• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne tik politinės korupcijos byloje, o ir saugumo rinktoje medžiagoje figūruojantis koncernas „MG Baltic“ ilgus metus ne tik siekė įtakos politiniame gyvenime, bet ir naudojosi proga dosniai remti didžiąsias politines partijas. Portalas tv3.lt apžvelgė, kurioms partijoms koncernas buvo dosniausias.

23

Ne tik politinės korupcijos byloje, o ir saugumo rinktoje medžiagoje figūruojantis koncernas „MG Baltic“ ilgus metus ne tik siekė įtakos politiniame gyvenime, bet ir naudojosi proga dosniai remti didžiąsias politines partijas. Portalas tv3.lt apžvelgė, kurioms partijoms koncernas buvo dosniausias.

REKLAMA

Išslaptintoje Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagoje pažymima, jog 2006 m. „MG Baltic“ atstovai nusprendė įkurti sau parankią politinę jėgą, manoma, Liberalų sąjūdį. Sukurtos partijos pirmininku tapo Petras Auštrevičius. Tiesa, išraše partijų pavadinimai ir jų vadovų vardai užtušuoti.

Anot VSD, šiame procese aktyviausiai pasireiškė „MG Baltic“ atstovai Darius Mockus, Raimondas Kurlianskis, Romanas Raulynaitis ir Tomas Dapkus (nuo 2008 m.).

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdis

Būtent Liberalų sąjūdis VSD medžiagoje įvardinamas „MG Baltic“ kūriniu, todėl nemenka koncerno parama partijai turėtų atrodyti savaime suprantama. Nors liberalams 2006-2011 m. „MG Baltic“ atriekė nemenką pyrago dalį, ji anaiptol nebuvo didžiausia.

REKLAMA

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Liberalų sąjūdis per minėtą laikotarpį iš „MG Baltic“ ir dukterinių koncerno įmonių gavo apie 86,3 tūkst. eurų. Didžiąją dalį šios sumos sudaro parama partijos veiklai – apie 56,8 tūkst. eurų.

Nors liberalai nebuvo labiausiai koncerno remiama partija, primename, kad buvęs partijos pirmininkas Eligijus Masiulis 2016 m. teisėsaugai įkliuvo galimai paėmęs 106 tūkst. eurų kyšį iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už veikimą koncerno naudai. Pats E. Masiulis žurnalistams neseniai sakė, kad tai buvo paskola nekilnojamam turtui.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

Ši partija susilaukė didžiausio „MG Baltic“ dosnumo – 2006-2011 m. koncernas konservatorius parėmė maždaug 102 tūkst. eurų (68 tūkst. eurų partijos veiklai, 33,5 tūkst. eurų politinėms kampanijoms).

Lietuvos socialdemokratų partija

Kaip rodo VRK duomenys, 2006-2011 m. „MG Baltic“ socialdemokratams skyrė 34,3 tūkst. eurų. Įdomu tai, kad prieš 2008 m. rinkimus koncernui priklausanti „Mitnija“ parėmė į Seimą kandidatuojančią „socdemę“ Birutę Vėsaitę, vėliau tapusią Ūkio ministre. Auka jai siekė apie 2 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tvarka ir teisingumas“

Mažesnės dalies „MG Baltic“ lėšų sulaukė ir „tvarkiečiai“. Jiems koncernas 2011 m. atseikėjo 11,6 tūkst. eurų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

„MG Baltic“ parėmė ir valstiečius, kurie iki persivadindami į LVŽS, vadinosi Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga. Iš koncerno valdomos „Mitnijos“ valstiečiai gavo 11,3 tūkst. eurų.

Kitos partijos

Šiuo metu parlamento nesudarančios partijos anksčiau taip pat yra sulaukusios „MG Baltic“ pinigų. Pavyzdžiui, Liberalų ir centro sąjungai „Mitnija“ 2006 m. skyrė 10,9 tūkst. eurų. O 2011 m. koncerno valdomos „MG Baltic Media“ ir „Tromina“ liberalcentristams iš viso pervedė 11,6 tūkst. eurų.

REKLAMA

Lietuvos žaliųjų sąjūdis (dabar žinomas kaip Lietuvos žaliųjų partija) 2011 m. iš „MG Baltic Media“ gavo 7,2 tūkst. eurų.

Uždraudė paramas

Iš viso per 2006-2011 m. „MG Baltic“ politinėms partijoms skyrė 274,7 tūkst. eurų.

Vis dėlto 2011 m. Seimo nariai vieningai balsavo už prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą draudimą juridiniams asmenims remti politines partijas. Draudimas įsigaliojo 2012 m. sausio 1 d.

Prezidentė verslo paramą partijoms uždraudžiančias pataisas teikė argumentuodama, kad taip bus mažinama politinė korupcija ir užtikrinamas partinės veiklos skaidrumas.

„Tai istorinis žingsnis, Seimas parodė savo brandą ir manytina, kad tai bus pirmas žingsnis ir kelias didesnio politinio skaidrumo link“, - Seimo sprendimą paremti prezidentės iniciatyvą vertino jos patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų