Naujiems įgūdžiams – inovatyvūs profesionalai: padidins IQ, išmokys kalbų ar stovėti ant pečių

Vasara sutverta atostogoms, tačiau šiuo metu besirandantį laisvą laiką galima išnaudoti ne tik poilsiui, kelionėms ar pramogoms, bet ir savęs tobulinimui. Ekspertai pastebi: naujų įgūdžių lavinimas teigiamai veikia fizinę bei psichologinę sveikatą, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, atveria asmenybės bei karjeros horizontus, netgi praplečia pažinčių ratą. Savęs ugdymas taip pat stabdo smegenų senėjimą, Alzheimerio ligos vystymąsi ir yra ginklas prieš nuobodulį, kurį įveikusieji, kaip rodo tyrimai, širdies ligų riziką sumažina dukart. 

Naujiems įgūdžiams – inovatyvūs profesionalai: padidins IQ, išmokys kalbų ar stovėti ant pečių

Todėl dabar pats metas išmokti naują kalbą, padaryti špagatą, tapti pianino ar virtuvės virtuozu, o tai ypač lengva padaryti pasitelkiant išmaniuosius ugdytojus – inovatyvias mobiliąsias programėles, puikiai gebančias pavaduoti savo sričių profesionalus. Itin platų virtualių profesionalų asortimentą galima rasti „Huawei“ plėtojamoje „AppGallery“ programėlių parduotuvėje, kuri patenkins net ir specifinius poreikius. 

REKLAMA

Naujiems įgūdžiams – inovatyvūs profesionalai: padidins IQ, išmokys kalbų ar stovėti ant pečių

10 tūkst. valandų neprireiks 

2008-aisiais pasirodė kanadiečių žurnalisto Malkolmo Gladvelo bestseleris „Išskirtys. Sėkmės istorija“, kurioje autorius iškėlė „10 000 valandų“ taisyklę. Remdamasis Bilo Geitso, grupės „The Beatles“ ir kitais šlovės pavydžiais, rašytojas teigė, jog būtent tiek laiko prireiks lavinti įgūdžius, jog taptum savo srities profesionalu. 10 tūkst. valandų yra daugiau nei metai nuolatinio mokymosi be mažiausios pertraukėlės. Tačiau nemažai ekspertų suskubo šią taisyklę paneigti. 

Vienas jų – žymus švedų psichologas Andersas Eriksonas, kuris, be kitų teiginių, skelbia, jog mokantis reiktų ne labiau stengtis, o tai daryti tiesiog kitaip. Nuolatinis dalykų kartojimas mūsų nepadaro ekspertais, antraip gatvėse sutiktume tik nepriekaištingus vairuotojus. A. Eriksono manymu, norėdami tobulėti, privalome palikti komforto zoną. 

Todėl daugelis ekspertų pripažįsta – žengdami iš jos, keliame sau iššūkių, o naujų įgūdžių lavinimas ir yra savotiškas savęs išbandymas. Be šio privalumo asmeninis tobulėjimas, specialistų teigimu, turi ir daugybę kitų. Pirmiausia, išmokę kažko naujo galime tapti ir naujos bendruomenės dalimi. Nesvarbu, pradėsime lipdyti molio dirbinius ar bėgioti: už kiekvieno užsiėmimo yra bendraminčių ratas, atveriantis bendravimo, naujų pažinčių ir socializacijos galimybes. 

Naujiems įgūdžiams – inovatyvūs profesionalai: padidins IQ, išmokys kalbų ar stovėti ant pečių

Kitas svarbus aspektas – nauji įgūdžiai gyvenimą daro sveikesnį: tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Tyrimai rodo, jog savęs tobulinimas lavina smegenis, mažina ligų riziką, suteikia pasitikėjimo savimi. Psichologai pripažįsta, jog pastaroji savybė yra esminė laimės bei sėkmės sąlyga. Todėl nauda – visapusiška. Išmokę naujų receptų, pradėsime valgyti sveikiau, o atradę nebandytą sporto rūšį, judėsime daugiau. 

REKLAMA

Ekspertai taip pat pastebi – įgūdžių lavinimas atveria ir karjeros perspektyvas. Išmokus naują užsienio kalbą, atsiranda proga rasti kitą darbą. Išlavinus programavimo ar grafinio dizaino įgūdžius – papildomo finansinio šaltinio perspektyvos. Tobulinant save, galima netgi sulaukti daugiau dėmesio iš kolegų: domėdamiesi tuo, ko nežino kiti, visuomet rasite temą įdomiam pokalbiui. 

Naujiems įgūdžiams – inovatyvūs profesionalai: padidins IQ, išmokys kalbų ar stovėti ant pečių

Stovėti ant pečių ar groti pianinu 

Norint lavinti naujus įgūdžius, ieškoti profesionalaus trenerio, mentoriaus ar mokytojo šiais laikais net nėra būtina. Visas savęs tobulinimo galimybes suteikia išmanieji telefonai, kuriuose apstu mobiliųjų aplikacijų, o jas asmeniniam ugdymui pasitelkti ypač lengva, patogu ir paranku. 

„Programėlė „Daily Yoga“ ekspertų pernai buvo pripažinta viena geriausių išmaniųjų jogos mokytojų. Šioje aplikacijoje galima rasti nuoseklias pratimų instrukcijas, netgi saugiai įvaldyti tokias ekspertų pozas kaip pilną špagatą ar stovėjimą ant pečių. Programėlėje ir daugiau nei 50 treniruočių planų norintiems jogai paruošti kūną bei nesustoti motyvuojanti atskira bendruomenė. Tai puikus būdas pradėti praktikuoti šį užsiėmimą, skatinantį tiek fizinį, tiek naujų įgūdžių ugdymo lankstumą“, – sako „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė. 

Anot jos, tai tik vienas pavyzdžių, kai šiandien bandantys perprasti jogos subtilybes neprivalo kreiptis į šios srities profesionalus – tam tereikia išmaniojo telefono. Ta pati situacija galioja kalbant apie norinčius išmokti naujų kalbų, maisto gamybos gudrybių ar netgi groti pianinu. 

REKLAMA

„Šiandien kūrėjai siūlo aplikacijas, kurios gali patenkinti net išrankiausius poreikius. Pavyzdžiui, norintys išmokti naujų kalbų gali pasinaudoti „HelloTalk“ programėle, svajojantiems apie pianino pamokas skirta „Flowkey“ aplikacija. Visas šias naudingas programėles ir dar daugiau galima rasti „Huawei“ įrenginiams skirtoje „AppGallery“ skaitmeninėje parduotuvėje“, – kalba J. Karpavičiūtė. 

Dėmesys naudotojų patirčiai 

„Huawei“ atstovė priduria, kad šiandien „AppGallery“ iš viso galima rasti daugiau nei 60 tūkst. produktų ir jų skaičius nuolatos auga. „Todėl technologijų gamintojas sukūrė visas sąlygas mokytis naujų įgūdžių, belieka norėti tai daryti ir mesti sau iššūkį“, – drąsina J. Karpavičiūtė. 

Pasak jos, 2020 m. kovo mėnesį prie „Huawei“ mobilių paslaugų buvo prisijungę 1,4 mln. programėlių vystytojų ir tai yra 150 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Svarbu ir tai, kad „AppGallery“ veikia 170 šalių visame pasaulyje ir turi 420 mln. aktyvių vartotojų kiekvieną mėnesį visame pasaulyje. 

„Kiekvienoje šalyje, įskaitant ir Lietuvą, veikia vietinės „Huawei“ komandos. Jos yra dedikuotos tam, kad „AppGallery“ atsirastų kuo daugiau svarbių vietinių ir pasaulinių programėlių. Šioje platformoje netgi yra speciali „Wish List“ kategorija, į kurią kiekvienas naudotojas gali įtraukti programėlę, kurios pageidautų, o mūsų komanda pasirūpins, kad ji taptų prieinama kaip įmanoma greičiau“, – kalba J. Karpavičiūtė. 

Pašnekovės teigimu, vystydamas „AppGallery“, „Huawei“ išskirtinį dėmesį skyrė geros naudotojų patirties kūrimui, buvo ypač reiklus saugumo atžvilgiu, tačiau didžiausiu prioritetu platformos kūrėjams tapo prieinamumas ir paprastumas naudoti. Kadangi naujieji „Huawei P40“ serijos įrenginiai veikia su „Android“ operacine sistema, visus reikiamus duomenis, kartu ir pamėgtas savęs ugdymo aplikacijas, dabar ypač lengva perkelti iš vieno įrenginio į kitą – tereikia pasinaudoti „Phone Clone“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų