• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aberdino (D. Britanija) universiteto mokslininkai pirmą kartą giliausioje Europos vietoje, 5 111 metrų gylyje, aptiko jūros gelmių gyvūnijos atstovus – žuvelę ir krevetę.

REKLAMA
REKLAMA

Šie mokslininkai dalyvavo „KM3Net" konsorciumo, ieškančio geriausios vietos Viduržemio jūros gelmėse būsimajam neutrinų detektoriui įrengti, ekspedicijoje. Mokslinis laivas su ekspedicijos nariais tyrė giliausią Europos geografinę vietą – Oinousse įdubą Viduržemio jūroje, esančią į pietvakarius nuo Graikijos Pylo miesto, skelbia „Physorg.com".

REKLAMA

Pasak mokslininkų, dar niekada 5 111 metrų gylio Oinousse įduba nebuvo tirta. Skirtingai nuo daugumos Pasaulinio vandenynų gelmių, Viduržemio jūros įdubose vanduo yra ne šaltas, o šiltas. Be to, šios jūros gelmėse palyginti nedaug maisto šaltinių, todėl nedaug rūšių yra prisitaikę gyventi gelmėje didelio slėgio, palyginti aukštos temperatūros ir maisto medžiagų trūkumo sąlygomis. Tačiau Aberdino universiteto biologams nuleidus į gelmę fotokamerą pavyko užfiksuoti prie masalo atskubėjusią Acanthephyra eximia rūšies krevetę, o vėliau ir Coryphaenoides mediterraneus rūšies žuvelę. Tai, kad ji gali gyventi tokiame dideliame gylyje, mokslininkai iki šiol nežinojo, sakoma pranešime.

Gali būti, kad giliausiose Viduržemio jūros vietose gyvenančių rūšių ramybę gali sudrumsti į gelmes nuleisti moksliniai prietaisai: „KM3Net" konsorciumas ketina jūros dugne įrengti vadinamąjį neutrinų teleskopą, tai yra, daviklių, registruojančių didelės energijos neutrinus, masyvą. Manoma, kad šių krūvio neturinčių dalelių šaltinis yra kosminiai gama spindulių pliūpsniai, supernovos ir susidūrusios žvaigždės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų