Netrukus vėžį nugalėti bus daug paprasčiau: mokslininkai jau testuoja sukurtą vakciną

Nauja individualizuota vakcina nuo vėžio nesukėlė jokių problemų dėl saugumo ir parodė potencialią naudą pacientams, sergantiems skirtingais vėžio tipais, įskaitant plaučių ir šlapimo pūslės vėžį, kurių atsinaujinimo tikimybė yra didelė. Tai – 1 fazės klinikinio tyrimo rezultatai, kuriuos mokslininkai pateikė virtualiame Amerikos vėžio tyrimų asociacijos (AACR) metiniame susitikime 2021 m.

„Nors imunoterapija pakeitė vėžio gydymą, didžioji dauguma pacientų tokio gydymo metu nesulaukia reikšmingo klinikinio atsako“, – teigė tyrimo autorius Thomas Marronas, mokslų daktaras, ankstyvosios fazės ir imunoterapijos tyrimų direktoriaus padėjėjas Tischo vėžio institute ir medicinos profesoriaus padėjėjas Mount Sinai ligoninės Icahno medicinos mokykloje.

Jis pridūrė: „Vakcinos nuo vėžio paprastai sujungia specifinius navikinius taikinius, kuriuos imuninė sistema gali išmokti atpažinti ir užpulti, kad būtų išvengta vėžio atsinaujinimo. Vakcinoje taip pat yra adjuvanto, kuris imuninę sistemą paruošia maksimaliam efektyvumui.“

Tyrimo metu 13 pacientų gavo individualizuotą vakciną. 10 pacientų turėjo navikus, o kiti trys – išsėtinę mielomą.

T. Marrono komanda vakciną sukūrė nustatydami paciento specifinę naviko genetiką ir embriono linijos DNR. Tada jie nustatė specifinius naviko taikinius, kurie padėjo jiems numatyti, ar paciento imuninė sistema atpažins vakcinos taikinius. Tuomet mokslininkai naudojo skaičiavimo sistemą, vadinamą „OpenVax“, kad padėtų išsirinkti, kuriuos iš taikinių būtų perspektyvu įtraukti į individualizuotą vakciną.

„Dauguma eksperimentinių individualizuotų vakcinų nuo vėžio skiriamos metastazių atvejais, tačiau ankstesni tyrimai rodo, kad imunoterapija paprastai būna veiksmingesnė gydant pacientus, kuriuose vėžys yra mažiau išplitęs, – sakė tyrimo autorė Nina Bhardwaj, taip pat iš Tischo vėžio instituto. – Todėl mes sukūrėme neoantigeninę vakciną, kuri yra skiriama po standartinės adjuvantinės terapijos, tokios kaip navikų operacija ir kaulų čiulpų transplantacija daugybinės mielomos atvejais, kai pacientai serga minimalia – paprastai mikroskopine – likusia liga.“

REKLAMA

Nors pagrindinis 1 fazės tyrimo tikslas yra išbandyti vakcinos saugumą, kuris, mokslininkų teigimu, buvo „gerai toleruojamas“, bandymas taip pat parodė keletą vilčių teikiančių rezultatų, susijusių su ilgalaikiais teigiamais kai kurių pacientų rezultatais.

Tačiau verta paminėti, kad dar per anksti daryti tvirtas išvadas, nes 1 fazės tyrimo pacientų imties dydis buvo labai mažas, todėl vakcinos saugumas ir veiksmingumas nebuvo išbandytas įvairiose populiacijos grupėse, turinčiose skirtingą naviko etiologiją, ir po operacinio gydymo kursuose.

„Mūsų rezultatai rodo, kad „OpenVax“ kanalas yra perspektyvus būdas sukurti saugią, individualizuotą vakciną nuo vėžio, kuri potencialiai galėtų būti naudojama gydant įvairius navikų tipus“, – sakė N. Bhardwaj.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų