti rezultatų“, ‒ teigia trenerė L. Sidaraitė – Michailovė.

REKLAMA

5. Saugumo jausmas Tiek kasdieniame šeimos gyvenime, tiek ir sporte svarbus saugumo jausmas. Geriausiai jį sukuria šalia esantis partneris. „Su antrosiomis pusėmis sportuojantys žmonės paprastai labiau pasitiki savimi, o tai turi įtakos ir motyvacijai bei pasiekimams. Galų gale, daugeliui ir pats apsilankymas sporto klube tampa dar malonesnis, kuomet sportuojama su artimu žmogumi“, ‒ komentuoja „Impuls“ trenerė.

6. Patikimas patiems sau Pasak psichologų, ne vienoje poroje kyla įtampa, kuomet viena pusė ima manyti nebepatinkanti kitai. „Neretai žmogus tiesiog ima mažiau patikti pats sau, tik ši problema projektuojama į partnerį. Šiuo atveju galioja paprasta taisyklė ‒ kad būtum mylimas, pirmiausiai turi pamilti pats save. Grožio procedūros, garderobo atnaujinimas ir ypač sportavimas puikiai tinka, nes padeda žmogui keisti požiūrį į save patį, o tai svarbu poros tarpusavio santykiams“¸ ‒ pabrėžia psichologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Dar daugiau laiko kartu Poroms pradėjus drauge sportuoti, partneriai paprastai atranda dar daugiau laiko būti kartu ‒ ir ne tik sporto salėje. Daugelis porų ima drauge gaminti maistą: supanašėjus mitybos poreikiams ir laikui, išnyksta „jam“ ir „jai“ skirti skyriai šaldytuve. Didesnę jo erdvę užima sveiki, sportuojantiems žmonėms būtini maisto produktai.

„Dėl bendros veiklos atsiranda poreikis suderinti poros prioritetus ir darbotvarkę. Pasirengimas sporto klubui, kelionė į jį, bendras maitinimasis išplečia bendrų interesų ratą ir padeda atrasti daugiau laiko būti drauge“, ‒ teigia šeimos psichologė Alma Želvienė.

REKLAMA

8. Atsijungimas nuo darbo Psichologai pastebi, kad porų tarpusavio santykius neretai atšaldo nesugebėjimas dienos darbų palikti už darbovietės durų. Nuolat dirbant ar galvojant apie darbą išnyksta riba tarp profesinės veiklos ir asmeninio gyvenimo, o tai dažnai sukelia įtampą buityje.

„Niekas taip neišpučia dienos rūpesčių iš galvos kaip sportas ir fizinė veikla. Sportuojant gerėja medžiagų apykaita, apima teigiamos emocijos, lengviau įveikiamas stresas. Visa tai padeda bendraujant su artimu žmogumi“, ‒ kalba „Impuls“ trenerė.

REKLAMA

9. Žvilgsnis į partnerį kitomis akimis Sportavimas sudaro sąlygas iš naujo pažinti antrąją pusę. Tingų, į chalatą susisupusį ir šlepetes įsispyrusį namisėdą netikėtai pakeičia veržlus, aktyvus, tikslo siekiantis žmogus. „Rutina dažnai kelia grėsmę žmonių tarpusavio santykiams. Neretai girdime, kad žmonės, tegu ir puikiai sutariantys tarpusavyje įsisukę į rutiną, vienas kitą pamiršta, apleidžia. Bendra aktyvi veikla leidžia artimą žmogų išvysti kitokiame amplua ‒ tai sukuria intrigą ir įkvepia santykiams romantikos“, ‒ sako psichologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Intymiojo gyvenimo kokybė Dėl gerėjančios medžiagų apykaitos ir požiūrio į save pačius, fiziškai aktyvūs žmonės būna energingesni, ištvermingesni, geresnės nuotaikos. Tai teigiamai atsiliepia poros intymiajam gyvenimui.

„Fiziniai pratimai skatina chemines reakcijas smegenyse, kurios didina džiaugsmo pojūtį, mažina stresą, sužadina lytinį aktyvumą. Tad poroms, sunerimusioms dėl priblėsusios aistros, vertėtų atkreipti dėmesį į fizinį aktyvumą ‒ jo stoka neretai lemia ir lytinio gyvenimo kokybę“, ‒ pastebi psichologė.

Taigi, jei artėjant šventojo Valentino dienai nutartumėte paieškoti būdų kaip vėl įkvėpti aistros į jūsų tarpusavio santykius, rimtai apsvarstykite galimybę artimiausią pasimatymą su antrąja puse perkelti į sporto klubą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų