• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai juokiamės, visas pasaulis juokiasi kartu. Tiesa, pastebi mokslininkai, tol, kol balso stygos yra įtemptos ir kol juokiamės atvira burna.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas tyrimas parodė, kad žmonės patiria pačias geriausias emocines reakcijas tuomet, kai jie girdi spontanišką juoką kito žmogaus, besijuokiančio atvira burna.

REKLAMA

Ir ypač, jei šitaip juokiasi moteris. Jeigu žmogus tiesiog krizena prisidengęs burną, rezultatai nebūna tokie geri.

Tyrėjus taip pat domino juoko garso niuansai, mat norima į kompiuterį įrašyti įvairių juoko garsų, tinkamų įvairioms gyvenimo situacijoms, kad ateityje ir juos būtų galima skirstyti ir analizuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad juokas yra fundamentalus mechanizmas, kuris leidžia sukurti ir palaikyti teigiamus socialinius santykius“, – sako Džordžijos universiteto (JAV) psichologas Michaelas Owrenas.

M. Owrenas su kolegomis įrašinėjo juoką žmonių, tyrimo metu žiūrėjusių, pavyzdžiui, juokingus filmukus. Mokslininkų komanda išskyrė juoką, susijusį išskirtinai su teigiamomis emocijomis. Taip pat atskirai tirtas juokas, sklidęs iš atviros ir pridengtos ar užčiauptos burnos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš ankstesnių tyrinėjimų mokslininkai jau žinojo, kad kitus žmones ypač teigiamai nuteikia garsus juokas, kurio metu galima girdėti įvairių juoko garsų, tokių kaip „cha cha cha“, moduliacijų. Begarsis juokas, krizenimas nesulaukė tokių teigiamų emocijų.

REKLAMA

Todėl naujame tyrime jo dalyviai klausėsi išimtinai garsaus juoko.

28 žmonės išklausė beveik 50 įrašytų trumpų vaizdo filmukų, kuriuose žmonės juokiasi. Geriausių įvertinimų sulaukė būtent tie filmukai, kuriuose žmonės juokėsi atvira burna, teigiama tyrimo išvadose. Taip pat patvirtinta, jog moterų juokas sulaukė didesnio palankumo.

REKLAMA

Mokslininkai sako, kad dar kūdikystėje plačiai išžiotą burną siejame su teigiamomis emocijomis.

Neuromokslininkas Robertas Provine iš Marylando universiteto pastebi, kad pavyzdžiui, šimpanzės žaidimų metu pūškuoja, švokščia. Jo teigimu, žmogaus protėviai vystantis kalbai tą pūškavimą pakeitė į „cha cha“, ir taip ilgainiui gimė žmogaus juokas.

Parengta pagal „ABC Science“ informaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų