• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suakmenėjusios iškasenos rodo, jog žmonės už Afrikos ribų galėjo apsigyventi šimtais tūkstančių metų anksčiau, nei skelbta iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA

Nustatyta, jog Gruzijoje mokslininkų rasta kaukolė yra 1,8 mln. metų senumo. Vadinasi, pirmieji žmonės regioną paliko maždaug 800 tūkst. metų anksčiau nei manyta, rašo telegraph.co.uk.

REKLAMA

Kaukolė yra vienas iš kelių pirmykščių žmonių palaikų radinių, aptiktų Dmanisio archeologinėje vietovėje, paskelbta Britų mokslo festivalio metu.

Dviejų vyrų ir trijų moterų palaikai priskiriami ankstyviesiems Homo erectus, šiuolaikinio žmogaus pirmtakams.

Paleontologijos specialistų teigimu, daliniai skeletai, priklausantys vieniems anksčiausiai už Afrikos ribų apsigyvenusiems žmonėms, meta iššūkį teorijoms, teigiančioms, jog mūsų protėviai vystėsi vien tik žemyne.

REKLAMA
REKLAMA

Tai leidžia tvirtinti, jog žmogus iš Afrikos nukeliavo į Gruziją, sugrįžo atgal, o po 800 tūkst. metų vėl pasuko Europos link.

Gruzijos nacionalinio muziejaus direktorius Davidas Lordkipanidzė pasakojo, jog pirmykščiai žmonės buvo nedidelio ūgio, mažomis smegenimis ir gerai išvystytomis kojomis. Prie jų palaikų rasti akmeniniai įrankiai ir gyvūnų kaulai su pjautinėmis žymėmis, leidžiantys spėti, jog žmonės ruošė mėsą maistui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dmanisio žmonės kūno proporcijomis beveik nesiskiria nuo šiuolaikinių žmonių, jie gerai vaikščiojo ir bėgiojo“, – teigė muziejaus vadovas.

„Jų rankos atliko įvairius judesius, o smegenis, palyginus su mūsiškėmis, buvo mažos. Jie buvo prityrę įrankių gamintojai, turintys išvystytus socialinius ir pažintinius įgūdžius“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų