Veryga prakalbo, kaip rudenį dirbs gydymo įstaigos

Itin pacientams rūpimas klausimas – koks bus paslaugų prieinamumas gydymo įstaigose rudenį. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada, kad tokio paslaugų uždarymo kaip pavasarį nebus, tačiau prakalbo apie naują ruošiamą tvarką.

„Dėl gydymo paslaugų, tai šiandien kaip tik sutarėme, kad per porą dienų turėtų būti sutariama su gydymo įstaigomis toks, buitiškai pasakysiu, „šviesoforo principas“.

Kada užsidega geltona šviesa, mažinamas planinis guldymas tam, kad būtų tam tikras rezervas. Gydymo įstaigos negali užsiguldyti visų lovų, nes covidinių pacientų skaičius gali augti labai greitai ir tada tų pacientų, kurie yra planinei paslaugai paguldyti, jų gi neišmesi, gydymą reikės pabaigti“, – kalbėjo jis.

Prireikus užsidarys visai

Ministro teigimu, bus sudėliota tvarka, gydymo įstaigoms sudėlioti tam tikri scenarijai.

„Numatyti „žalias“, „geltonas“, „raudonas“ signalai, kada yra mažinamos planinės paslaugos ir kada išvis gali būti reikšmingai pristabdytos. 

Bet stengsimės, kad tokio reikšmingo masto sustabdymo, kaip jau buvo, nevyktų, nes vėliau yra daug problemų, pacientai susikaupia, sudėtinga paslaugas suteikti. Bet visko gali būti, gali nutikti, kad kažkokia gydymo įstaiga užsikrės ir „iškris“, – neslėpė ministras.

Paklaustas, kaip vertinantis, kad gydymo įstaigos skelbia apsaugos priemonių turinčios tik mėnesiui ir kiek daugiau, ministras sakė, kad tai neblogai.

„Jei apsaugos priemonių turi mėnesiui–pusantro, vadinasi, neblogai, jos ruošiasi, išgirdo mūsų reikalavimus, nes dažniausiai tai yra pakankamas laikas jų turint apsirūpinti jomis į priekį. Negali jų visiems metams jų prikaupti, nes reikia ir pinigų turėti, kur sandėliuoti“, – sakė ministras.

Portalas tv3.lt primena medikų nuogąstavimus, kad naujų apsaugos priemonių pirkti nėra už ką, nes ar nekompensuotos išlaidos nuo pandemijos pradžios.

Taip pat su nerimu laukiama rudens sezono, kada suaktyvės kitos užkrečiamosios kvėpavimo takų ligos, juo labiau kad šiuo metu pirmenybė teikiama gyvoms konsultacijoms.

REKLAMA

Medikai pabrėžia pasigendantys aiškių ministerijos planų dėl rudens.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), klausta, ar reaguodama į tokius nerimo signalus planuoja keisti dabar esančią pacientų patekimo į įstaigas tvarką, teigė, kad ypatingų pokyčių nėra numatyta. 

„Daugėjant kvėpavimo takų susirgimų, jų diagnostika bus sudėtingesnė, tačiau esminių pokyčių Asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) darbo organizavimo prasme neturėtų būti. Tiesiog ASPĮ gerai išmoktų COVID-19 pamokų neturėtų pamiršti ir laikytis to infekcijų kontrolės režimo, kurio laikėsi pastaruoju metu“, – portalui yra teigusi Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Birutė Kavaliauskienė.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2020-08-25 15:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veryga, tavo smegenys covidu serga, gulkis į ligoninę ir gydykis. Jau morda ištinus nuo nuo komentarų apie koronovisurą. Tu dirbi tik žurnalistinį darbą ir nesusitvarkai su ligoninių darbu. Tu tikras siaubas
Atsakyti
-32

N
Negatyvas
2020-08-25 15:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ligoninės pas mus tuščios,už ką mokami atlyginimai.
Atsakyti
-23

1
1456
2020-08-25 15:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isprotejo zmogus,sviesoforus prie gyd.istaigu steigs,burbuliuku su pedutem sustojimuose pripaise.Man atrodo stipriai apsirgo ir i psichiatru registratura neisgali prisiskambinti
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (92)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų