Šiandien per Lietuvą nusiris švarinimosi banga – jau penktus metus mūsų šalyje vykstanti akcija „Darom“, kurios tikslas – sutelkti pilietiškai atsakingus ir aktyvius asmenis vienytis tvarkant aplinką.

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė 10 val. su prezidentūros darbuotojais tvarko miškelį-parką prie Filaretų gatves Vilniuje.

Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas dedasi mus supančioje aplinkoje, ir ją tausoti kasdien, teigia šalies vadovė.

Ketvirtą kartą prisijungdama prie tradicinės švaros akcijos „Darom“ Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Prezidentūros darbuotojais šeštadienį dalyvavo talkoje tvarkant vieną iš sostinės žaliųjų erdvių - miškelį-parką prie Filaretų gatvės.

Pasak šalies vadovės, džiugu, kad akcija „Darom“ Jungtinių Tautų pripažinta kaip „Let's Do it World“ projektas, kuris organizuojamas daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Prezidentės teigimu, Lietuvoje turime daug gražių vietų, kur galime ilsėtis ir leisti savo laisvalaikį.

„Labai apmaudu matyti šiukšlėmis užverstas net gražiausias mūsų šalies vietas. Kiekvienas turime jausti atsakomybę už tai, kas dedasi mus supančioje aplinkoje. Visus gyventojus kviečiu bendromis jėgomis sutvarkyti pamėgtas savo krašto žaliąsias erdves, ežerų pakrantes, paupius, parkus, miškelius ir prižiūrėti juos visada, ne tik šios akcijos metu“, - pabrėžė valstybės vadovė.

REKLAMA

Pasak Prezidentės, kasmetė aplinkos tvarkymo diena yra įkvepiantis pavyzdys, kiek daug galima pakeisti bendromis jėgomis. šeštadienio švaros akcija primena, kad didelių ir svarbių darbų sėkmė visada priklauso nuo kiekvieno šalies piliečio įdėtų pastangų.

Lietuvos vadovė pakvietė visus šalies žmones kasdien tausoti savo aplinką, rūpintis gamta kaip savo namais, rūšiuoti šiukšles ir geru pavyzdžiu paskatinti tai daryti kitus, kad daugeliui šalies gyventojų šiukšlių rūšiavimas taptų įpročiu.

Prezidentės teigimu, šią dieną tūkstančiai Lietuvos žmonių tampa savanoriais ir imasi tvarkyti savo kraštą. Tai rodo, kad aplinkos tvarkymo kultūra keičiasi tik į gera, kad žmonės tampa pilietiškesni, atsakingesni ir iniciatyvesni.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius su kancleriu Deividu Matulioniu bei gausiu jo tarnybos darbuotojų būriu darbuojasi Pavilnių regioninio parko Markučių apylinkėse.

Seimo pirmininkė akcijoje nedalyvaus, nes dalyvaus Europos Sąjungos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje Varšuvoje.

Vilniaus meras Artūras Zuokas ir jo darbuotojai, mero patarėjai, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai bei Administracijos direktoriaus pavaduotojas planuoja tvarkyti Kalnų parką. Beje, Vilniaus savivaldybė praėjusiais metais per akciją „Darom“ surengė 50 tvarkymo taškų, o šiemet šis skaičius išaugo iki 105.

O štai jaunas „darbietis“ Gintaras Tamošiūnas, artimiausiuose rinkimuose ketinąs vienmandatėje apygardoje mesti iššūkį premjerui Andriui Kubiliui, su komanda bendrapartiečių rinks šiukšles Valakampių antrajame pliaže.

Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis planuoja su savo šeima aplinką tvarkyti parke, esančiame prie jo namų Jonavoje.

Lietuvos gyventojai penktą kartą rinkosi į akciją „Darom“

Preliminariais duomenimis akcijoje užsiregistravo daugiau nei 100 tūkst. akcijos dalyvių. Anot organizatorių, skaičius tikrai bus kur kas didesnis – spėjama jis gali siekti 300 tūkst. dalyvių, kadangi ne visi registravosi iš anksto. Tvarkytinų taškų šiemet įregistruota daugiau nei 3000. Kiekvieną iš šių taškų kuruoja „Darom“ savanoriai, o jų šiemet yra daugiau kaip 3000. Savanoriai padeda organizatoriams įgyvendinti „Darom“ akciją visoje Lietuvoje.

REKLAMA

„Ši akcija vienija visų socialinių grupių žmones – taškų koordinatoriais tapo tiek nevyriausybinių organizacijų atstovai, tiek verslininkai, politikai“, teigia koordinatorių skyriaus vadovė Deimantė Kanclerytė.

Šiais metais į akciją įsitraukė visi Lietuvos regionai: Alytus, Marijampolė, Utena, Telšiai, Tauragė, Šiauliai, Panevėžys, Klaipėda, Kaunas, ir Vilnius. Prie akcijos prisideda visos Lietuvos savivaldybės, Regioniniai Atliekų Tvarkymo centrai, Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija bei daugelis kitų.

„Sulig atliekų surinkimu akcijos dieną, mūsų darbai toli gražu nesibaigia. Vežėjai ir atliekų tvarkymo centrai savo darbus dirbs dar mažiausiai kelias dienas. Tikslesni duomenys apie dalyvių skaičių, surinktas atliekas bei kita informacija bus pateikta ir patikslinta artimiausiomis dienomis“, kalbėjo „Darom“ vadovas Karolis Sargūnas.

Kartu su Lietuva šį šeštadienį „Darom“ akcijoje dalyvauja Latvija, Kroatija, Austrija, JAV - San Franciskas ir Rusija - Kaliningrado sritis.

L. Graužinienė: tokios akcijos pradeda išsigimti

O štai Darbo partijos (DP) narė Loreta Graužinienė atskleidė, kad akcijos dieną bus Utenoje, tačiau dar nenusprendė, ar dalyvaus tvarkant aplinką. Pasak jos, niekas nenurodė nei konkrečių plotų, nei darbų, o nueiti nusifotografuoti – nėra jos tikslas.

„Mūsų skyrius nusprendė, kad masinę talką mes darysime ten, kur reikia, ir tikrai turime preliminariai apsitarę, kada bendruomenė sodins ten medžius, mes važiuosime jiems padėti. O pavaikščioti tik tam, kad nusifotografuotum, tikrai nėra tikslas“, - teigė ji.

Nors pašnekovė sutiko, kad tokios akcijos reikalingos, tačiau, jos nuomone, jos jau pradeda išsigimti.

„Jei pirmosios akcijos buvo gerai organizuotos, darbai buvo paskirstyti, tai dabar rajonuose nenori prisijungti miestų savivaldybių seniūnai, o ten, kur yra dideli plotai šiukšlių, nekreipiamas dėmesys, tik aplink centrą apeina, kam ten eiti? Man tas nepatinka“, - atviravo ji.

REKLAMA

DP atstovės manymu, organizatoriai „neprieina iki apačių ir nesužiūri organizacinių klausimų, o viskas nuėjo tiesiog į reklamą, ko neturėtų būti.

O štai pašnekovės bendrapartiečiai jau susiplanavo, kur tvarkys aplinką: DP pirmininko pavaduotojas tvarkysis Vilniaus Karoliniškių mikrorajone, Virginija Baltaraitienė – Kėdainių miesto parke, Kęstutis Daukšys – prie Alytaus piliakalnio, Valentinas Bukauskas – Telšiuose, prie Durbino upelio, Mečislovas Zasčiurinskas – Kauno Santakos parke.

„Tvarkiečiai“ nedalyvaus

Frakcijos Tvarkos ir teisingumas (TT) seniūnas Valentinas Mazuronis naujienų portalui Balsas.lt atskleidė, kad akcijos „Darom“ dieną vyks partijos dešimtasis jubiliejinis suvažiavimas, todėl dalyvaus jame, o prie pačios akcijos pažadėjo prisidėti kitomis formomis ir kitu laiku.

„Aš nevadinčiau to pareiga, bet žinoma, kai ateina pavasaris, reikia apsitvarkyti vienur ir kitur, tą galima daryti su akcijomis, kas yra sveikintina, bet galima daryti pavieniui, čia nėra svarbu. Svarbu veiksmai, o ne daugiau ar mažiau vienokios ar kitokios formos“, - teigė jis. Pasak politiko, tokios akcijos yra reikalingos, nes jos iš tiesų sutraukia pakankamai daug žmonių.

A. Sysas: patekęs į švarią aplinką, žmogus nelabai linkęs šiukšlinti

Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Algirdas Sysas tvarkos imsis Balsiuose, kur ir gyvena. „Nutariau su savo bendruomenės nariais tvarkyti aplinką, sodinti medelius, nes čia yra dideli plotai, yra parkas, kurį visada per tokias šventes tvarkome“, - pasakojo jis.


Rašyti komentarą...
L
Lenino anūkai
2012-04-21 09:15:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokas ima - su kokia pompa ir entuziazmu kalbama apie naująsias LENININES TALKAS tik nauju pavadinimu DAROM...
Visa tai jau buvo... Tarybiniais laikais. Deja, viską griovę landsberginiai-brazauskiniai-adamkiniai revoliucionieriai nieko gudresnio sugalvoti nesugebėjo, tad, tenka grįžti prie to, kas buvo taip entuziastingai ir su didžiausia panieka sunaikinta. Netoli tenuėjome. Lenino idėjos iš tikrųjų amžinos. Dar taip neseniai - "garbingojo" sąjūdžio laikais - buvo šaipomasi iki nugriuvimo iš buvusių tarybiniais laikais talkų. Dabar jos pateikiamos, kaip didžiausias gėris... Gyvenimas privertė suvokti, kad ne viskas tada buvo blogai. Talkos - irgi...
Atsakyti
0

p
pirma reikia iškuopti
2012-04-21 11:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
korupciją, nebaudžiamumą,valdžiažmogių ir teisėtvarkos pūlinius. Be šito, bet koks parodomasis tvarkymasis nepagerins Lietuvos įvaizdžio...
Atsakyti
0

G
Gerbiamieji,
2012-04-21 11:18:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
susitvarkykite savo aplinka,issikuopkite nuo nebaudziamumo,drasiu zmoniu pasisqakanciu,kad juoda yra juoda,o balta yra balta,persekiojimo,korupcijos,teisetverkos ir t.t; nebaudziamumo valdziazmogiu,va tada ir bus jusu indelis i svaros akcija,o dabar bereikalinga ,niekam tikusi reklama,juk netam jus rinkom,kad sugebetumet tik pakelese popieriukus surinkti,nu juokas ima;;;;
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų