Rytoj, gegužės 31 dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su trijų dienų valstybiniu vizitu vyksta į Portugaliją.

Lietuvos vadovas susitiks su Portugalijos Prezidentu Anibalu Kavaku Silva (Anibalas Cavaco Silva), Ministru Pirmininku Žozė Sokratesu (José Sócrates), Parlamento Pirmininku Žaime Gama (Jaime Gama). Prezidentas V.Adamkus skaitys kalbą Lisabonos technikos universiteto Politikos ir socialinių mokslų institute, dalyvaus verslo forumuose Lisabonoje ir Porto.

Tai pirmasis Lietuvos Prezidento aukščiausio lygio vizitas į Portugaliją. Ši šalis parodė išskirtinį dėmesį Lietuvai, pakviesdama Lietuvos vadovą apsilankyti prieš pat Portugalijai pradedant pirmininkauti Europos Sąjungai.

„Tikiuosi, kad šio vizito metu užmegztos mūsų naujos pažintys, bičiuliški ryšiai Lietuvos ir Portugalijos žmonėms padės atrasti vieniems kitų kraštus, verslui rasti naujų verslo nišų, studentijai ieškoti naujo mokslinio pažinimo, o mūsų pareigūnams ir diplomatams - dirbti kuriant stiprią, vieningą ir atvirą Europą“, - sako Lietuvos Prezidentas V.Adamkus.

Šalies vadovas ketina aptarti Lietuvai svarbias Europos Sąjungos aktualijas, pristatyti Lietuvos pozicijas aktualiais klausimais prieš Portugalijai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungai.

REKLAMA

Be to, tai pirmasis valstybinis užsienio šalies vadovo vizitas Portugalijoje nuo Anibalo Kavako Silvos prezidentavimo pradžios.

Vizito metu bus pristatyti Lietuvos politiniai, ekonominiai, užsienio politikos interesai. Susitikimuose bus pasidalyta Lietuvos ir Portugalijos, kaip Europos Sąjungos pasienio valstybių, patirtimi, aptarti Europos Sąjungos solidarumo ir kaimynystės politikos stiprinimo klausimai.

Planuojama pasirašyti Klaipėdos ir Porto miestų ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo, užmegzti bendradarbiavimą tarp Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių instituto ir Lisabonos technikos universiteto.

Vizito metu šalies vadovą lydės užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Justinas Karosas, Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės su Portugalija pirmininkas Arminas Lydeka, Susisiekimo ir Ūkio ministerijų pareigūnai, meno ir akademinės bendruomenės atstovai.

Kaip tik šiomis dienomis Portugalijoje planuojamas masinis viešojo sektoriaus darbuotojų streikas.


Rašyti komentarą...
n
nusibodo
2007-05-30 13:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai būtų, jei tenj ir pasiliktų.
Atsakyti
0

m
meksikietis
2007-05-30 13:28:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
v.adamkus - isdavikas
Atsakyti
0

l
liudas
2007-05-30 13:57:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuotrauka - tai kaip is Zvaigdziu karu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų