Žemaitaitis kritikuoja Vyriausybės sprendimus: mano, kad yra atstovaujama didžiajam verslui

Nesibaigiantį karantiną Lietuvoje galbūt skatina didžiojo verslo interesai. Tokiais įtarimais dalijasi mišriai Seimo narių grupei priklausantis politikas Remigijus Žemaitaitis. Kiek tokios mintys pagrįstos?

Apie tai – pokalbis su Seimo nariu.

Išsiaiškinkime. Partija ir Vyriausybė stengiasi dėl žmonių sveikatos, nešvelnina Vyriausybės ribojimų, o jūs kaltinate, kad jie paiso didžiojo verslo interesų, galbūt net dėžutes gauna iš didžiojo verslo magnatų, tokias, kaip Eligijus Masiulis kadaise gavo. Gal jums jau gėda dėl tokių vakarykščių pasisakymų ir norite atsiimti savo žodžius?

Tikrai ne. Mano abejonės dar labiau tvirtinasi. Vakarykštis ir užvakarykštis Vyriausybės posėdis, kur vyko ekspertų pasitarimas, parodo, kad išimtinai atstovauja didžiajam verslui. Jeigu pažiūrėsite, per visą karantino laikotarpį žmonių, kurie susirgo koronavirusu, tai daugiausiai jų užsikrėtė prekybos centruose, kur didžiausia žmonių koncentracija. Informacija, kad būtų susirgęs asmuo grožio salone, vietinėje mažoje parduotuvėje arba žemės ūkio, technikos parduotuvėlėje – tokios informacijos neturime. 

Kitas dalykas, ką tai patvirtina. „Maximos“ ir kituose didžiuosiuose prekybos tinkluose buvo masiškai pranešinėjama apie sergančius darbuotojus, tai reiškia koronavirusas buvo dalijamas ir žmonės galėjo susirgti.

Vyriausybė visai nepaiso savivaldybių, kuriose drastiškai yra kritęs susirgusių žmonių skaičius. Nebandoma tose savivaldybėse atlaisvinti judėjimo, ypač savivaldybių viduje. Tuo metu rajone esantys 3-4 prekybos centrai ir toliau sėkmingai prekiauja.

Vyriausybė remiasi ekspertais ir mokslais. Jei ji remiasi ekspertais ir mokslu, tai kaip ją galima kaltinti, kad ji atstovauja didžiojo verslo interesus? 

Jeigu jie remiasi mokslu, tai aš norėčiau pamatyti bent vieną mokslinę studiją. Tikiuosi, kad jums tą studiją parodys. Man, kaip Sveikatos reikalų komiteto nariui ir kaip Seimo nariui nei vienas iki šios dienos ekspertas nepateikė, kokiais argumentais ir kokia taikoma metodika jie nustato, kad taip turėtų būti. Vienintelis argumentas – susirgusių žmonių skaičius, tenkantis tam tikram gyventojų skaičiui. 

Manau, kad ekspertai bijo prisiimti atsakomybę, o dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė ir valdančioji dauguma, prisidengdama ekspertais nenori nieko keisti. Net jau spausdama į kampą ekonomikos ir inovacijų ministrė ryte išreiškė nepasitenkinimą ekspertais dėl taikomų ribojimų. 

REKLAMA

Kitas abejonę keliantis dalykas – ar šitie ekspertai turi kažkokią teisinę galią jiems patarinėti? Tokiu atveju esanti situacija turėtų būti paskelbta nepaprastąja padėtimi šalyje ir šitą sprendimą turi priimti Seimas. Galima taikyti tam tikrus ribojimus kažkurį laiko tarpą. 

Visą pokalbį galite žiūrėti video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
T
Tikiu,
2021-02-04 19:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad taip ir yra: pasiaiškinus, kas slypi už didž. įstaigų - kam jos atstovauja, tikrai atsiskleistų valdžios ar jų artimųjų, giminaičių pavardės.
Atsakyti
0

t
teisus
2021-02-04 20:24:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada Žemaitaitis teisus.Tik kada koncervai tai supras?
Atsakyti
-4

L
LINA
2021-02-04 19:36:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia visaip jums... netgi jei bus ir ketvirtas. Klausimas į ateity, kiek laiko buvo tikslinga marinuoti žmones kol jie nustojo spurdėti?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų