REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eksministras Aurelijus Veryga prieš kelias dienas nusistebėjo, esą Lietuvoje numatyta tvarka nebefiksuoti komplikacijų po COVID-19 skiepo. Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkirto, kad tvarka pakeista dar 2021 m., tačiau jokiu būdu nebuvo nustota registruoti nepageidaujamų reakcijų į skiepus.

Eksministras Aurelijus Veryga prieš kelias dienas nusistebėjo, esą Lietuvoje numatyta tvarka nebefiksuoti komplikacijų po COVID-19 skiepo. Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkirto, kad tvarka pakeista dar 2021 m., tačiau jokiu būdu nebuvo nustota registruoti nepageidaujamų reakcijų į skiepus.

REKLAMA

Buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga trečiadienį savo socialinio tinklo paskyroje nusistebėjo komplikacijų po vakcinų registravimo tvarka. 

„Visų mūsų labui labai norėčiau tikėti, kad šitam, mano raudonai pabrauktam, punktui ministro įsakyme yra kažkoks mokslinis, racionalus paaiškinimas. Aš jo kol kas neradau. Ir, tiesą sakant, net neturiu jokios logiškai paaiškinamos versijos, išskyrus tokią, kad kažko registruoti tiesiog nenorima...“ – rašė jis.

Seimo nariui nuostabą sukėlė būtent toks punktas, esą dabartinis ministras nurodęs komplikacijų po COVID-19 vakcinų neregistruoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Gydytojas, diagnozavęs komplikacijas po skiepų (išskyrus, kai komplikacijos diagnozuotos po skiepijimo COVID-19 ligos vakcina), užpildo Nepageidaujamų reakcijų į skiepus tyrimo protokolą ir per 15 kalendorinių dienų nuo komplikacijos po skiepo nustatymo (jei komplikacija po skiepo sukėlė pavojų gyvybei ar mirtį, – per 1 kalendorinę dieną) išsiunčia raštu (E. pristatymo sistema arba kitu saugiu būdu) NVSC“, – pateikė jis ištrauką iš Privalomojo epidemiologinio registravimo objektų registravimo ir informacijos apie juos teikimo tvarkos aprašo.

REKLAMA

Perdavė funkcijas, nes nepatempė krūvio

SAM savo ruožtu paaiškino, kad niekas šalutinių reakcijų į skiepus registruoti nenustojo, tačiau tvarka, kaip tai daroma, pakeista dar 2021 m.

„Pranešimus apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistinius preparatus, taip pat – ir vakcinas, registruoja Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT). Tuo pačiu metu pranešimus apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas registruoja ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), kuris yra atsakingas už užkrečiamųjų ligų valdymą.

REKLAMA
REKLAMA

Toks funkcijų dubliavimasis lėmė išaugusią administracinę naštą tiek asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, tiek registraciją vykdančioms institucijoms masinio skiepijimo nuo COVID-19 ligos laikotarpiu. Dėl šios priežasties dar 2021 m. sveikatos apsaugos ministro buvo priimtas sprendimas, kad pranešimus apie nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas registruoja viena įstaiga – VVKT“, – rašoma portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme.

Ministerijos aiškinimu, siekiant atsisakyti besidubliuojančių funkcijų ir mažinti administracinę naštą tiek gydymo, tiek viešojo administravimo įstaigoms, pranešimus apie nepageidaujamas reakcijas į visas vakcinas ir visus vaistinius preparatus bus siūloma palikti tik VVKT kompetencijai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad pranešti VVKT apie nepageidaujamas reakcijas į vaistinius preparatus gali ne tik sveikatos priežiūros specialistai, bet ir patys gyventojai. Tai galima padaryti elektroniniu būdu arba telefonu.

VVKT duomenimis, 2022 m. gauta 6401 pranešimų apie nesunkias pasireiškusias įtariamas nepageidaujamas reakcijas po vakcinacijos vakcinomis nuo COVID-19 ligos.

Pažymima, kad pranešimų apie COVID-19 vakcinas skaičius 2022 m. lyginant su 2021 m. sumažėjo 380 proc. t.y. 5606 pranešimais. 2021 m. buvo gautas didelis pranešimų skaičius dėl prasidėjusios vakcinacijos vakcinomis nuo COVID-19 ligos.

IF tomorrow never comes
IF tomorrow never comes
Kada atsiprašys operacijų vadovas Dulkys vaikų ir žmonių už nepagrįsta prievartą ir persekiojimą, bei paslaugų neteikimą sudarant žalą?
Juk vakcina yra vakcina, tai užkratas, imituojantis ligą, o covid-19 "vakcina" yra receptinis preparatas, be to dar ir sąlyginai registruotas, todėl turėjo būti po šeimos gydytojo padidinamuoju stiklu. Realybėje buvo atvirkščiai. Jei vakciną gauni tik su gydytojo rekomendaciją, tai šitą tirpalą galėjai gauti autobuse, šalia tualeto ar paplūdimio ir t.t. Dar gavai dovanų cepeliną ar 100 euriukų, jei senukas ir nenorėjai už dyka rizikuoti. Aš tai puikiai atsimenu, kai iš karto po skiepo moteriškė užsilenkė, rodė net įrašus televizija, o kažkoks diedukas irgi pirmomis dienomis nedelsdamas užsilenkė ir visi buvo nurašomi kitoms priežastims. Nesakysiu kokio rajono meras, susileidęs pirma eilės, patyrė infarktą vietoje, bet dar bijojo kviesti gydytoją, nes buvo vaistelį gavęs pirma eilės (labai norėjo). Nelaimėlį pavyko išgelbėt. Taip kad nevadinkite šito preparato vakcina, nes vakcina pati nesigamina organizme, o čia yra tik programėlė, kuri organizmą priverčia gaminti baltymą patogeną.Kiek jo gamina ir ar visiems ir kuriuose organuose, dar bus ištirta ir ką reikia pasodinsim, patkėkit.
antro skiepo pasireiške beveik visos nepageidaujamos reakcijos, tai daugiau nesiskiepysiu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų