Valentinavičius: premjero žmona iššovė jam į koją iš didelio kalibro ginklo

Seimo rinkimai – jau čia pat. Išsankstinis balsavimas jau vyksta, o spalio 11-ąją paaiškės, kuriomis Lietuvos partijomis ar politikais tautiečiai pasitiki labiausiai ir nori matyti valdžioje ateinančius ketverius metus. O kaip į rinkimus žvelgia politologai? Kas turi daugiausia šansų laimėti Seimo rinkimus?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su politologu Virgiu Valentinavičiumi.

Šiandien premjeras Saulius Skvernelis pasakė, kad Lietuvoje galimas karantinas. Kaip tokia žinia gali paveikti balsavimo rezultatus?

Matyt, išgirdo kritiką, kad Vyriausybė delsia kažką daryti ir laukia, iki kol baigsis rinkimai. Manau, kad toks pasisakymas yra nuraminti tokioms nuotaikoms. 

Nemanau, kad tokios kalbos padarys reikšmingą poveikį rinkimų baigčiai. 

Bet juk žmonės gali pradėti galvoti: vėl karantinas, vėl viskas stoja, vėl bankrotai, vėl žmonės be darbo. Ar nebus taip, kad žmonės dėl to nenorės balsuoti?

Galbūt gali parodyti, kad padėtis gali pasidaryti rimta. Bet iki šiol šios Vyriausybės strategija buvo delsti. Todėl manau, kad jei kažkokie esminiai sprendimai ir bus padaryti, jie bus padaryti po rinkimų antro rato. 

Žinoma, kol kas nežinome, kaip bus. Todėl ir rinkėjai iš tokio pasakymo, manau, išvadų nedarys. 

Šiandien yra išankstinio balsavimo diena. Įprasta, kad paskutinėmis dienomis išlenda įvairių siurprizų. Štai vakar premjero žmona socialiniame tinkle padėkojo vidaus reikalų ministrei Ritai Tamošunienei už „asfaltą“. Ar toks ėjimas gali turėti įtakos rinkimų rezultatams?

Tai gali turėti įtakos. Premjero žmona savo iniciatyva iššovė S. Skverneliui į koją iš labai didelio kalibro ginklo ir priminė dalykus, kurie jau, tarytum, buvo užmiršti. 

Galiausiai, išstojo pats S. Skvernelis ir eilinį kartą pasakė, kad čia nieko blogo tame nėra. 

Tai tokie sprendimai tikrai nepridės balsų, o, greičiausiai, ir atims. 

Taip pat tai grąžina į darbotvarkę lenkų Vyriausybėje klausimą. Žmonės prisiminė, kad buvo toks ministras Jaroslavas Narkevičius, kad yra tokie koalicijos partneriai kaip Valdemaras Tomaševskis ir Zbignevas Jedinskis, kurie į rinkimus eina vos ne su Tarybų sąjungos atkūrimo programa.

REKLAMA

Prieš pat rinkimus paaiškėjo ir tai, kad konservatoriai su socialdemokratais esą yra pasiruošę sudaryti koaliciją. Kaip tokia informacija gali paveikti žmones?

Ši informacija pasklido ne prieš pat rinkimus. Ramūnas Karbauskis labai sąmoningai šią informaciją paleido apie 3 savaites, mėnesį prieš rinkimus. Ir tai labai gerai įsipaišo į R. Karbauskio strategiją, kad konservatoriai yra didžiausia Lietuvos nelaimė. Ir kai paaiškėjo, kad socialdemokratai gali konkuruoti su valstiečiais, tada Karbauskis savo rinkiminę legendą, t.y. tariamą konservatorių pavojų, susiejo su socialdemokratais. 

Aš nemanau, kad realiai iki rinkimų buvo užsiminta apie koalicijos derybas tarp šių dviejų jėgų. Nes tai būtų pražūtinga ir pats Karbauskis ant to šoktų. 

Bet kokios kalbos apie koalicijos sudarymus yra tuščios, kol mes nepamatėme bent pirmo rato rezultatų. 

Visą interviu žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2020-10-10 10:36:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mafijos ruporas.
Atsakyti
-3

P
Petras
2020-10-10 06:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koncerve,tu nuolat matai kitus.Senai tave stebiu.Tau koncervai- dievai,o visi kiti asilai.Fui,tavęs neina klausyti.
Atsakyti
-12

P
Pilietis
2020-10-10 08:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Virguti, tamsteliai laikas su lanzberginiais, kariotiškių savartyne fanieros gabalų pašiūrėj postringauti. Nemulkink žmonių.
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų