• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išradingas britas per dešimt mėnesių vos už 4 tūkst. svarų sterlingų (apie 24 tūkst. litų) pasistatė ekologinį namą.

REKLAMA
REKLAMA

Šis namas ypatingas tuo, kad pagrindinė jo statybinė medžiaga - šiaudų blokai. Namą pastatęs 52 metų britas Steve Jamesas teigia, jog iš tokių blokų galima pasistatyti bet ką, o vasarnamiui netgi nereikės statybų leidimo. Apie tai rašo D. Britanijos dienraštis „The Independent“.

REKLAMA

Šiuo metu išradingas britas organizuoja eko inžinerijos kursus, gauna pajamas už pagalbą statant šiaudinius namus bei sukūrė tinklapį, kuriame pristato tokio tipo statybas.

Britas džiaugiasi, kad jo namas yra patvarus, šiltas ir visiškai nepraleidžia vandens. Vienintelis dalykas, kurį reikia kas metus ar dvejus padaryti - nubaltinti namo sienas. Velėna, dengianti stogą, atsinaujina pati.

REKLAMA
REKLAMA

Artimiausiu metu S. Jamesas ketina įsirengti vandens malūną, ir teigia, jog kol kas jam užtenka energijos, kurios gauna iš automobilio akumuliatoriaus. Ją naudoja muzikiniam centrui, apšvietimui ir nešiojamam kompiuteriui.

S. Jamesas teigia, kad tokį namą žmogus gali pasistatyti ir vienas, nes šiaudai yra itin „dėkinga“ medžiaga, su jais lengva dirbti ir suteikti jiems norimą formą. Tokiu būdu galima pastatyti bet kokį pastatą: nuo keturių aukštų biuro iki spiralės formos namo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Statybų pradžioje reikia padaryti namo pagrindą. Tam S. Jamesas naudojo akmenis, tačiau juos tvirtino be cemento, tiesiog kruopščiai taikė vieną prie kito. Nieko blogo, jei lieka plyšių, tai užtikrina, jog vyks ventiliacija ir šiaudai išliks sausi.

REKLAMA

Vėliau jis padarė karkasą, ant kurio bus dedamos grindys ir statomos sienos, surinko būsimo stogo rėmus, kad pabaigus dėlioti sienas, būtų galima iš karto uždėti stogą.

Sienoms S. Jamesas sunaudojo 200 šiaudų ryšulių, kiekvienas iš jų kainavo apie 6 litus. Pirmą tokių blokų sluoksnį jis virve pritvirtino prie medinio pagrindo. Vėliau blokus dėjo taip kaip dedamos plytos mūrijant sienas.

REKLAMA

Sienoms sutvirtinti buvo naudojami aštrūs ploni kuolai. S. Jamesas teigia, jog sienas, padedamas draugų pastatė per penkias dienas. Langams jis tiesiog paliko ertmes, o vėliau tarp rėmų ir šiaudų pritvirtino polietileno plėvelę, kuri apsaugo rėmus nuo drėgmės.

Dabar beliko atlikti išorės apdailą: tam britas sumaišė žvyrą, smėlį ir vandenį iš ežero, pridėjo kalkių ir tokiu skiediniu padengė šiaudines namo sienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stogas prie šiaudinių sienų taip pat buvo pritvirtinamas kuolais. Vėliau S. Jamesas karkasą apdengė medinėm lentjuostėm, ant jo uždėjo hermetišką kaučiuko sluoksnį, o ant viršaus užklojo velėna.

Po to teliko padaryti palanges, lentynas virtuvėje, iš senų plytų sumūryti krosnį ir tiesiog jaukiai įsikurti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų