Vilniuje dėliojama nauja sąjunga: Šimašius vieną jėgą paliks už borto

Susitikimus su politikais dėl koalicijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje Remigijus Šimašius ketina pradėti jau antradienį. Tartis dėl galimos koalicijos meras ketina su visais išskyrus Artūro Zuoko vadovaujamą judėjimą.

96

Pirmadienį 15 val. kviečiame žiūrėti tiesiogiai transliuojamą pokalbį su perrinktu Vilniaus meru R. Šimašiumi.

Vilniaus miesto meru sekmadienį per antrąjį turą perrinktas Remigijus Šimašius, jis gavo kiek daugiau nei 60 proc. balsų, rodo duomenys, suskaičiavus balsus visose 151 rinkimų apylinkėje. Su juo varžęsis Artūras Zuokas gavo beveik 39 proc. balsų. Tai pirmas kartas Vilniaus istorijoje, kai tas pats meras du kartus iš eilės laimėjo savivaldos rinkimus.

(96 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Diena po rinkimų: politikų komentarai

Už R. Šimašių balsavo kiek daugiau nei 119 tūkst. rinkėjų, už A. Zuoką – per 77 tūkst. žmonių. Perrinkto mero komitetas turės didžiausią frakciją savivaldybės taryboje, ji gavo 18 mandatų iš 51. A. Zuoko sąrašas prieš dvi savaites iškovojo dešimt vietų.

Vengs Zuoko

R. Šimašius pripažįsta, kad šie rinkimai jam buvo nemažas iššūkis. Jis mano, kad rinkėjai, kaip ir prieš ketverius metus, taip ir dabar savo balsais jam pasitikėjimą išreiškė avansu, laukdami pokyčių.

Paprašytas įvardinti, jo manymu, didžiausias klaidas praėjusioje jo kadencijoje, R. Šimašius įvardino nevykusį darbų planavimą ir dėl to užvėlintus kai kuriuos projektus.

„Vienur ar kitur atsitiko vėlavimai – su keletu darželių priestatų, baseinu. Tai erzina. Ar galima buvo tų klaidų išvengti – klausimas atviras, galbūt taip, gal ne. Kadencijos pradžioje galbūt reikėjo tiksliau aprašyti darbus, kad po to kiltų mažiau klausimų kadencijos viduryje. Tai priimu kaip tam tikrą pamoką ir šį kartą. Todėl mano tikslas, kad darbai priemonės jiems pasiekti būtų apsirašyti kuo anksčiau“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo R. Šimašius.

Paklaustas, kokią koaliciją ketina formuoti savivaldybės taryboje, R. Šimašius teigė, kad derėsis su visomis partijomis, išskyrus A. Zuoko vadovaujama judėjimą „Laimingas Vilnius“.

REKLAMA

„Planuoju susitikimus su visais, išskyrus Laisvės sąjungos frakciją. Tikiuosi, kad tai leistų formuoti darbingą koaliciją.

„Esu pasiryžęs racionaliai nusileisti, savo sąlygas kelti. Jau po pirmo turo pirmą dieną suformavau šešis pagrindinius principus, pagal ką rinksiu koaliciją. <...> Kai bus kalba apie atskiras pozicijas savivaldybėje, tai priklausys nuo proporcijų, kokia bus koalicija – platesnė ar siauresnė, bet vis kas turi būti racionalu. Man būtų neetiška įvertinti pirmų neformalių pokalbių išraišką, ko kiti nori. Derybos prasidės nuo rytojaus“, – sakė R. Šimašius.

Svarbiausiais tikslais R. Šimašius įvardina pradėtų darbų ir pokyčių tęstinumą, permainas švietime, gyvenamuosiuose rajonuose ir didžiuosiuose Vilniaus projektuose.

Rinkimus laimėjo asmenybės

Šiuose rinkimuose pergalę iškovojo ne partijos, o asmenybės, mano Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius, profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

„Šiuose rinkimuose pergalę iškovojo personalijos ir asmenybėmis grindžiama politika. Asmenybių svarbą sustiprina tiesioginiai merų rinkimai ir visuomeninių rinkimų komitetų svarba, kadangi jie buriasi aplink konkrečius politikus“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo R. Vilpišauskas.


Rašyti komentarą...
z
zas27
2019-03-18 13:39:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
matit simasius bijo kad zuokas prades graibitis po stalu kaip rode per televizuriu bijo
Atsakyti
-3

A
Algis
2019-03-18 14:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pyzda tau zuokai praktiškai lovy !!!!
Atsakyti
-1

K
Karalius Morkus
2019-03-18 15:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
silpnas kaip asmenybe remyga; dabar matyt pristeigs mortos mokyklų visur?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų