REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per praėjusius metus medicina žymiai pasistūmėjo į priekį, nors tai labiausiai matyti tik iš pelių (joms jau spėta persodinti dirbtinai išaugintas kepenis). Dabar, tiesa, bus kalbama ne apie organų persodinimą, o apie susirgimų diagnostiką, kuriai pasitelktos sauskelnės su QR kodais.

REKLAMA
REKLAMA

Jennie Rubinshteyn ir jos vyras Yaroslav Faybishenko sugalvojo sauskelnes, kurių minkštieji sluoksniai renka duomenis apie kūdikio šlapimą. Naudodami atitinkamą Android ar iOS aplikaciją, tėvai gali nuskenuoti QR kodą, kuris išryškėja sauskelnėse, o kartu įsitikinti, kad su vaiku viskas tvarkoje (arba nelabai).

REKLAMA

Šiuo metu sauskelnės yra bandymų stadijoje. Kūrėjai dabar bando susitarti su vaikų ligoninėmis ir poliklinikomis, kurios turi realų „bandymų poligoną“, leisiantį įvertinti technologijos efektyvumą. Tiesa, jei minėtos sauskelnės vis tik pasirodys prekyboje, jos turės vieną minusą – jos bus maždaug 30–40% brangesnės už įprastas sauskelnes. Antra vertus, jei jos tėvams patiks ir jų paklausa didės, tikėtina, kad masinė gamyba naująjį produktą sugebės atpiginti iki „įprastų“ sauskelnių lygio.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų