„Pasiūlymas tikrai turi argumentų, logikos nemažai. Juolab, kad Vilniuje neturime tokios gatvės. Šiuo atveju, kaip alternatyva tikrai gali būti svarstoma“, – Eltai teigė V. Benkunskas.
„Tvirtinti, kad tai yra vienintelis galimas variantas ir jis tikrai bus patvirtintas – dar anksti“, – pridurė jis.
ELTA primena, kad šią savaitę Desovietizacijos komisijai įpareigojus Vilniaus savivaldybę keisti Liudo Giros gatvės pavadinimą, sostinės socialdemokratai kreipėsi į miesto merą Valdą Benkunską. Jie ragina šią gatvę bei joje esančią to paties pavadinimo viešojo transporto stotelę pervadinti Nepriklausomybės Akto signataro bei vieno ryškiausių tarpukario socialdemokratų Stepono Kairio vardu.
Jų teigimu, suteikus L. Giros gatvei signataro vardą, būtų įprasmintas Lietuvos valstybingumui ir Vilniaus miestui nuveikusio S. Kairio atminimas.
„Kai turime tokį priimtą sprendimą, atsiranda ir galimybė pagaliau tinkamai pagerbti išties didelius ir prasmingus darbus Lietuvai nuveikusio Stepono Kairio atminimą. Deja, bet tenka konstatuoti, kad ši istorinė asmenybė iki šiol Vilniuje nebuvo deramai pagerbta“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Povilas Pinelis.
Nuo šių metų gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo Dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.
Praėjusių metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.
Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti LGGRTC ir savivaldybių institucijoms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!