REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Migrantai (nuotr. SCANPIX)

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė, kad į Lietuvą pagal Europos Sąjungos siūlomą planą būtų perkelti 1105 pabėgėliai iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

11

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė, kad į Lietuvą pagal Europos Sąjungos siūlomą planą būtų perkelti 1105 pabėgėliai iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Vyriausybės nutarimą, šie pabėgėliai į Lietuvą turėtų būti perkeliami iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.

REKLAMA

Premjeras posėdyje sakė, kad toliau šį klausimą svarstys Seimo Europos reikalų komitetas.

„Rytoj jau turi Europos reikalų komitetas šitą klausimą svarstyti, vidaus reikalų ministrui turi suteikti mandatą ir dabar persikelia šito klausimo svarstymas į Seimą (...). Dabar komiteto, aš manau, užteks“, - teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

Dalia Grybauskaitė: solidarumas dėl pabėgėlių neturi būti grįstas „prievartos mechanizmais“

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuva sutinka su Briuselio rekomendacija dėl pabėgėlių paskirstymo, tačiau nenorėtų, kad ateityje solidarumas dalijantis naštą būtų grįstas „prievartos mechanizmais“.

Šalies vadovė teigė, Lietuva sutinka su vienkartiniu Europos Komisijos siūlymu per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius, Europai perskirstant daugiau kaip pusantro šimto tūkstančių asmenų, bet pabrėžė, kad Lietuva tai priima „kaip rekomendaciją“.

„Be jokios abejonės, visi nenorėtume, kad būtų solidarumas grįstas kažkokiais prievartos mechanizmais. Esame lygiavertės šalys, draugiškos viena kitai šalys, todėl norėtume spręsti susitarimu ir draugiškai“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtakingiausia Europos politikė Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina kitas šalis sutikti su privalomomis pabėgėlių perskirstymo kvotomis, ir nustatyti proporcinę sistemą, kuri būti nepriklausoma nuo atvykstančių asmenų skaičiaus.

Lietuva ir kitos Vidurio bei Rytų Europos šalys iki šiol nepritarė siūlymui steigti nuolatinį krizinį pabėgėlių perkėlimo mechanizmą. Nerimaudamos dėl dar didesnio imigrantų antplūdžio, jos pasisako už savanoriškumo principo išlaikymą. Griežčiausią poziciją šiuo klausimu išsako Vyšegrado šalys Vengrija, Slovakija, Čekija ir Lenkija.

REKLAMA

Išsakiusi paramą laikinam 160 tūkst. pabėgėlių paskirstymui po valstybes nares, D.Grybauskaitė ketvirtadienį detaliau nekomentavo galimo nuolatinio mechanizmo.

„Dabar pasiūlymų yra įvairių, jie yra tik pasiūlymai, įvairios šalys komentuoja įvairiai (...). Dabar ginčytis iš anksto, privaloma ar neprivaloma, turbūt yra beprasmiška“, - sakė prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų