REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sergamumui COVID-19 Raseiniuose toliau gerokai viršijant šalies vidurį, meras Andrius Bautronis teigia nuo vakar trimituojantis ministerijai dėl medikų stygiaus. Savo ruožtu ministras Aurelijus Veryga raginimu padėti ir įsitraukti savanorius.

Sergamumui COVID-19 Raseiniuose toliau gerokai viršijant šalies vidurį, meras Andrius Bautronis teigia nuo vakar trimituojantis ministerijai dėl medikų stygiaus. Savo ruožtu ministras Aurelijus Veryga raginimu padėti ir įsitraukti savanorius.

REKLAMA

Kritinė situacija Raseiniuose – koronavirusui įsisukus į Blinstrubiškių socialinės globos namus ir jau juose fiksuojant pacientų mirtis, Raseinių meras šaukiasi medikų pagalbos. 

„Jau vakar nuo pat ryto aiškiai trimitavome ministerijai, kad mums trūksta žmogiškųjų išteklių. Viskas. Ne karantino mums reikia, o pagalbos, kad žmonės ateitų į padėti Blinstrubiškėse“, – sakė A. Bautronis.

Jis pabrėžė, kad socialinės globos namuose šiuo metu reikalinga tiek gydytojų, tiek slaugytojų pagalba.

„Šiandien, kaip suprantu, kiek kalbėjau su pačia įstaiga, savivaldybės gydytoja, jau po truputį atsiranda vienas kitas gydytojas, kuris planuoja prisijungti ir padėti. Labai tikimės, kad taip ir įvyks“, – vylėsi jis.

REKLAMA
REKLAMA

Neigė kalbas apie apsaugos priemonių stygių

Paklaustas, ar socialinės globos namuose pakanka tinkamų apsaugos priemonių, meras tikino, kad vakar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skleidė neteisinga informaciją.

REKLAMA

„Šiandien Blinstrubiškių vadovė su ašaromis nusivylusi kalbėjo apie tai, kaip Lingienė ištransliavo, kad jie neturėjo apsaugos priemonių.  

Jie jų tikrai turi ir turėjo. Taip pat ir dezinfekcinių priemonių turėjo. Gal šiandien vėl papildomų, ateičiai užpirko. Ji sakė, kad skaudu buvo klausyti, kaip skleidžiama klaidinga informacija apie įstaigą“, – pasakojo Raseinių meras.

Dalis gydytojų – serga, yra saviizoliacijoje

Kartu meras neigė gandus neva gydytojų trūksta ir kitose miesto gydymo įstaigose.

„Kitose gydymo įstaigose viskas tvarkingai funkcionuoja ir paslaugos teikiamos. Aišku, yra gydytojų saviizoliacijoje, yra sergančių, tačiau nėra sutrikęs gydymo įstaigų darbas ir veikla. 

REKLAMA
REKLAMA

Jos savo funkcijas atlieka, bet negali iš savo žmogiškųjų išteklių skirti žmonių, nes vos vos sugeba aprūpinti savo pajėgomis“, – kalbėjo A. Bautronis.

Mero teigimu, kokie 20 proc. gydytojų yra saviizoliacijoje dėl COVID-19 arba juo serga.

A. Bautronis pabrėžė, kad situacija savivaldybėje išlieka įtempta, nes gyventojai vangiai tiriasi dėl koronaviruso. 

„Jie sako, kad gerai jaučiasi ir nežada tirtis, nors labai daug atvejų randa besimptomių“, – apgailestavo pats šiuo metu COVID-19 sergantis meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Veryga kviečia jungtis savanorius

Apgailestaudamas, kad antroji banga taip pat negailestingai paveikia pačias pažeidžiamiausias visuomenės grupes, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu pasidalino kvietimu gydytojams ištiesti pagalbos ranką.

„Šiuo metu labai sudėtinga situacija susiklostė Raseiniuose. Koronavirusas (COVID-19) išplito ir Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Čia gyvena pažeidžiamiausia gyventojų grupė. Juose susirgus ir darbuotojams, nebeliko personalo, kuris galėtų tinkamai rūpintis šių globos namų gyventojais. Savivaldybei nepavyksta rasti medikų, kurie sutiktų atvykti ir talkinti.

REKLAMA

Kalbamės dėl galimos pagalbos su gydymo įstaigomis, tačiau visose įstaigose dabar - tikras darbymetis ir joms nėra lengva.

Neturime ir tiesioginių mechanizmų, kaip ten deleguoti ar skirti pagalbą. Tad kreipiuosi viešai ir prašau atsiliepti galimus savanorius gydytojus (užtektų medicinos gydytojo licenciją turinčių gydytojų), kurie sutiktų padėti ten esantiems gyventojams.

Jei sutiktumėte padėti ir laikinai ten padirbėti, labai laukčiau Jūsų žinutės ar komentaro man. Žinoma, galite rašyti ir tiesiogiai Raseinių merui Andriui Bautroniui“, – skalbė jis savo „Facebook“ paskyroje.

REKLAMA

Tarp mirusiųjų – socialinės globos namų gyventojas

Naujienų portalas primena, kad pirmadienį pranešta apie Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojo mirtį. Žmogus priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų. Jam infekcija patvirtinta rugsėjo 23 dieną, užsikrėtimo aplinkybės  siejamos su protrūkiu šioje Raseinių rajone įsikūrusioje globos įstaigoje.

Kaip skelbiama, Raseinių rajone iš viso patvirtinti 423 koronaviruso infekcijos atvejai, dviejų savaičių sergamumas siekia virš 1100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, kai šalies vidurkis yra beveik 54.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso per vakar parą patvirtintas 81 naujas COVID-19 atvejis. Iš jų 32 atvejai patvirtinti Vilniaus, 31 Kauno, 12 Šiaulių, 3 Tauragės, po 1 Panevėžio, Telšių ir Alytaus apskritys.

Taip pat pranešta apie iš viso 5 mirtis nuo COVID-19. Dar du asmenys mirė dėl kitų priežasčių, bet sirgo koronavirusu.

11 atvejų užsikrėtimo keliai nežinomi

Vakar taip pat nustatyti 3 įvežtiniai atvejai iš Baltarusijos, Švedijos ir Čekijos.

Asmenims, kurių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, per vakar parą patvirtinta 11 atvejų.

34 atvejai patvirtinti po kontakto, tačiau, šie atvejai, pirminiais duomenimis, nėra priskiriami protrūkiams.

REKLAMA

Per vakar parą patvirtinti 33 atvejai, susiję su protrūkiais. Kauno apskrityje 4 atvejai, iš kurių 1 antrinis, patvirtinti Kauno vyriausiojo policijos komisariato protrūkyje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 22 atvejai.

2 atvejai, nustatyti vakar, yra susiję su Erudito licėjaus protrūkiu, su kuriuo iš viso siejama 19 atvejų.

Su Kauno autobusų protrūkiu siejamas 1 atvejis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 2 atvejai.

1 antrinis atvejis yra siejamas su Kauno Jogos studija. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 3 atvejai.

REKLAMA

Per vakar parą su Valstybinio Kauno muzikinio teatro protrūkiu susietas 1 atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau skaičiuojamas 51 atvejis.

Taip pat 1 atvejis fiksuotas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje Kardiologijos skyriuje. Šiuo metu NVSC yra gavusi informacijos ir apie kitų asmenų, galimai susijusių su šiuo skyriumi, teigiamus testų rezultatus, tačiau jų epidemiologinė diagnostika dar tęsiama.

1 antrinis atvejis patvirtintas Raseinių savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu jau siejamas 51 atvejis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrityje 3 atvejai, iš kurių 1 antrinis, susijęs su sveikatingumo klubo „Alfasteps.“ Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 7 atvejai.

Per vakar parą patvirtinti 4 atvejai, susiję su ledo ritulio varžybomis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 22 atvejai.

1 antrinis atvejis siejamas su rugsėjo 24 d. K2 Comedy Atviro Mikrofono renginiu. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 2 atvejai.

Šiaulių apskrityje 4 atvejai patvirtinti per vakar parą yra susiję su AB „Rūta“. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 12 atvejų.

REKLAMA

3 atvejai siejami su AB „Telia“ įmone Šiauliuose. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 15 atvejų.

1 antrinis atvejis šeimoje patvirtintas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 65 atvejai.

1 antrinis atvejis Šiaulių apskrityje yra siejamas su koronavirusinės infekcijos protrūkiu Kelmės pieninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 29 atvejai.

Sidabravo žemės ūkio bendrovėje Radviliškyje patvirtintas 1 atvejis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 4 atvejai.

REKLAMA

1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su Radviliškyje veikiančia siuvykla ,,Danijus“. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

Panevėžio apskrityje 1 atvejis siejamas su įmone UAB „Iremas“. Su šiuo koronavirusinės infekcijos protrūkiu jau siejama 15 atvejų.

Tauragės apskrityje 2 atvejai patvirtinti VšĮ Jurbarko ligoninėje.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5366 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2700 asmenys, 2546 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų