Šioje bazėje bus laikomas ir prižiūrimas sąjungininkams skirtas transportas, technika, ginkluotė, sandėliuojamos atsargos. Statybų darbai pradėti 2022 metų rugpjūtį, planuojama pabaiga – 2025 metų pradžioje.
Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM), generolas leitenantas taip pat aplankys NATO priešakinių pajėgų batalioną Rukloje bei Vokietijos karius, susipažins su kovinės grupės operacine parengtimi ir jos veikla.
Nuolatinių pajėgumų užtikrinimo parko projektas finansuojamas Berlyno, jį vysto Vokietijos įmonė, subrangovai – penkiolika Lietuvos statybos įmonių. Projektas vykdomas per NATO paramos ir viešųjų pirkimų agentūrą.
Lietuvoje dislokuojama Vokietijos brigada
Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, Vilnius su Berlynu sutarė dėl nuolatinio Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje. Didžioji brigados dalis įsikurs Rūdninkų poligone, Šalčininkų rajone. Lietuva įsipareigojo parengti reikalingą infrastruktūrą.
Berlynas brigadą Lietuvoje planuoja dislokuoti iki 2027 metų. Vokietija yra sakiusi, kad perkėlimo tempas priklausys nuo Lietuvos pasirengimo priimti karius ir jų šeimas, sukuriant reikalingas sąlygas.
Balandžio pradžioje į Lietuvą atvyko pirminis Vokietijos brigados Lietuvoje elementas. Kiek daugiau nei 20 karių įsikūrė Vilniuje ir yra atsakingi už brigados perkėlimo į Lietuvą planavimą, karinei infrastruktūrai keliamų reikalavimų derinimą
KAM vertinimu, investicijos į vokiečių brigadai priimti reikalingą karinę ir treniravimosi infrastruktūrą galėtų siekti 800 mln. eurų.
Šiemet į Lietuvą turėtų atvykti apie 200 Vokietijos karių, kitais metais jų jau būtų 800, o 2026 metais turi pradėti dislokuotis batalionai.
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas yra pažymėjęs, jog pasirengimas priimti Vokietijos brigadą vyksta pagal sutartą planą, o iššūkių gali kelti tik statybos darbai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!