Viceministrė apie situaciją globos įstaigose: vienintelė guodžianti mintis – intensyviai vykstanti vakcinacija

Beveik pusė senelių namų gyventojų jau yra persirgę koronavirusu. 600 iš jų nuo šio viruso mirė. Šiuo metu serga beveik 1300 visų globos įstaigų gyventojų. Kodėl nesaugome savo senolių?

Apie tai – pokalbis su Socialinės apsaugos ir darbo viceministre Vilma Augiene.

Matome skaičius, kad 40 proc. globos įstaigų gyventojų yra persirgę koronavirusu. Kaip į tai žiūrėti, nes tai yra uždara įstaiga ir žmonės nevaikštinėja. Seneliai sėdi vienoje patalpoje, tai iš kur tiek persirgusių?

Persirgusių skaičius yra didelis. Lyginant su pasaulio situacija, tai mes smarkiai neišsiskiriame, nes plitimas susirgimų tarp senų, darbingo amžiaus žmonių globos įstaigose yra didžiulis. Priežastis mes nagrinėjame ir turbūt atsakymas būtų toks, kad ši rudeninė banga yra žymiai didesnė, nei buvo pavasarį. Tas plitimas yra toks didelis ir ženklus, kad net nepavyko jo įsileisti į globos įstaigą.

Gal darbuotojai visiškai nesisaugo? Kaip kitaip? Jei lankytojų nėra, seneliai nevaikšto, tai vienintelė priežastis.

Apsauga nevisada padeda. Kitaip, turbūt, ir visa Lietuva nesirgtų. Visi jau po pirmosios bangos išmokome, atrodytų, ir kaukes, ir pirštines užsidėti. Jau nebėra vietos, kad kur nuėjęs nerastum buteliuko su dezinfekciniu skysčiu. Tos priemonės nepadeda. Virusas yra piktesnis, nei mums atrodo. Vienintelė guodžianti mintis – dabar intensyviai vykstanti vakcinacija, kuri išgelbės ir mus, ir globos įstaigas nuo šios bėdos.

Dabar žiūrime į skaičius. Šiuo metu sakoma, kad jau 600 globos namų gyventojų mirė. Šiuo metu serga apie 1300. Tai yra baisūs skaičiai. Ar ta vakcinacija padės dabar? 

Be jokios abejonės. Kalbant net ir apie vieno žmogaus mirtį, tai yra baisu. Tai nėra statistika. Tai yra žmogaus netektis. Galbūt pataisysiu, kad nuo koronaviruso yra mirė 275 gyventojai ir 1 darbuotojas. Aišku, kad tai neguodžia. Tai yra didelės netektys. Labai daug dedame vilčių į vakcinaciją. Pačiose įstaigose nuotaikos yra tokios, kad ir darbuotojai, ir gyventojai jų laukia. Nuogastavimai, kad bus daug atsisakančių – nepasiteisina. Kartais pritrūksta sąmoningumo ir darbuotojų tarpe. 

Mano primygtinis prašymas – neatsipalaiduoti ir patikėti, kad apsaugos priemonės veikia ir jos yra mūsų išsigelbėjimas.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2021-01-15 15:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiepai pagreitins ir padauginus mirčių
Atsakyti
-3

A
Ausra
2021-01-15 18:37:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Intensyviai vykstanti vakcinacija-greitesne mirtis,pirmyn
Eksperimentas vyksta,suskubkite,kas jau lb laukėt to skiepo
Gaila zmoniu
Atsakyti
-3

R
Retardo
2021-01-15 11:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamieji, iš slaugos ar globos įstaigų jau yra tik vienas kelias, vedantis amžinybėn. Vieni anksčiau, kiti vėliau iškeliauja. Artimieji juos iš namų jau išprovodinę. Būkim realistai.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų