„Panašu, kad iš tų surinktų duomenų, kuriuos viešai visi girdime pristatant, klausimų kyla ir prezidentui, jis jau nebegali visiškai stovėti šone ir sakyti, kad viskas čia gerai. (…) Prezidentas reaguoja į visuomenės tam tikras nuotaikas, kurios nėra geros, kalbant apie Vyriausybės vertinimą“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė A. Veryga.
„Aišku, vertinimas kol kas yra labai švelnus, suprantam, dėl ko – prezidentas buvo palaikomas tos politinės jėgos prezidento rinkimuose, tai jis turi tam tikrą politinį santykį ir tą kreditą iki šiol grąžindavo, laikydavo“, – teigė jis.
Ministro pirmininko G. Palucko verslo ryšius atskleidė trys žurnalistiniai „Sienos“ ir „Laisvės TV“ tyrimai.
A. Veryga pridūrė, kad, nors šalies vadovo retorika po truputį kinta, norėtųsi griežtesnės ir principingesnės jo pozicijos premjero atžvilgiu.
Išėjus pirmiesiems žurnalistiniams tyrimams apie premjero verslo ryšius, o teisėsaugos institucijoms pradėjus patikrinimus, G. Nausėda teigė savo vertinimus pateiksiantis tik sulaukęs jų tyrimų išvadų.
Tuo metu trečioje tyrimo dalyje paaiškėjus naujiems faktams apie G. Palucko įsigytą būstą Šnipiškėse, šalies vadovas sakė, kad politiko atsakymai į žurnalistų klausimus kelia abejonių, mat neatitinka pirminės, G. Palucko pateiktos versijos, ir linkėjo premjerui būti atviram bei atsakant į klausimus sakyti tik tiesą.
ELTA primena, kad pirmasis žurnalistinis centro „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimas atskleidė, jog premjero iš dalies valdoma įmonė „Garnis“ pagal šiemet vasarį pasirašytą sutartį gavo 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE priemonės jauniems verslams „Startuok“ – t. y., sutartis sudaryta politikui jau einant Vyriausybės vadovo pareigas.
Antroji žurnalistinio tyrimo dalis kelia klausimus dėl Vyriausybės vadovo iki 2018-ųjų valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ gautų ir negrąžintų šimtatūkstantinių paskolų iš su verslininku Darijumi Vilčinsku susijusios bendrovės „Uni Trading“.
Išaiškėjo, kad ryšių tarp G. Palucko ir D. Vilčinsko – ir daugiau. 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje, kurio taip pat nebuvo deklaravęs 2013 m. turto bei interesų deklaracijose.
Aiškindamiesi, kur iki buto įsigijimo gyveno premjeras, žurnalistai vėliau ištyrė, kad Kipro įmonė 2012 m. G. Paluckui Vilniaus centre pardavė butą su 90 tūkst. eurų nuostoliu, o sklypą, ant kurio stovi iš dalies politiko valdomas pastatas, suformavo pats ministras pirmininkas, kai dar ėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.
Dėl „Garnio“ gautos paskolos panaudojimo aplinkybių ikiteisminį tyrimą pradėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atskiro tyrimo dėl „Sagertos“ gautų paskolų nusprendusi nepradėti, bet prisijungti prie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) jau vykdomo tyrimo grupės.
Patikrinimą dėl „Garniui“ suteiktos paskolos atliko tiek pati ILTE, tiek Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) – pažeidimų abiem atvejais rasta nebuvo.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau pradėjo tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Ir visiškai nesvarbu ,kad padluckas jau buvo teistas,vis tiek prezidentas jį palaimino į premjerus
Taigi pas komunistus nieko naujo nuo Brazausko laikų ,va Sabatauskas stumia įstatymą, kad galima vogti valdininkams iki 20 000 tūkst eurų
Baisu,bjauru kokią šunaują išsirinko Lietuva
menkysta, taigi tu "a la LR prezidentas" o ne pro-kur-Oras ... :)))))))
Baisu menkystai kažką stipriau pasakyti, nes kišeninių bolševikų kodla esanti valdžioje, suvalgys nekramtę ... :) Kompromato interpeliacijai pakankamai. Visi toje pačioje "valtyje"... Skirtumas tik tas, kad vieni "irkluoja" stipriau, kiti silpniau ...