Būtinai padarykite tai savo rožėms rudenį: kitąmet sukraus įspūdingus žiedus

Žurnalas „Sodininkų pasaulis“ pasidalino patarimais kaip prižiūrėti rožes rudenį, kad jų vėliau nepultų ligos. Šie patarimai garantuoja, kad jūsų rožės sekančiais metais bus sveikos ir džiugins savo žiedais.

Rožės klesti nuo birželio iki rugpjūčio, tačiau ateina rugsėjis ir jos gali atrodyti šiek tiek liūdnokai. Susmulkėję žiedlapiai, pasikeitę ar nukritę lapai ‒  visi požymiai, kad jūsų rožėms gali prireikti pagalbos.

Pasirūpindami savo rožėmis dabar, užtikrinsite, kad jos išgyvens žiemą ir kitą vasarą išaugins puikiausius žiedus.

„Sodininkų pasaulis“ pasidalino pagrindiniais rudens rožių priežiūros darbais, kuriuos turite atlikti dabar, įskaitant senų žiedų ir sergančių lapų pašalinimą bei genėjimą, rašo express.co.uk.

Seni rožių krūmai

Jei paliksite nuvytusius smulkius rožių žiedus, vaizdas nebus patrauklus. Žurnalas „BBC Gardeners’ World Magazine“ rekomenduoja nupjauti gėles, kad „nepradėtų pūti“. Jei auginate erškėtrožes, pašalinkite tik žiedlapius.

Lapija

Kai kurie jūsų rožių lapai gali atrodyti šiek tiek pakitę ir nesveiki. Gali atsirasti tokių ligų kaip juodoji dėmė, pelėsis ar rūdys, todėl svarbu nedelsiant pašalinti nesveikos išvaizdos lapus.

Nepamirškite surinkti ir ant žemės nukritusių užkrėstų lapų. Jie gali pernešti ligas ir sekančiais metais užkrėsti jūsų augalą.

Rožių persodinimas

Jei netenkina rožių krūmo vieta, dabar yra puikus laikas jas perkelti į kitą vietą. Žemė vis dar šilta, todėl šaknys galės įsitvirtinti naujoje vietoje. Dabar taip pat tinkamas laikas sodinti naujas rožes, kurios spės įsitvirtinti prieš prasidedant žiemai.

Genėjimas

Atsikratykite negyvų ar pažeistų stiebų. Jei stiebai trukdo kitiems, juos taip pat galite nugenėti. „Sodininkų pasaulis“ rekomenduoja sukurti „atvirą pagrindą, kuris paskatintų gerą oro cirkuliaciją“.

Nupjaukite stiebus

Vėjuotu, audringu oru rožės gali būti pažeidžiamos ‒ stiprūs vėjo gūsiai  netgi gali išjudinti ir pažeisti šaknis, todėl augalas gali pasvirti ar net išlūžti. „Sodininkų pasaulis“ siūlo nupjauti stiebus virš „į išorę nukreipto pumpuro“. Taip pat galite apskabyti standartinių rožių žiedus, kad jų vėjas nenuplėštų.


Rašyti komentarą...
R
Rožė
2021-09-20 23:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laiko gaišatis. Visiškas niekalas.
Atsakyti
-11

R
Rožytė
2021-09-20 22:13:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patarimai apie nieką
Atsakyti
-7

R
Rožė
2021-09-20 21:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šūdini patarimai
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų