Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną kelia vis daugiau aistrų: nerimą reiškia ir Nausėda

Žemės ūkio ministerijos iškėlimas į Kauną virsta anekdotu. Būsimasis, prezidento su premjeru palaimintas žemės ūkio ministras Palionis pareiškė eantis prieš, kad ministerija iš sostinės būtų perkelta į Kauną. Iš kraustynių apčiuopiamos naudos sako nematantis ir prezidentas Gitanas Nausėda. Tačiau šią ministeriją Kaune dar prieš rinkimus žadėjęs „valstiečių” vedlys Karbauskis atkirto, kad ministerija Vilniuje neliks. Naujasis ministras prasitaria bijantis, kad tokią užgaidą įvykdžius Lietuva neteks dalies Briuselio pinigų.

Čia šiuo metu telkšo didžiulės balos ir vilniečiai gali nemokamai statyti savo automobilius. Tačiau šiame lauke šalia Seimo vyriausybė yra suplanavusi įkurdinti naują ministerijų miestelį. Ir be kitų ministerijų čia gali atsidurti ir Žemės ūkio ministerija. Mat Prezidentas bei kandidatas į žemės ūkio ministrus smarkiai abejoja, ar verta ministeriją iškelti iš Vilniaus į Kauną.

Šiame lauke prie Seimo ministerijų miestelis dar tik projektuojamas, tuo metu savo abejones dėl Žemės ūkio ministerijos iškėlimo į Kauną Gitanas Nausėda vėl pakartojo šį savaitgalį. Tokiam sprendimui, anot šalies vadovo, reikia atlikti kaštų analizę, ar tai yra geriausias sprendimas šiandien Lietuvai, ar vis dėlto ne. Būsimasis žemės ūkio ministras socialdarbietis Andrius Palionis pareiškė nenorintis, kad ministerija būtų iškelta į Kauną, ir žada išklausyti ministerijos darbuotojų nuomones. Pasak Palionio, jau dabar ministerija yra išsibėgiojusi ir jis priverstas įkalbinėti išėjusius darbuotojus grįžti.

„Abejonės kyla dėl naujo finansinio laikotarpio, derybų. Jei norime kokybiškai išsiderėti, turėtų likti žmonės, kurie žino Briuselio koridorius, vykdė derybas. Faktas, kad iškėlus ministeriją, žmonių nebeliks, jie nesutinka keltis į Kauną“, – teigia kandidatas į ministrus Andrius Palionis.

Netylant kalboms apie ministerijos iškėlimą į Kauną, per metus iš jos jau pasitraukė apie 70 darbuotojų, tai yra apie ketvirtadalis įstaigos valdininkų.

„Darbas yra išbalansuotas, nuotaikos prastos, žmonių labai daug išėjo iš darbo, skyriuose po pusę etatų, krūviai dideli. Dar vienas pavyzdys, kaip viena problema gimdo kitą problemą. Kaip ministerijos darbuotojui, kurio skyriuje yra pusė žmonių, išeiti atostogų?“, – sako Žemės ūkio darbuotojų profsąjungų federacijos tarybos narys Audrius Gelžinis.

REKLAMA

O štai Kaune nuo balandžio jau veikiančioje vadinamojoje veidrodinėje ministerijoje jau įdarbinta 20 valdininkų. Maža to, ministerija net išsirinko patalpas viename šių pastatų šalia vienybės aikštės, kur tektų visiems dirbti. Tačiau konkursą ministerijai išnuomoti 5 tūkst. kvadratinių metrų patalpas Donelaičio gatvėje laimėjusi bendrovė neslepia pasimetimo. Esą taip ir neaišku, ar ministerija iš tiesų bus iškeldinta, antraip pastangos pritaikyti patalpas valdininkams nueitų perniek. Todėl verslininkai iš valdžios net prašo garantijų.

„Prieš pasirašant sutartį norėtume turėti aiškias garantijas iš ministerijos, kad kelsis. Matome, kokia situacija, politinis neapibrėžtumas, matom, kas dedasi. Mums reikia aiškių garantijų, kad kelsis. Jei nesikels, norėtume garantijų, kas kompensuos sąnaudas, investicijas, jei nesikels“, – pasakoja SBA įmonės „Urban inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

O štai „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis toliau kietai laikosi savo – esą Žemės ūkio ministerijos Vilniuje tikrai neliks, kaip ir žadėta. O ministro žodžiai esą bereikšmiai:


Rašyti komentarą...
D
DINA
2019-08-12 18:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
lietuvoje dabar istatymai yra karbauskio isakymai o dziaugiasi jis bendradarbiavimu su prezidentura todel kad prezidentas nesipriesina jo isakymams kitaip butu smeiziamas tokia karbauskio diktatoriska taktika idomu tik kiek dar prezidentas leisis manipuliuojamas
Atsakyti
-2

K
Kaunas yra Kaunas
2019-08-19 18:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaune yra žemės ūkio universitetas,veterinarijos akademija,Kaune turi būti ir žemės ūkio ministerija.Nėra ką čia diskutuoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų