• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nebrangių sumaniųjų ir paprastų telefonų kainos jau beveik susilygino. Tad ką geriau pirkti: laiko patikrintą įprastą telefoną ar šiek tiek brangesnį sumanųjį? Tai padės nuspręsti šis „Computer Bild Lietuva“ atliktas 6 vidutinės klasės telefonų testas.

REKLAMA
REKLAMA

„Apple iPhone“ telefono turbūt norėtų kiekvienas. Deja, ne kiekvienas tam gali skirti kelis tūkstančius litų. Tuomet belieka įsigyti iki 1000 litų kainuojantį vidutinės klasės telefoną. Tačiau kokį modelį rinktis: nebrangų sumanųjį ar pigesnį ir laiko patikrintą klasikinį telefoną? Šią dilemą padės išspręsti šis „Computer Bild Lietuva“ atliktas testas. Jame išbandyti trys „smartfonai“, kainuojantys apie 1000 litų ir trys įprasti telefonai už maždaug 600 litų.

REKLAMA

Vidutinės klasės telefonų privalumai

Korpuso kokybė.

Telefonų, kainuojančių iki 1000 litų, korpusai dažniausiai būna pagaminti iš pigaus, traškančio plastiko. Jei įrenginys turi klaviatūrą, jos mygtukai paprastai ilgainiui nusitrina. Tik kai kuriuose modeliuose pasitaiko tvirtų metalinių dalių.

REKLAMA
REKLAMA

Atminties kortelės.

Tiems, kurie klausosi muzikos, žiūri filmus, ar daug fotografuoja, reikia daug vietos telefone. Deja, vidutinės klasės telefonuose paprastai rasime vos kelias dešimtis megabaitų vidinės atminties. Tačiau beveik visi iki 1000 litų kainuojantys telefonai turi lizdą, į kurį galime įsidėti talpią atminties kortelę. Taip telefono atmintį galime padidinti net iki 32 gigabaitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fotoaparatas.

Vidutinės klasės telefonai paprastai turi 3 megapikselių fotoaparatą su automatiniu fokusavimu. Juo darytas nuotraukas jau galime spausdinti ant 9×13 centimetro formato popieriaus.

Mobilusis internetas.

Pigiausi vidutinės klasės telefonai paprastai turi GPRS ir EDGE ryšį. Deja, jų spartos užteks tik minimaliems poreikiams. Tuo tarpu sumanieji telefonai dažniausiai yra aprūpinti sparčiu 3G bei „Wi-Fi“ ryšiu. Jų greičio užtenka naršyti ne tik mobiliosiose, bet ir įprastose interneto svetainių versijose. Be to, tokie aparatai paprastai turi programų, palengvinančių bendravimą internete, pavyzdžiui, „Facebook“ ar „Twitter“ tinkluose.

REKLAMA

Sumaniųjų telefonų galimybės.

Maždaug už 800 litų jau galime įsigyti sumanųjį telefoną, turintį universalią operacinę sistemą, programų parduotuvę ir net GPS imtuvą. Dauguma tokių aparatų turi jautrų kondensatorinį liečiamąjį ekraną.

Kuo pranašesni aukščiausios klasės „smartfonai“?

Net pigiausi sumanieji telefonai turi daugelį funkcijų, kurias rasime ir brangiuosiuose „smartfonuose“. Tačiau aukščiausios klasės aparatai turi dar daugiau privalumų:

REKLAMA

Programos.

Žymusis „Apple iPhone“ turi parduotuvę, kurioje yra net 250 000 programų. Tokioje gausybėje nesunku rasti įrankį kiekvienam gyvenimo atvejui. Su šia paslauga konkuruoti gali tik „Google Android“, kuri siūlo per 100 000 parsisiunčiamų programų. Tuo tarpu „Nokia“ sukurtoje parduotuvėje yra apie 7000, „Windows Mobile“ – vos apie tūkstantį programų. Be to, pigesniuose telefonuose veikia ne visos parduotuvėse siūlomos programos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokybiški ekranai.

Brangiausi telefonai, tokie kaip „Apple iPhone“ ar „HTC Desire“, turi didelius aukštos raiškos ekranus. Kaip taisyklė, jie valdomi keliais pirštais iš karto ir yra labai jautrūs.

Veikimo sparta.

Brangiausi telefonų aparatai turi spartesnius procesorius, daugiau darbinės atminties. Todėl juose geriau „sukasi“ programos ir žaidimai, ekranas į paspaudimus reaguoja gerokai greičiau.

REKLAMA

● Fotoaparatas.

Aukščiausios klasės „smartfonai“ paprastai turi 5 megapikselių fotoaparatą. Jis leidžia daryti geresnes nuotraukas bei kokybiškiau filmuoti.

Liečiamasis ekranas ar klaviatūra?

Dauguma naujųjų sumaniųjų telefonų turi liečiamuosius ekranus. Jais valdyti telefoną paprasta ir intuityvu. Tačiau nemažai žmonių vis dar vengia liečiamųjų ekranų. Arba renkasi įrenginį, turintį ne tik liečiamąjį ekraną, bet ir išstumiamą klaviatūrą. Deja, toks sprendimas gerokai padidina aparato storį, svorį, jo korpusas yra mažiau patvarus. Todėl tokį aparatą verta rinktis tik tiems, kam tenka rašyti telefonu daug teksto. Kasdieniam naudojimui pilnai užtenka telefono, valdomo tik liečiamuoju ekranu.

REKLAMA

Kokius privalumus gali turėti pigūs telefonai

Patrauklių funkcijų turi ne tik sumanieji, bet ir paprastieji telefonai:

● Du telefonai viename.

Kai kurie telefonai veikia iš karto su dviejomis SIM kortelėmis. Tai labai naudinga, jei, pavyzdžiui, turime darbinį telefono numerį ir asmeninį. Įsigijus aparatą su dviem SIM lizdais, nereikės nešiotis dviejų telefonų. Iš testuotų modelių, šią galimybę turi „Samsung B5722“, kainuojantis apie 733 litus. Tačiau parduotuvėse galime rasti ir pigesnių modelių su dviem SIM lizdais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

● Įmontuotas navigatorius.

GPS imtuvas jau nebe išskirtinė brangiųjų telefonų funkcija. Pavyzdžiui, už 430 litus galime įsigyti telefoną „Nokia 2710 Navigation Edition“ su GPS imtuvu. Šis aparatas turi pilnavertę navigacijos programą, į jį galime nemokamai įsirašyti bet kokios šalies žemėlapius. Įprastiems auto mobiliniams navigatoriams jis nusileidžia tik mažesniu ekranu ir lėtesniu veikimu. „Nokia 2710 Navigation Edition“ buvo išbandytas ir aprašytas teste.

REKLAMA

Testo rezultatų santrauka

Telefono funkcijos

Tradicinės telefono funkcijos geriausiai veikia „Nokia“ aparatuose. Su C6 be problemų susikalbėsime net labai triukšmingoje aplinkoje. O štai C5 turi ištvermingiausią akumuliatorių. Budėjimo režimu jis veikia apie savaitę, kalbant – daugiau nei 10 valandų.

REKLAMA

Nuotraukos, filmai ir muzika

Geriausias nuotraukas daro „Nokia C6“ įmontuotas fotoaparatas. Tačiau net ir jo nuotraukų kokybė buvo įvertinta tik „pakankamai“. Mažesne nei 640×480 raiška filmuoja tik „Samsung B5722“ ir „HTC Wildfire“. Klausant muziką, visų aparatų garso kokybė panaši. Tik su „Nokia C5“ gausime akivaizdžiai prastesnės kokybės ausines.

REKLAMA
REKLAMA

Internetas

3G ryšys greičiausiai veikia telefone „Sony Ericsson X10 Mini“ – 6984 kilobitų per sekundę sparta. Taigi, nepaisant mažo ekrano, šis aparatas puikiai tinka naršymui. Iš testuotų modelių tik „Samsung B5722“ neturi bevielio 3G ryšio. O štai „Wi-Fi“ galime naudotis tik visais trimis bandytais „smartfonais“.

Valdymas

Net keturi bandyti telefonai turi liečiamus ekranus: tai „Samsung“, „HTC “, „Sony Eric sson Xperia X10 Mini“ ir „Nokia C6“. Beje, pastarąjį galime valdyti ir ištraukiama klaviatūra. „Nokia C5“ ir „Sony Ericsson Zylo“ turi tik skaičių klaviatūras.

Kiti privalumai

Naudingą funkciją turi telefonas „Samsung B5722“: jame galime iš karto naudoti dvi SIM korteles. GPS navigatoriais aprūpinti visi, išskyrus „Sony Ericsson Zylo“ ir „Samsung B5722“. Dažnai vykstantiems į užsienį labiausiai tiks „Nokia“ telefonai. Juk abu jie leidžia įsirašyti žemėlapius į telefoną. Kiti aparatai žemėlapius nuolatos siunčiasi iš interneto.

Testo nugalėtojai

Šiame teste geriausiai pasirodė abu „Nokia“ telefonai C6 ir C5. Pastarasis taip pat tapo kainos ir kokybės santykio nugalėtoju tarp pigesniųjų vidutinės klasės telefonų. Tarp „smartfonų“ šį titulą pelnė „HTC Wildfire“, kainuojantis 865 litus.

REKLAMA



Sumanieji telefonai

„Nokia C6“ yra pats brangiausias telefonas teste, jo kaina – apie 1000 litų. Tačiau už šią sumą gausime išties kokybišką aparatą. Standartinės šio aparato funkcijos, pavyzdžiui, garsumas pokalbio metu ir signalo kokybė, yra geriausi teste. Juo susikalbėsime net būdami labai triukšmingoje patalpoje.

Valdymas

Telefonas turi senesnės technologijos rezistorinį ekraną. Jis yra pakankamai jautrus, deja, nevaldomas keliais pirštais iš karto. Jei reikia rašyti daugiau teksto, galime ištraukti patogią fizinę klaviatūrą. Ekrano kokybė labai gera: daug įspūdingesnė, nei daugelio šios klasės konkurentų.

Fotoaparatas

„Nokia C6“ turi kokybiškiausią teste fotoaparatą. Be to, įrenginys gali filmuoti pakankamai didele 640×480 taškų raiška. Foto grafuojant ir filmuojant tamsoje praverčia miniatiūrinė blykstė. Gaila, kad aparatas neleidžia išjungti fotografavimo garso.

Internetas

„Nokia“ interneto naršyklė pasirodė tik vidutiniškai. Jos valdymas nepatogus, ji atvaizduoja ne visas svetaines.

Navigacija

Šis aparatas turi ne tik GPS imtuvą, bet ir pilnavertę navigacijos programą. Prijungus aparatą prie kompiuterio, galima nemokamai atsisiųsti ir įsidiegti bet kurios šalies žemėlapius. Tokių galimybių nesiūlo nė vienas testuotas aparatas: jie žemėlapius nuolatos siunčia iš interneto.

REKLAMA

Paprastieji telefonai

„Nokia C5“ gerokai skiriasi nuo kitų dviejų testuotų pigesnių vidutinės klasės telefonų. Telefonas pasižymi gera pokalbių kokybe, ilgu akumuliatoriaus veikimu bei patogiu valdymu. Be to, šis vos 547 litus kainuojantis aparatas gali tai, ką sugeba tik brangesni „smartfonai“.

Telefono funkcijos ir valdymas

Šio aparato akumuliatorius budėjimo režimu ištveria daugiau nei savaitę. Meniu veikia greitai ir intuityviai. Įrenginys turi tik paprastą skaičių klaviatūrą, tačiau jos mygtukai dideli ir patogūs naudoti.

Nuotraukos, filmai ir muzika

Šio telefono fotoaparato kokybė prastesnė nei giminaičio „Nokia C6“. Juo darytose nuotraukose per mažai informacijos, spalvos iškraipytos. Užtat aparatas filmuoja palyginti didele 640×480 taškų raiška ir tai daro gana kokybiškai. „Nokia C5“ turi standartinį ausinių lizdą. Gaila, kad garso kokybė, klausant muzikos prastesnė nei kitų testo dalyvių.

Kontaktai ir kalendorius

Šis telefonas siūlo profesionalius įrankius, skirtus telefonų knygos ir kalendoriaus valdymui. Visi šie duomenys gali būti sinchronizuojami su kompiuteriu USB ir „Bluetooth“ jungtimi arba tiesiog mobiliuoju internetu.

Navigacija

„Nokia C5“ telefone įmontuotas GPS navigatorius. Žemėlapiai saugomi atminties kortelėje, todėl jų nereikia kiekvieną kartą siųstis iš interneto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų