Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasideda „Tyrėjų naktis“

Daugiau kaip 250 nemokamų renginių ir 20 valandų mokslo atradimams

Šiandien visoje Lietuvoje prasideda „Tyrėjų nakties“ renginiai, subursiantys į pustrečio šimto nemokamų renginių, kuriuose mokslininkai atvers savo kasdienio darbo erdves – institutus, mokslo ir tyrimų laboratorijas, – kviesdami dalyvauti dešimtyse stulbinančių eksperimentų ir įtraukiančių simuliacijų, naujus horizontus atveriančių parodų ir ekskursijų, akiratį praplečiančių paskaitų ir audringų diskusijų.

REKLAMA

Šių metų „Tyrėjų naktį“ vainikuos vakarėlis sostinės kultūros bare „Kablys“, kuriame – mokslą neformalioje erdvėje pažinti kvies įspūdingi fizikos bandymai, kur bananu bus galima įkalti vinį ar kaip stiklą sudaužyti tikros rožės žiedą. Čia taip pat gros gyva muzika, minčių sukels rinktinių filmų kino vakaras bei vyks itin didelio susidomėjimo sulaukęs mokslinis protmūšis su Pauliumi Ambrazevičiumi, bus galima praleisti laiką prie stalo žaidimų ar stebint spalvingą lazerių šou, sakoma „Tyrėjų nakties“ organizatorių pranešime .

Vilniuje į renginius kvies rekordinis skaičius renginių – nuo CERN - Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos generalinio direktoriaus Rolf-Dieter Heuer paskaitos iki mokslo ir meno sintezės parodos.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės kavinėse prie puodelio kavos bus galima pasidomėti mokslu ten įsikūrusiose bibliotekose, mieste taip pat vyks gausybė diskusijų – apie socialinius tinklus, išmaniuosius namus, visuomenės stereotipus bei ateities maistą, aukštosiose mokyklose bus galima tyrinėti lazerius bei atlikti chemijos bandymus, Baltijos aplinkos forumo bei Lietuvos gamtos fondo interaktyviose veiklose ištirti Baltijos jūros ar Kūdrų parke esančių telkinių vandenį.

Kaune bus kalbama apie tai, kaip matematika padeda saugoti sveikatą, vyks elektroninio meno dirbtuvės, kuriose iš nebenaudojamų mikroschemų bus galima pasigaminti suvenyrus, taip pat bus diskutuojama apie šių laikų visuomenę bei minčių skaitymą, ištirti rašyseną ar pamatyti vaizdo transliaciją iš mėnulio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų