REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

IBM deda pagrindus Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetų mokslininkai, pranešė bendrovė „IBM Lietuva“.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad IBM kartu su 4 JAV universitetais sudarė bendradarbiavimo sutartį dėl gebančių mokytis kompiuterinių sistemų tyrimo, vystymo ir diegimo. Apie tokias „dirbtinio intelekto“ sistemas „IBM Forume 2013“ ir susitikime su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentais pasakojo IBM naujosios kartos technologijų viceprezidentas dr. Bižanas Davari (Bijan Davari).

REKLAMA

Šios sistemos, apdorodamos didžiulius greitai kintančios informacijos kiekius, gali savarankiškai mokytis ir padėti žmonėms priimti sprendimus itin sudėtingose ar greitai besikeičiančiose situacijose. Bene geriausiai žinomas tokių išmaniųjų kompiuterinių sistemų pavyzdys – IBM superkompiuteris „Watson”, intelektiniame televizijos žaidime įveikęs pripažintus žaidimo ekspertus.

„Kognityvinių sistemų technologijos suteikia galimybę kitokiam, paprastesniam žmonių bendravimui su kompiuteriais, kuris leidžia veikti protingiau nei bet koks atskiras asmuo, asmenų grupė ar kompiuteris“, – sakė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Gebanti mokytis kompiuterija jau dabar naudojama sveikatos apsaugos sektoriuje, pavyzdžiui, onkologijoje. Vis dėlto kuriant naują žmonių ir kompiuterių bendravimo modelį, išmaniajai kompiuterijai vis dar reikia įveikti kompiuterinių sistemų, architektūros ir procesų technologijų iššūkius.

Šiame projekte dalyvaujančių Masačiusetso technologijos instituto, Renselaerio politechnikos instituto, Karnegio Melono universiteto ir Niujorko universiteto mokslininkai padės pagrindą naujam IBM Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetai ir mokslinių tyrimų institutai, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų