naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Veryga apie ribojimus gydymo įstaigose: tai būtų paskutinė priemonė

papildyta 13.46 val.: keis kai kuriuos rodiklius

Planinėms paslaugoms gydymo įstaigose riboti pagrindo ar nėra, tikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Planinėms paslaugoms gydymo įstaigose riboti pagrindo ar nėra, tikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Matome aktyviai aptarinėjamą temą ir, matyt, daliai gyventojų tai gali sukelti ir tam tikrų baimių, nes dar nepriėmus jokių sprendimų klausiama, ar paslaugos bus prieinamos. 

Tai noriu nuraminti gyventojus, kad paslaugų stabdymas bus paskutinė priemonė. Pirmiausia bus diegiamos kitos priemonės, kurios gali apriboti kažkokias veiklas, bet niekas nepradės nuo sveikatos priežiūros paslaugų, ypač planinių ar kitų stabdymo“, – kalbėjo ministras.

Jis pabrėžė, kad labai atidžiai stebima, kokia situacija yra stacionaruose. 

„Šiandien turime 39 procentus vadinamųjų rezervinių COVID-19 lovų užimtų. Tai iki 70 proc. dar yra tolokai. Kiek man teko stebėti žinutes ir iš poliklinikų vadovų pasisakymų, kurie teisingai nuogąstauja, kad paslaugas  gyventojams stabdant būtų sunkiau prieinamos.

Tai suprantu, kad vadovai yra pasiruošę, tinkamai valdo srautus, dėl to stabdyti planines paslaugos pagrindo nėra“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Kas būtų įspėjimo signalas

Ministras tikslino, kad vienas gydymo paslaugų ribojimo kriterijų – COVID-19 rezervinių lovų užimtumo procentas.

Jo teigimu, esant 70 proc. užsidegtų vadinamas geltonas šviesoforo signalas ir tai būtų ženklas pergalvoti procesus dėl planinių paslaugų teikimo stacionaruose.

REKLAMA

„Dėl ambulatorinių paslaugų, tie rodikliai buvo sudėlioti anksčiau, buvo numatyta, kad 50 atvejų Lietuvoje ir 100 atvejų konkrečioje savivaldybėje.

Tai šituos rodiklius tikrai peržiūrėsime, bet jie nelabai koreliuoja su stacionaro užimtumu. Tad juos reikės keisti“, – sakė jis.

Rekomendacijos Raseiniams dėl karantino

Kartu jis pakomentavo situaciją Raseinių savivaldybėje.

„Vakar Raseinių savivaldybei buvo išsiųstos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos dėl galimo karantino ar karantino sąlygų nustatymo. Kaip tik šiandien po pietų vyks Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis ir žiūrėsime, ar į rekomendacijas bus atsižvelgta“, – sakė ministras. 

REKLAMA

Kartu ministras dėkojo medikams, kurie pasisiūlė savanoriauti ir teikti pagalbą Blinstrubiškėse.

Portalas tv3.lt primena, kad Raseinių meras prašė medikų pagalbos socialinės globos namuose.  

Naujų atvejų – 81

Per vakar parą šalyje patvirtintas 81 COVID-19 infekcijos atvejis. Iš jų 32 atvejai patvirtinti Vilniaus, 31 Kauno, 12 Šiaulių, 3 Tauragės, po 1 Panevėžio, Telšių ir Alytaus apskrityse, – praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Taip pat pranešama apie 5 mirtis nuo koronaviruso, bendras mirčių skaičius išaugo iki 99.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar taip pat nustatyti 3 įvežtiniai atvejai iš Baltarusijos, Švedijos ir Čekijos.

Asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, per vakar parą patvirtinta 11 atvejų.

34 atvejai patvirtinti po kontakto, tačiau, šie atvejai, pirminiais duomenimis, nėra priskiriami protrūkiams.

Per vakar parą patvirtinti 33 atvejai, susiję su protrūkiais. Kauno apskrityje 4 atvejai, iš kurių 1 antrinis, patvirtinti Kauno vyriausiojo policijos komisariato protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 22 atvejai.

REKLAMA

2 atvejai, nustatyti vakar, yra susiję su Erudito licėjaus protrūkiu, su kuriuo iš viso siejama 19 atvejų.

Su Kauno autobusų protrūkiu siejamas 1 atvejis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 2 atvejai.

1 antrinis atvejis yra siejamas su Kauno Jogos studija. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 3 atvejai.

Per vakar parą su Valstybinio Kauno muzikinio teatro protrūkiu susietas 1 atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau skaičiuojamas 51 atvejis.

Taip pat 1 atvejis fiksuotas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje Kardiologijos skyriuje. Šiuo metu NVSC yra gavusi informacijos ir apie kitų asmenų, galimai susijusių su šiuo skyriumi, teigiamus testų rezultatus, tačiau jų epidemiologinė diagnostika dar tęsiama.

REKLAMA

1 antrinis atvejis patvirtintas Raseinių savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu jau siejamas 51 atvejis.

Vilniaus apskrityje 3 atvejai, iš kurių 1 antrinis, susijęs su sveikatingumo klubo „Alfasteps.“ Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 7 atvejai.

Per vakar parą patvirtinti 4 atvejai, susiję su ledo ritulio varžybomis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 22 atvejai.

1 antrinis atvejis siejamas su rugsėjo 24 d. K2 Comedy Atviro Mikrofono renginiu. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 2 atvejai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių apskrityje 4 atvejai patvirtinti per vakar parą yra susiję su AB „Rūta“. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 12 atvejų.

3 atvejai siejami su AB „Telia“ įmone Šiauliuose. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 15 atvejų.

1 antrinis atvejis šeimoje patvirtintas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 65 atvejai.

1 antrinis atvejis Šiaulių apskrityje yra siejamas su koronavirusinės infekcijos protrūkiu Kelmės pieninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 29 atvejai.

REKLAMA

Sidabravo žemės ūkio bendrovėje Radviliškyje patvirtintas 1 atvejis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 4 atvejai.

1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su Radviliškyje veikiančia siuvykla ,,Danijus“. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

Panevėžio apskrityje 1 atvejis siejamas su įmone UAB „Iremas“. Su šiuo koronavirusinės infekcijos protrūkiu jau siejama 15 atvejų.

Tauragės apskrityje 2 atvejai patvirtinti VšĮ Jurbarko ligoninėje.

Aiškėja detalės apie 5 naujas Covid-19 aukas Lietuvoje

5 mirtys nuo COVID-19

Iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 5 mirtis nuo koronaviruso (COVID-19) – 4 registruotos Šiaulių apskrityje, 1 – Kauno apskrityje. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 99 gyvybes.

REKLAMA

Mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 26 d. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką, nustatyta, kad asmuo užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas rugsėjo 22 d. Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA

Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lydinčių susirgimų. Infekcija asmeniui nustatyta rugsėjo 29 d. Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, taip pat rizikos grupei priskiriamas ir dėl turėtų gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 4 d. Asmens užsikrėtimo COVID-19 infekcija šaltinis ir aplinkybės nežinomos.

5-asis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų. Asmeniui infekcija patvirtinta rugsėjo 23 d. Asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su protrūkiu Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose.

REKLAMA

Taip pat praėjusią parą registruotos 2 mirtys (Šiaulių ir Kauno apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5366 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2700 asmenys, 2546 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Pamatykite, kaip ir kada įvyksta COVID-19 infekcija:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų