Saulėlydžio komisija, kuriai vadovauja Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas, siūlo mažinti administracinę naštą piliečiams ir supaprastinti įvairias viešojo administravimo įstaigų procedūras.

Teigiant, kad nepriimtina, jog piliečiai įpareigojami pateikti informaciją, esančią valstybės duomenų bazėse bei registruose, be to, reikalaujama pateikti tą pačią informaciją kelioms institucijoms ar prašoma pateikti papildomą informaciją.

Siekiant sumažinti biurokratizmą, valdžios įstaigos turės įdiegti informacijos keitimosi principą, o gyventojai turės pateikti tik tą informaciją, kurios valstybės ar savivaldybių informacinėmis sistemose ar registruose nėra.

Nuo 2007 m. rugsėjo 1 dienos ministerijos, Vyriausybės įstaigos, apskričių administracijos, kitos valdžios institucijos privalo užtikrinti "vieno langelio" principo įgyvendinimą nagrinėjant asmenų prašymus.

Siūloma atsisakyti perteklinių procedūrų, peržiūrėti egzistuojančią teisinę bazę, didinti perkeltų į elektroninę erdvę paslaugų skaičių, skatinti visuomenę plačiau naudotis internetu.

Institucijoms rekomenduojama laikytis vadinamosios nebylaus sutikimo nuostatos: jeigu per nustatytą laikotarpį iš valdžios institucijų negaunamas motyvuotas atsakymas į paklausimą, laikoma, kad atsakymas yra teigiamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų