Bendrovė „Symantec“ pranešė aptikusi grėsmę, iškilusią bevielių klaviatūrų naudotojams, skelbia „Vnunet.com“.

Pasak bendrovės atstovų, ją kelia pradėta platinti „Keykeriki“ programinė ir techninė įranga, suteikianti galimybę per atstumą perimti ir iškoduoti į kompiuterį siunčiamus bevielių klaviatūrų signalus.

„Keykeriki“ plėtojantys svetainės „Remote-exploit.org“ svetainės kūrėjai teigia, kad šis atvirojo kodo techninės ir programinės įrangos projektas leidžia kiekvienam norinčiam pasitikrinti savo bevielės klaviatūros naudojimo saugumą imituojant signalų šnipinėjimo atakas.

Pasak „Symantec“, nors „Keykeriki“ kūrėjų tikslas iš pažiūros kilnus, tačiau viešai skelbiamu jos programiniu kodu gali pasinaudoti piktavaliai, norintys paslapčiomis fiksuoti informaciją, įvedinėjamą į svetimus kompiuterius. Jiems tereikės tik pasirūpinti, kad specialios techninės įrangos imtuvas būtų belaidės kompiuterio klaviatūros veikimo zonoje.

„Remote-exploit.org“ atstovai teigia kuriantys papildomus tokios įrangos modulius, kuriuose būtų LCD ekranas ir sąsaja su „iPhone“ telefonais, kad svetimu kompiuteriu renkamą tekstą būtų galima matyti ekrane.

„Symantec“ ragina bevielių klaviatūrų gamintojus diegti ryšio tarp siųstuvo ir imtuvo šifravimo priemones, ir perspėjo bevielių klaviatūrų, prijungtų prie nuosavų ar bendro naudojimo kompiuterių, vartotojus saugumo sumetimais kol kas grįžti prie laidinių klaviatūrų.


Rašyti komentarą...
b
baika
2009-06-10 16:01:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
bevieles klavos veikia apie 2 m spinduliu. hakeriai taip arti neprieis :-)
Atsakyti
0

t
to baika
2009-06-10 18:40:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar bent kiek apie elektroniką išmanai ?
Kad 2m spinduliu geba priimti klaviatūros imtuvas, dar nereiškia, kad negali betkas kitas žymiai didesniu atstumu: užtenka aukštos kokybės kryptinės antenos ir priimsi signalą nors ir už 1km. viskas priklauso kiek $$$ pasiruošęs investuoti į stiprintuvą ar anteną.
Atsakyti
0

a
abejingas
2009-06-10 19:31:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie, kuriu vertetu klausytis kryptinemis antenomis, bevieliu klaviaturu nenaudoja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų