REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Dėstytojų protestas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

 Vyriausybė žada ieškoti papildomų lėšų švietimui, po susitikimo su Vilniaus universiteto rektoriumi Artūru Žukausku teigė vicekancleris Deividas Matulionis.

19

 Vyriausybė žada ieškoti papildomų lėšų švietimui, po susitikimo su Vilniaus universiteto rektoriumi Artūru Žukausku teigė vicekancleris Deividas Matulionis.

REKLAMA

„Šiandien dėstytojo alga po padidinimų yra 1071 euras „į rankas“, tai yra 131 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Mes esame įvairiuose dokumentuose užsibrėžę, kad alga galėtų būti po kelerių metų 150 proc. vidutinio darbo užmokesčio ir tai visiškai realu padaryti artimiausiu metu“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Vyriausybės vicekancleris.

„Noriu priminti, kad nuo 2017 metų iki 2019 metų dėstytojų algos buvo didintos trejus metus iš eilės, tai per juos apie 40 proc. algos yra padidėjusios, to reikia niekada nepamiršti“, – teigė jis.

Pasak D. Matulionio, šiuo metu biudžetas grąžintas svarstyti Vyriausybei.

Planuojama po to jį grąžinti Seimui su „šiek tiek pakeistais skaičiais“, skirtais švietimui, tačiau, pasak vicekanclerio, dėl biudžeto geriau neturėti „nepagrįstų iliuzijų“. 

REKLAMA
REKLAMA

„Biudžetas šiuo metu grąžintas Vyriausybei ir ji svarsto, kokios yra papildomos galimybės tiek dėstytojams, tiek mokytojams, ikimokyklinio ugdymo, švietimo pagalbos specialistams. Apie visas šias grupes svarstoma šiuo metu ir galvojama, kad reikėtų galbūt paieškoti papildomų lėšų ir Seimui pateikti biudžetą su šiek tiek pakeistais skaičiais“, – tvirtino D. Matulionis.

REKLAMA

„Svarbu nepuoselėti nepagrįstų iliuzijų, biudžetas yra toks, koks yra. Poreikių yra labai daug, jų nereikia priešinti. Investicijos į mokslą, mokslinius tyrimus yra vienas svarbiausių prioritetų, tačiau yra kitos sritys, kurios pareikalaus labai daug pinigų“, – sakė vicekancleris.

Jis taip įvardino, kad radus papildomų lėšų, „ženkliai“ galėtų didėti tiek ikimokyklinio ugdymo, švietimo pagalbos specialistų, tiek mokytojų algos.

„Dėl švietimo norėčiau pabrėžti vieną dalyką, kad tikrai bus ženklus padidinimas ikimokyklinio ugdymo pedagogams. Jeigu bus surastos papildomos lėšos, tai gali augti ir iki 35 proc. algos (...) Mokytojų algų klausimas irgi bus sprendžiamas. Negaliu konkretaus skaičiaus minėti, bet apie tai kalbama bus pačiu artimiausiu metu“, – teigė D. Matulionis.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį prie Vyriausybės dėl nepakankamo finansavimo aukštajam mokslui protestavo Vilniaus universitetas.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius trečiadienį teigė, kad dar anksčiau yra patvirtintas Vyriausybėje susitarimas iki 2025 metų nuosekliai, pradedant nuo kitąmet, kelti aukštųjų mokyklų dėstytojų užmokestį.

„Mes orientuojamės iki 2025 metų nuosekliai kelti darbo užmokestį po 10 proc., kad jis pasiektų Europos Sąjungos tam tikrą proporcijų situaciją, kad dėstytojų atlyginimai darbo užmokesčio skalėje turėtų tą poziciją. Aišku, ji skirtųsi, profesoriaus alga būtų ženkliai didesnė negu lektoriaus“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį planuojamas įspėjamasis dviejų valandų mokytojų, aukštųjų mokyklų dėstytojų, darželių darbuotojų streikas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos organizuojamą streiką palaiko visos profesinės sąjungos, 2017 metais pasirašiusios kolektyvinę sutartį, kurioje buvo numatyta 2020 metų biudžete švietimui skirti 117 mln. eurų.

Šiuo metu kitų metų biudžeto projekte tam numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų