• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Madrido Carloso III universiteto inžinieriai sukūrė elektrinio motociklo prototipą, kuris neseniai dalyvavo pirmajame elektrinių motociklų pasaulio čempionate.

REKLAMA
REKLAMA

Projektas „e-Moto“ buvo pradėtas ir plėtojamas Madrido Carloso III universite tyrimus pradėjusios antrinės kompanijos „LGN Tech Design". „Technologija, kurią mes pradėjome, yra sukurta platformos, skirtos lenktyninių motociklų modeliavimui, analizei ir tobulinimui“, – sakė profesorius Juanas Carlosas García Prada.

REKLAMA

Sukurtas „e-Moto“ prototipas dalyvavo pirmajame elektrinių motociklų pasaulio čempionate, suorganizuoto Tarptautinės motociklų federacijos (International Motorcycling Federation). Motociklas atvažiavo trečias. Kūrėjų nuomone, tai labai aukšta vieta, nes motociklas sugebėjo užbaigti lenktynes be jokių mechaninių problemų. Reikia pažymėti, kad lenktynėse dalyvavo tik trys varžovai.

REKLAMA
REKLAMA

Ši transporto priemonė buvo sumanyta kaip grynai elektrinis motociklas. Naudota baterijų įkrovimo sistema yra labai panaši į naudojamą automašinose. Motociklo svoris - 145 kilogramai. Variklio maksimali galia prilygsta 95 arklio galioms. Įdiegta sistema pasižymi baterijų pakrovimo galimybe stabdymo metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis prototipas, pasak jo kūrėjų, tai elektrinių motociklų kūrimo pradžia. Šie elektriniai motociklai skiriasi nuo dabartinių elektrinių motociklų, kurie yra daugiausia motorolerių tipo. Projekto kūrėjai pripažįsta, kad dabartinėje elektrinio motociklo vystymo fazėje yra reikalinga visuomenės ir privačių institucijų parama, norint tolimesnio kompanijos vystymosi.

Elektrinis motociklas turi daug pranašumų lyginant su įprastiniais motociklais. „Pagrindinis dalykas, kuris yra svarbus visuomenei, tai išmetamųjų dujų nebuvimas bei žymus triukšmo ir vibracijos sumažinimas“, – paaiškino Juanas Carlosas García Prada. Apibendrinant galima sakyti, kad tai yra projektas, kuris bando panaudoti priešakines technologijas kuriant naują nekenkiančią gamtai ateitį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų