• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vietos, kuriose žmonės slepiasi nuo savo didžiausios baimės – mobiliųjų telefonų

5 komunos, kuriose gyvena mobiliųjų telefonų ir elektros prietaisų bijantys žmonės

Skauda galva? Galbūt dėl to kaltas elektromagnetinis jautrumas. Ši liga mokslo nepripažinta, bet tai netrukdo kai kuriems žmonėms ieškoti prieglobsčio nuo viską pasiekiančių mobiliojo ryšio bokštelių, rašoma slon.ru.

Skauda galva? Galbūt dėl to kaltas elektromagnetinis jautrumas. Ši liga mokslo nepripažinta, bet tai netrukdo kai kuriems žmonėms ieškoti prieglobsčio nuo viską pasiekiančių mobiliojo ryšio bokštelių, rašoma slon.ru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elektromagnetinis jautrumas – liga, kuri nėra pripažinta ir prieštarauja mums žinomiems fizikos dėsniams. Vis dėlto tūkstančiai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo šitos ligos. Bent jau jie tuo tiki. Pasak jų, kai jie yra netoli nejonizuojančio spinduliavimo – belaidžių tinklų, mobiliojo ryšio bokštelių ar netgi paprastų mobiliųjų telefonų, jiems pradeda nežmoniškai skaudėti galvą, jie jaučia silpnumą, nemigą, skausmą krūtinėje.

REKLAMA

Jokių rimtų klinikinių įrodymų, kad elektromagnetiniai laukai gali sukelti panašius simptomus, neegzistuoja. Be to, tyrimų metu nuo elektromagnetinio jautrumo kenčiantys asmenys nesugeba pasakyti, kada į juos yra nukreipta spinduliuotė, o kada – ne. O ir šiaip, juk pagrindinis nejonizuojančios radiacijos šaltinis mūsų planetoje – Saulės šviesa.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto priežasčių įtarti šiuos žmonės sąmoningu simuliavimu yra nedaug: jiems iš tiesų yra bloga. Galbūt turime reikalų su masiniu psichogeniniu sutrikimu, kai grupei žmonių tuo pat metu atsiranda neegzistuojančių ligų simptomai. Pavyzdžiui, 2010 metais Pietų Afrikos miesto Fourveiso gyventojai pareikalavo pašalinti neseniai pastatytą telefoninį bokštelį, nes neva jie pradėjo blogai jaustis. Galiausiai paaiškėjo, kad bokštelis net dar nebuvo įjungtas. Šis fenomenas turi pavadinimą – nocebo efektas, tai yra placebo antitezė. Tai yra kai nekenksminga tabletė iššaukia neigiamus pašalinius efektus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kenčiantiems nuo elektromagnetinio jautrumo nuo to nėra lengviau. Jie perka specialius radiacijos daviklius ir dar eilę keistų ir abejotinų prietaisų, atsisako belaidžio interneto ir mobiliojo ryšio. O kai kurie jų iš viso išvyksta į vietas, kurių iki šiol nepasiekė šiuolaikinė technologinė civilizacija. Štai keletas tokių vietų.

REKLAMA

Grin Bankas, JAV

Šalia smulkučio Grin Banko kaimelio, esančio Vakarų Virdžinijos valstijoje, stovi didžiausias pasaulyje radioteleskopas. Aplink jį sukurta speciali dešimties tūkstančių kvadratinių mylių zona, kurioje įstatymu draudžiamas daugelio elektromagnetinių spinduliučių šaltinių naudojimas – skirstytuvų, radijo bokštelių ir taip toliau. Jūs galite iki begalybės bandyti pagauti mobilųjį ryšį arba radijo stotį, bet rezultatas visada bus tas pats – jūsų laukia nesėkmė. Grin Banke nėra restoranų, ligoninių ir parduotuvių, bet ši vieta traukia tuos, kurie mano, kad serga elektromagnetiniu jautrumu: mieste ir jo apylinkėse gyvena apie tris tuzinus žmonių.

REKLAMA

Vienas iš Grin Banko minusų – ne pats didžiausias vietinių svetingumas ir draugiškumas. Amerikietė Diane Schou atvyko į Grin Banką iš Ajovos kartu su savo vyru prieš kelerius metus. Moteris tvirtina, kad jai pradeda siaubingai skaudėti galvą kiekvieną kartą, kai netoliese ruošiasi suskambėti kieno nors mobilusis telefonas. Gyvenimo vietos pakeitimas, pasak jos, jai padėjo atsikratyti visų šių simptomų, tačiau vietiniai „aborigenai“ nepasitiko jos su džiaugsmu. Pavyzdžiui, ji pasakoja, kad kartą savo pašto dėžutėje ji aptiko negyvą švilpiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brizigela, Italija

Keli kilometrai nuo Brizigelos miestelio, Emilijos-Romanijos regionas Italijoje, nacionaliniame draustinyje Vena del Gesso nuo 2010 metų egzistuoja specialus prieglobstis, kuriame gali gyventi nuo elektromagnetinio jautrumo simptomų kenčiantys žmonės. Netoli yra nedidelis motelis. Zona įkurta privačia iniciatyva, tačiau remiama vietinės valdžios.

REKLAMA

Port Franksas, Kanada

Kadaise grupė gyventojų iš pakrantės miesto Port Franksas Kanadoje pabandė sutrukdyti kompanijai „Bell Canada“ netoliese pastatyti telefoninį bokštą. Miesto savivaldybė kažkuriuo momentu Port Franksą netgi ruošėsi paversti „laisva“ nuo elektromagnetinės radiacijos zona. Tačiau vėliau situacija pasikeitė. Balandį „Bell Canada“ visgi aktyvavo bokštą: nepadėjo net vietinis gyventojos akcija – ji protestuodama nuėjo tūkstančius kilometrų pėsčiomis iki Otavos. Iš karto po bokštelio aktyvavimo keletas žmonių pasijautė blogai. Dabar jie ruošiasi kreiptis į valstijos žmogaus teisių komisiją. Galbūt Port Franksas dar turi vilčių.

REKLAMA

Rokveilas, JAV

Jeigu Port Franks visgi taps netinkama gyvenimui vieta, tai Rokveilo miestas Kolorado valstijoje gali tapti visiška jo priešingybe. Čia praėjusiais metais buvo sukurtas specialius elektromagnetinio jautrumo tyrimų centras. Jį įkūrė gydytojas Harry Johnsonas, kuris pats ne taip jau seniai pradėjo kentėti nuo elektros prietaisų spinduliuojamos radiacijos. Kartu su savo padėjėjais jis ruošiasi prie Rokveilo įkurti miestelį. Čia bus galima ramiai gyventi ir dalyvauti tyrimuose, kurie padės atskleisti jų negalavimų detales.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krestas, Prancūzija

Antroji Europos komuna sergantiems elektromagnetiniu jautrumu. Gyvenvietė išsidėsčiusi netoli pakankamai stambaus Prancūzijos miesto Kresto. Dėl to elektromagnetinės radiacijos lygis čia ne toks žemas, kaip to norėtųsi komunos gyventojams. Čia daugiausia atvykstama savo nameliuose ant ratų: juose čia ir gyvenama.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų