• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australijos bendrovės „Chiron Global“ inžinieriai po kelerių metų darbo sukūrė elektroninius šarvus, skirtus Rytų kovos menų praktikuotojams. Tokie šarvai suteikia galimybę karatė, taekwondo, kung fu bei kitų Rytų kovos menų šakų meistrams kautis tarpusavyje visa jėga nesibaiminant sužaloti ar net užmušti varžovą, praneša „Dailymail.co.uk“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak leidinio, visi žino, kad per Rytų kovos menų sporto varžybas sportininkai negali kautis visa jėga ir tuo labiau naudotis tradiciniais šių kovos menų šakų ginklais, nes tai kelia pavojų jų sveikatai ir gyvybei. Todėl šių kovos menų meistrų dvikovos tam tikra prasme yra sąlyginės ir ne tokios „intensyvios“, kaip tikras susirėmimas, kai kovojama ne dėl sprotinio rezultato, o dėl savo gyvybės.

REKLAMA

Tačiau „Chiron Global“ darbuotojų sukurtas elektroninis kostiumas UWM, dar vadinamas elektroniniais šarvais, suteikia galimybę sportininkams ne tik treniruotis visa jėga nesibaiminant sužaloti partnerių, bet ir dalyvauti maksimaliai tikroviškame susirėmime.  Tai itin tvirtas plastikinis kostiumas, kuris ne tik apsaugo nuo varžovo ir jo naudojamų ginklų smūgių, bet ir jame įrengtais elektroniniais jutikliais tiksliai matuoja varžovo jėgą bei potencialų smūgių pavojų.

REKLAMA
REKLAMA

Dėvint UWM šarvus galima rengti dviejų varžovų dvikovas, kuriose kaunamasi visa jėga nesibaiminant varžovą sužaloti ar netgi nužudyti. Taip pat jie leidžia kovoti vienam iš varžovų nedėvint šarvų ir naudojant visą savo jėgą: partnerio dėvimi UWM šarvai fiksuos smūgius, jų stiprumą ir pateiks išvadas apie dvikovos baigtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad UWM šarvų jutikliai fiksuojamą informaciją apie fizinio poveikio vietą, laiką, tikslumą ir stiprumą belaidžiu ryšiu siunčia į teisėjų kompiuterį su specialia programine įranga, kuri leidžia įvertinti hipotetinį poveikį žmogaus kūnui. Tokie šarvai visiškai uždengia visą sportininko kūną, įskaitant ir galvą. Jie atlaiko smūgius rankomis, kojomis, lazda ir įvairiais Rytų kovos menuose naudojamasi šaltaisiais ginklais.

REKLAMA

Žinoma, naujovė turi ir trūkumų: šarvai mažina judrumą, kūnas labiau prakaituoja, kyla didesnis sąnarių pažeidimų pavojus, nes siekiant maksimalaus judrumo šios kūno vietos šarvais apsaugotos silpniau, nei kitos. Nepaisant šių trūkumų, kuriuos bus siekiama sumažinti tolimesniame UWM tobulinimo procese, „Chiron Global“ atstovai tikisi, kad tokie elektroniniai šarvai gali suteikti „antrąjį kvėpavimą“ Rytų kovos menų rūšių, kurių yra daugiau nei 300, sportinei plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų