• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krašto apsaugos ministerija nesvarsto keisti suplanuotų gynybos įsigijimų ir didesnį prioritetą skirti oro gynybos stiprinimui.

Krašto apsaugos ministerija nesvarsto keisti suplanuotų gynybos įsigijimų ir didesnį prioritetą skirti oro gynybos stiprinimui.

REKLAMA

„Apie tai dabar diskusijos nėra ir nemanyčiau, kad tai dabar būtų geras sprendimas. Dėl to, kad tos kovos su bepiločiais (orlaiviais – BNS) priemones, jas galime įsigyti iš savo dabartinių resursų, nes tai nėra milijardinės investicijos. Stebėjimo sistemos, radarai – tai tikrai nėra milžiniški pinigai“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė viceministras Karolis Aleksa.

Taip jis žurnalistams kalbėjo po ketvirtadienį vykusio uždaro Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio, kuris sušauktas po to, kai praėjusią savaitę į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos įskrido Rusijoje gaminamas dronas „Gerbera“.

REKLAMA
REKLAMA

Opoziciniai konservatoriai trečiadienį kreipėsi į Valstybės gynimo tarybą (VGT), ragindami stiprinti šalies oro gynybos programą, didinant jos pajėgumus bei įtvirtinant atskirą biudžetą.

REKLAMA

Partijos lyderis, buvęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė, kad galbūt reikėtų mažesnį prioritetą skirti neseniai paskelbtam sprendimui pirkti tris braziliškus karinius transporto lėktuvus „Embraer C-390 Millenium“ arba išskaidyti tankų pirkimus, prioritetizuojant oro gynybos sistemų įsigijimą.

„Nemanyčiau, kad reiktų ardyti mūsų kompleksą pajėgumų. Puikiai suprantame, kad ir tie lėktuvai, apie kuriuos čia kalbame, taip pat svarbūs mūsų apginamumui. Krizės, karo metu tai būtų labai svarbus aspektas dėl atsargų gabenimo, dėl užtikrinimo tiekimo, dėl evakuacinių dalykų. Nereiktų dabar priešinti pajėgumus, kuriuos mes plėtojame, kuriuos mes planuojame įsigyti“, – teigė K. Aleksa.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl kovos su bepiločiais: kai kurie sprendimai yra finansiškai suvalgomi, jie yra pakankamai efektyviai padaromi ir čia neturėtų būti didelis finansinis iššūkis. Dėl to sakyčiau, kad neturėtų būti dabar kalba apie tai, kad reiktų nuiminėti arba ištrinti milžiniškus projektus, kurie yra kritiškai svarbūs dėl kitų dalykų“, – pridūrė jis.

Pasak K. Aleksos, iš viso Lietuva iki 2030-ųjų ketina investuoti iki 2 mlrd. eurų į oro gynybos sistemas, nemažą dalį – į amuniciją. Iš šių lėšų apie 200 mln. eurų yra skirta priemonėms, skirtoms kovai su bepiločiais orlaiviais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų