• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų šalių, pirmiausia pajutusių ekonominės krizės padarinius, gydytojai perspėja apie ūkio nuosmukio metu sparčiai plintančią depresiją, verčiančią žmones matyti gyvenimą tik juodomis spalvomis ar net svarstyti apie savižudybę.

REKLAMA
REKLAMA

D. Britanijos privačių klinikų medikai skelbia dėl niūrių „ekonomikos klimato“ perspektyvų susiduriantys su vis dažnesniais „recesinės depresijos“ atvejais, skelbia britų dienraštis „Daily Telegraph“. Pasak įžymybių priklausomybių gydymu garsėjančios bendrovės „The Priory Group“, kuriai priklauso dvi seniausios šalyje privačios psichiatrijos klinikos, depresija sergančių pacientų skaičius per metus išaugo 20 proc.

REKLAMA

Gydytojų manymu tai susiję su tuo, kad vis daugiau žmonių susiduria su pavojumi prarasti darbą, didėjančiomis skolomis, baime, kad dėl negrąžintų paskolų praras būstą. Anot ekspertų, jie yra tiesiog perpildyti neigiamų emocijų, kurios galiausiai priveda prie depresijos.

Šios ligos plitimą fiksuoja ir D. Britanijos sveikatos apsaugos sistemos specialistai: pasak jų, stiprėjant recesijai ir sparčiai augant nedarbui smarkiai padidėjo psichinės sveikatos sutrikimais besiskundžiančių pacientų.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimais nustatyta, kad nedarbui padidėjus 1 proc., su psichikos ligomis nesusijusių psichinės sveikatos problemų skaičius išauga 7 proc., teigia dienraštis.

„Priory Hayes Grove“ klinikos medicinos direktoriaus Jeremy Broadheado teigimu, dabartinė finansų krizė beveik neabejotinai daro stiprų poveikį žmonių psichinei sveikatai, ypač tais atvejais, kai susiduriama su nedarbu ir skolomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nerimas dėl pinigų ne tik neleidžia žmonėms užmigti, jis gali sukelti stresą, depresiją, o dar sunkesniais atvejais – suicidinių minčių. Šiuo metu, kai žmonės visoje šalyje taip sunerimę dėl savo darbo ir pinigų, „recesinė depresija“ yra realus ir vis didėjantį susirūpinimą keliantis reiškinys“, - sakė jis.

REKLAMA

Psichiatro teigimu depresija gali būti potencialiai pavojinga bejėgiškumą stiprinanti liga, tačiau ji išgydoma įvairiomis terapinėmis bei farmakologinėmis priemonėmis. „Yra daug skirtingų psichologinių depresijos gydymo būdų, pradedant emocine parama, teigiama reguliariai kalbantis apie savo jausmus su profesionalu, baigiant specializuotomis psichoterapijos formomis, tokiomis kaip kognityvi elgesio terapija“, - pastebėjo daktaras J. Broadheadas.

REKLAMA

Pasak gydytojo, tuo metu, kai depresija puola vis daugiau ir daugiau žmonių, labai svarbu, jog specialistai kuo greičiau diagnozuotų ir pradėtų gydyti šią ligą, kad nuo jos kenčiantys žmonės atgautų pozityvų požiūrį į savo gyvenimą ir imtųsi spręsti tas problemas, kurios sukėlė negalavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokie yra „recesinės depresijos“ simptomai?

Prasta nuotaika didžiąją dienos dalį, ir taip beveik kasdien. Viskas tarsi nudažyta juoda spalva.

Gyvenimo džiaugsmo ir domėjimosi juo praradimas, neteikia džiaugsmo net ta veikla, kuri anksčiau pakeldavo ūpą.

Nenormalus liūdesys, neretai su ašaromis.

Kaltės, bevertiškumo, nereikalingumo jausmas.

Menka motyvacija. Net paprasčiausios užduotys atrodo sudėtingos.

Miego sutrikimai.

Energijos trūkumas, stiprus nuovargio jausmas.

Atvėsę meilės ir prisirišimo jausmai, įskaitant sekso atsisakymą.

Prastas apetitas, svorio mažėjimas ar, priešingai, noras užsimiršti gerai pavalgius.

Irzlumas, jaudinimasis, nerimavimas.

Fiziniai simptomai – galvos skausmas, smarkus širdies plakimas, skausmai krūtinės srityje.

Pasikartojančios mintys apie mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų