• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

MP3 failų galime klausytis bet kuriuo šiuolaikiniu mobiliuoju telefonu. Tačiau MP3 grotuvai muziką groja kokybiškiau, ilgiau veikia neįkrauti bei yra patogiau valdomi. „Computer Bild Lietuva“ išbandė dvylika tokių įrenginių.

REKLAMA
REKLAMA

Mėgstame kokybišką garsą? Tuomet mums tiesiog būtinas MP3 grotuvas. Jis gros kokybiškiau nei mobiliajame telefone įmontuotas grotuvas, bus patogiau valdomas, ir, greičiausiai, turės daugiau atminties. Tačiau kokį įrenginį pirkti? Juk parduotuvėse galima rasti įrenginių, kainuojančių nuo kelių šimtų iki net tūkstančio litų. Išsirinkti padės šis „Computer Bild Lietuva“ testas. Jame išbandyti šeši MP3 grotuvai, kainuojantys nuo 176 iki 310 litų, ir šeši, kainuojantys nuo 379 iki 1094 litų.

REKLAMA

Ką MP3 grotuvai daro geriau už mobiliuosius telefonus?

● Garso kokybė. Mobilieji telefonai visų pirma skirti pokalbiams. Todėl jiems skirtos ausinės geriau atkuria žmogaus balsą nei muziką. Šio trūkumo neturi su MP3 grotuvais gaunamos ausinės. Kita vertus, jei norime išties kokybiško garso – geriau ir šias ausines pakeisti kokybiškesnėmis.

REKLAMA
REKLAMA

● Valdymas. MP3 grotuvai dažniausiai yra paprasčiau valdomi, nes neturi tiek funkcijų, kiek mobilieji telefonai. Be to, ant grotuvo korpuso dažnai rasime patogius muzikai valdyti skirtus mygtukus.

● Akumuliatoriaus veikimo trukmė. Klausydami muzikos mobiliuoju telefonu, jį greitai „nusodinsime“. Juk tuo pat metu veiks ir mobilusis ryšys, internetas bei kitos funkcijos. Klaus ant muzikos MP3 grotuvu, jis jokių papildomų darbų dažniausiai nedaro. Todėl šių įrenginių akumuliatorių užtenka ilgesniam muzikos klausymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

● Failų formatai. Šiuolaikiniai telefonai paprastai nuskaito muzikinius MP3, WMA ir AAC failus. Dar daugiau jų leidžia klausytis MP3 grotuvai. Tai geresnės kokybės „WAV“ ir „Flac“ failai bei nuo kopijavimo apsaugota muzika.

Kaip muzika patenka į grotuvą?

Tam, kad į MP3 grotuvą įrašytume dainų, reikia jį prijungti prie kompiuterio. Muziką perrašysime taip pat paprastai, kaip į įprastą atmintinę – tiesiog nutempdami failus pele. Šiek tiek sudėtingiau muziką perkeliama į „Apple iPod“ grotuvus. Tam reikia programos „Apple iTunes“. Deja, gamintoja nepateikia jos kartu su savo gaminamais MP3 grotuvais. Todėl, įsigiję „iPod“ grotuvą, šį įrankį turime patys parsisiųsti patys iš interneto svetainės www.apple.lt. Be to, į „Apple“ grotuvus įrašytos muzikos negalėsime paprastai sugrąžinti atgal į kompiuterį.

REKLAMA

Kur galima gauti MP3 failų?

● Iš muzikinių diskų. Muziką į MP3 grotuvą galime įsirašyti iš turimų kompaktinių diskų. Tam reikia perrašyti juos į MP3 failus. Tai moka padaryti nemokamos muzikos programos „Windows Media Player“, „iTunes“, „Audiograbber“ bei daugelis kitų.

REKLAMA

● Iš internetinių parduotuvių. Kam pirkti kompaktinius diskus, jei muzikos ruošiamės klausyti tik MP3 grotuve ar kompiuteryje? Tuomet geriau MP3 failus pirkti tiesiai iš interneto. Taip sutaupysime laiko ir neužkrausime namų kompaktiniais diskais. Populiariausia muzikos parduotuvė – „Apple iTunes“. Deja, Lietuvoje MP3 failų parduotuvės dar labai nepopuliarios. Atkreipkime dėmesį, kad daugelyje parduotuvių pirktos dainų yra apsaugotos nuo kopijavimo. Todėl jas galėsime klausyti tik grotuve, kuris palaiko vadinamuosius DRM failus, pavyzdžiui, „WMA-DRM“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

● Iš radijo stočių. Daugelis MP3 grotuvų, turinčių radijo imtuvus, gali įrašyti muziką tiesiai iš radijo stočių. Deja, taip įrašytos muzikos kokybė dažniausiai būna prastoka.

Testo rezultatų santrauka

Garso kokybė

Tarp šešių pigesniųjų grotuvų kokybiškiausiai muziką groja „SanDisk Sansa Clip+“ ir „Apple iPod shuffle“. Tačiau su pridėtomis ausinėmis „SanDisk“ skamba per tyliai, muzikai trūksta vidutinių ir aukštųjų dažnių, o „Shuffle“ ausinėms trūksta žemųjų dažnių. Prasčiausiai muziką groja „Creative Zen X-Fi Style“. Gerai bent, kad pridėtoms ausinėms netrūksta garsumo. Iš brangesniųjų grotuvų geriausią garso kokybę demonstravo abu „Apple“ grotuvai: „iPod touch“ ir „iPod nano“. Deja, jų ausinėms taip pat truputį trūksta žemųjų ir aukštųjų dažnių. Prasčiausiai iš brangesniųjų MP3 grotuvų muziką grojo „Samsung YP-Q2“.

REKLAMA

Vaizdo kokybė

Ekranus turi visi bandyti MP3 grotuvai, išskyrus „Apple iPod shuffle“. Tačiau pigieji „Philips GoGear RaGa“ ir „SanDisk Sansa Clip+“ nerodo nuotraukų ir filmų, todėl jų ekranų kokybė nebuvo vertinta. Didžiausius ekranus iš pigiųjų MP3 grotuvų turi „Samsung YP-R1“ ir „Creative Zen X-Fi Style“ (maždaug 2,5 colio). Iš brangiųjų – „Creative Zen X-Fi 2“ (apie 3 colių) ir „Apple iPod Touch“ (3,5 colio). Visų pigiųjų grotuvų ekranų kokybė labai panaši. O štai iš brangiųjų išsiskyrė abu „Apple“ atstovai: „iPod touch“ ir „iPod nano“. Jų ekranai kokybiškiausi.

REKLAMA

Galimybės

Daugiausiai muzikos failų formatų nuskaito „Cowon iAudio 9“, filmų ir paveikslėlių – „Samsung YP-R1“. Jei mėgstame tiksliai nustatyti garsą, verta rinktis „Samsung YP-R1“, „San Disk Sansa Clip+“, „Cowon iAudio 9“ arba abu bandytus „Creative“ grotuvus. O štai „Apple iPod shuffle“ visiškai neturi garso nustatymo galimybių. Juo galėsime pareguliuoti tik muzikos garsumą. Radijo transliacijų galėsime klausytis visais testuotais gaminiais, išskyrus „Philips GoGear RaGa“, „Apple iPod shuffle“ ir „Apple iPod touch“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Talpa

Daugiausia muzikos telpa į „Apple iPod touch“ – net 30 gigabaitų. Visi kiti brangesnieji MP3 grotuvai talpina daugiau nei 14 gigabaitų failų. Iš pigesniųjų MP3 grotuvų 8 gigabaitus atminties turi „Samsung YP-R1“, „Creative Zen X-Fi Style“ ir „SanDisk Sansa Clip+“. Keturių gigabaitų atmintimi aprūpinti „Sony NWZ-E453“ ir „Philips GoGear RaGa“. O štai į mažylį „Apple iPod shuffle“ įrašysime vos 1,88 gigabaito MP3 failų.

REKLAMA

Veikimo trukmė

Visi testuotų grotuvų akumuliatoriai įkraunami prijungus įrenginius prie kompiuterio USB jungties. Ilgiausią nenutrūkstamą muzikos klausymą garantuoja „Sony NWZ-E453“, „Samsung YP-Q2“ (abu – po 45 su puse valandos) bei „Apple iPod touch“ (36 su puse valandos). Trumpiausiai veikia pigesnieji „Philips GoGear RaGa“, „SanDisk Sansa Clip+“ ir „Apple iPod shuffle“ – apie 12 valandų.

REKLAMA

Testo nugalėtojai

Iš pigesniųjų MP3 grotuvų geriausiai pasirodė „Samsung YP-R1“. Geriausiu kainos ir kokybės santykiu pasižymėjo vos 176 litus kainuojantis „Philips GoGear RaGa“. Tarp brangesniųjų grotuvų nenugalimas buvo „Apple iPod touch“. Šis aparatas turi didžiausią ekraną, daugiausiai atminties ir daug papildomų funkcijų. Kainos ir kokybės santykio nugalėtoju tapo 379 litus kainuojantis „Philips GoGear Ariaz“. Jis siūlo daug atminties bei kokybišką skambesį.

Pigieji grotuvai. I vieta. „Samsung YP-R1“ (8 GB)


 

 

Brangieji grotuvai. I vieta. „Apple iPod touch“ (32 GB)



strong>br />/strong>

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų