REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perlaistyti kambarinius augalus pavojinga ir jie gali neišgyventi. Taigi, kaip efektyviai laistyti augalus jų neperlaistant?

Perlaistyti kambarinius augalus pavojinga ir jie gali neišgyventi. Taigi, kaip efektyviai laistyti augalus jų neperlaistant?

REKLAMA

Gali būti sunku nustatyti kiek vandens augalams reikia. Kambarinių augalų ekspertė Mercy Morris pasidalino naudingais patarimais apie kambarinių augalų laistymą. Per gausus laistymas neišvengiamai pakenks bet kokiems kambariniams augalams ir yra „garantuotas būdas juos nužudyti“, ‒ įspėjo kambarinių augalų ekspertė Mercy, rašo express.co.uk.

Perlaistymo požymiai

Skirtumas tarp perlaistyto ir nepakankamai laistyto augalo ne visada akivaizdus. Jų išvaizda gali būti panaši. Jei augalo lapai nukrinta, tai gali reikšti ir vandens trūkumą ir jo perteklių. Norint nustatyti problemą, Mercy patarė pakelti augalo vazoną.

Jei augalas perlaistytas, jo lapai gali nukristi ir augalas atsiduoda pelėsiais. Jei augalas sunkus arba toliau laša vanduo, tai ženklas, kad jis buvo perlaistytas. Tačiau jei žemė yra sausa, greičiausiai augalas nebuvo pakankamai laistomas.

REKLAMA
REKLAMA

Populiarūs augalų vazonų padėkliukai dažnai atrodyto patraukliai, tačiau jie neleidžia tinkamai nutekėti vandeniui. Kad sumažintumėte perlaistymo rizika, Mercy siūlo augalus laikyti negilioje keraminėje lėkštėje, kad nutekėtų vandens perteklius.

REKLAMA

Po to, kai augalas palaistomas, Mercy rekomenduoja po valandos išpilti vandens perteklių. Laikmačio nustatymas taip pat gali būti naudingas priminimas. Taip pat svarbu augalo vazoną pastatyti laistymui lengvai pasiekiamoje vietoje. Mercy pabrėžia, kad aukštai pastatytas augalas dažnai būna perlaistomas.

Kaip atgaivinti perlaistytą augalą?

Norėdami atgaivinti perlaistytą augalą, po vazonu paklokite virtuvinio popieriaus arba seną rankšluostį, kad sugertų vandens perteklių. Kai medžiaga prisotinama vandeniu, procesą reikėtų kartoti dvi ar tris dienas arba tol, kol rankšluostis nebeprisigers vandens.

REKLAMA
REKLAMA

Kad augalo drėgmė grįžtų į normalų lygį, Mercy patarė mėnesį jo nelaistyti.

„Gali nukristi visi lapai, tačiau svarbu, kad stiebas liktų tvirtas“, ‒ paaiškino Mercy. „Jei yra suminkštėjusių stiebo dalių, nupjaukite, nes jos nebeatsigaus“, ‒ pridūrė ji.

Po mėnesio augalas turėtų pradėti leisti naujus lapus. „Šaknys turi būti baltos, tvirtos, o ne rudos ar minkštos“, ‒ sakė Mercy.

Kitas augalo laistymo būdas ‒ vazonėlio ir šaknų panardinimas į vandenį. „Laikykite jį po vandeniu, kol nustos kilti oro burbuliukai“, ‒ paaiškino Mercy.

Galiausiai vazonas dedamas ant grotelių 20 minučių arba tol, kol vanduo nustoja lašėti. Šis procesas leidžia augalui gauti reikiamą vandens kiekį, o šaknys gauna oro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų