„Microsoft“ patentavo „mirusiųjų atkūrimo“ technologiją

Praėjusių metų pabaigoje „Microsoft“ patentavo naują technologiją, kurią žiniasklaidą jau pakrikštijo galimybe „prikelti mirusiuosius“. Kalbama apie suasmenintus pokalbių „botus“, galėsiančius pasižymėti tam tikrų realių asmenų kalbėjimo maniera. 

Patento esmė: realaus žmogaus elgesio atkūrimas, pasitelkiant dirbtinio intelekto atliktą fotografijų, balsų ir tekstinio susirašinėjimo pavyzdžių analizę. 

Kol kas ši sistema dar nėra įgyvendinta, tai tik patentas – realiai pademonstruoti technologiją „Microsoft“ dar negali. Akivaizdu, kad „Microsoft“ sieks pasinaudoti išradimu (jeigu jis išvis sulauks savo komercinio panaudojimo) tam, kad galėtų ištobulinti balso asistentus, tokius kaip „Siri“, priskiriant jiems „alternatyvias tapatybes“. 

Žiniasklaidoje jau užsimenama apie galimą kibernetinių nusikaltimų grėsmę, jeigu tokia technologija atsidurtų „negerose rankose“. Taip pat prisimenama „Black Mirror“ viena iš serijų, kurioje parodoma galimybė netolimoje ateityje sukurti mirusio žmogaus kloną, remiantis jo susirašinėjimų, nuotraukų ir vaizdo įrašų analize.

Manoma, kad tokia technologija leistų artimiesiems „sukurti“ mirusio asmens dirbtinio intelekto sugeneruotą kopiją, su kuria teoriškai būtų galima bendrauti, „kaip su tikru žmogumi“. 

IT ekspertai perspėja, kad tokiai technologijai pritaikyti prireiks didelio kiekio asmeninių duomenų (taip pat ne tik konkretaus žmogaus, kurį bus norima „prikelti“, bet ir tų, su kuriais jis bendravo) – o tai taip pat kelia klausimų dėl asmeninių duomenų saugumo.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
b
bxdb
2021-01-31 22:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su Microsoft atsargiai reikia. Nes tie prikelti lavonai gali uzlust, kaip Windows ir ju niekas neperkraus nes jie vaiksciojantys lavonai.
Atsakyti
-1

t
trojus
2021-02-02 10:05:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad su tavim reikia atsargiai, kad tavo ,,intelektas" nesidaugintų..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų