Valdantieji supyko ant G. Landsbergio: siūlo pasėdėti ant „nusiraminimo kėdutės“

Panašu, kad alkoholio ribojimo įstatymo pataisos įaudrino ne tik visuomenę, bet ir pačius politikus. Kurie kritiškus žodžius vienas kitam svaidosi socialiniuose tinkluose. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje klausė, ar Gabrielius Landsbergis pažįsta savo frakcija. O premjeras Saulius Skvernelis tiesiai šviesiai pasiūlė nusiraminti. 

Aršūs pasisakymai skamba dar nuo vakar vykusio koncerto „Laisvė rokenrolui“, kurio metu politinių partijų lyderiai sukritikavo valstiečių teikiamas pataisas. G.Landsbergis vakar tikino, kad būtent valstiečiai su savo pasiūlymais sėdi ant atsarginių žaidėjų suolelio. Valstiečių atstovai tą kartą atsikirto, kad konservatoriai neturi teisės kalbėti, nes jų partijos atstovų registruotos pataisos buvo daug radikalesnės.

(203 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje – koncertas „Laisvė rokenrolui“

Nori atsimena, nori ne?

Vyriausybės vadovas nejuokais supyko ant konservatorių lyderio. Jis socialiniame tinkle išplatino žinutę, kuri siūlo G.Landsbergiui nurimti. 

"Vienam beveik opozicijos lyderiui esu pasakęs, kad rinkėjų sprendimu jo vieta – ant atsarginių suolelio. Turiu pripažinti, kad klydau. Matyt, suolelis čia jau nebepadės. Gali prireikti ir legendinės „nusiraminimo kėdutės“. Čia aš apie TS-LKD taktiką „noriu – atsimenu, noriu – ne“ ir jų pernai pateiktus pasiūlymus dėl alkoholio ribojimo. Sukurptus bandant pagauti populiarumo bangą", -  rašo premjeras. 

"Iš 25, projektą teikusių tada, šiuo metu TS-LKD frakcijoje darbuojasi 15. Ką tada jie siūlė? Tą, ką dabar kritikuoja: - Absoliučiai uždrausti alkoholio reklamą žiniasklaidoje bei viešų renginių vietose; - Neleisti alkoholinių gėrimų vartoti ar jų turėti jaunesniems nei 20 metų asmenims (be jokių pasiūlymų kaip spręsti restoranuose dirbančių studentų problemas); - Užtikrinti, kad asmenys iki 20 metų nebūtų įleidžiami į alkoholinių gėrimų parduotuves; - Neleisti prekybos įmonėse prekiauti alkoholiu nuo 20 valandos iki 10 valandos darbo dienomis ir šeštadieniais, o sekmadieniais nuo 15 valandos iki 10 valandos pirmadienį; - Alkoholinių gėrimų parduotuves leisti ne mažesniu nei 100 m atstumu nuo sveikatos priežiūros, globos, slaugos, bei ugdymo įstaigų. - Be to, konservatoriai reikalavo pereiti prie specializuotų alkoholinių gėrimų parduotuvių, kuriose virš prekystalio būtų įrengta skaitmeninio vaizdo įrašymo sistema, stebinti pirkėjus, o įrašus parduotuvės saugotų 180 dienų. Tai tiek to nuoseklumo", - mintimis dalijasi premjeras. 

REKLAMA

"Pabaigai priminsiu, kad Vyriausybė tik pateikė savo išvadas (ne savo projektus) dėl minėtų TS-LKD pasiūlymų ir kito priemonių paketo, kurį teikė parašus surinkę piliečiai. Nepykite, kad ne viskam, ką siūlėte, pritarėme. Tikimės, kad dėl šio „nesusipratimo“ jūsų žadėta parama mūsų kukliems darbams neišblės. Ir kad jūs leisit mums toliau „dyrpt", - rašo premjeras.

Drakoniškos valstiečių idėjos?

Ramūnas Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje klausė, ar G.Landsbergis meluoja, ar tiesiog nepažįsta savo frakcijos.

„Šiomis dienomis kalbama, kad LVŽS atstovai yra radikalai, siūlantys „drakoniškas“ priemones kovoje su besaikiu alkoholio vartojimu. Vakar vykusiame koncerte prie Seimo toks ponas Gabrielius Landsbergis jomis irgi baisėjosi ir postringavo, kad tokių pasiūlymų nepalaikys.

Tik priminsiu, kad tuo pačiu metu Seime Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas pristatė Lietuvos situacijos apžvalgą, kuri sako – lietuviai alkoholio suvartoja DAUGIAUSIA pasaulyje! Akivaizdus indikatorius, kad jei nebus imtasi priemonių, ateityje bus dar blogiau.

Norisi viešai paklausti: ar Tėvynės Sąjunga yra principinga ir atsakinga opozicinė politinė jėga, ar visgi oportunizmas ima viršų ir partija viešai ima prieštarauti savo siūlymams?

Štai po Saviečių tragedijos – 2016 metų sausio 8 dieną – Gabrielius Landsbergis spaudos konferencijoje kalbėjo „[..] TS-LKD siūlo nuoseklius žingsnius, kaip mažinti alkoholio vartojimą arba šalinti jo sukeltas skaudžias pasekmes. Siūloma visiškai uždrausti alkoholio reklamą, taip kaip yra draudžiama tabako gaminių reklama; didinti alkoholio akcizus, sieti jų augimą su darbo užmokesčio augimu šalyje; griežtinti baudas už nelegalią prekybą alkoholiu ar prekybą draudžiamose vietose; nustatyti, kad alkoholiu būtų galima prekiauti tik specializuotose alkoholinių gėrimų parduotuvėse, kavinėse, restoranuose ir baruose [..]“, - rašo R.Karbauskis.

Aršesnės pačių konservatorių pataisos

Ramūnas Karbauskis taip pat primena, kad praėjusiais metais, prieš Seimo rinkimus, patys konservatoriai registravo daug radikalesnes šio įstatymo pataisas

REKLAMA

„Viena nedidelė, bet svarbi detalė: Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, praėjusios kadencijos Seime rengdamiesi 2016 m. Seimo rinkimams, parengė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias pateikė 25 TS-LKD atstovai.

Iš jų šiandien Seime sutinkami: Andrius Kubilius, Dainius Kreivys, Antanas Matulas, Irena Degutienė, Stasys Šedbaras, Vytautas Juozapaitis, Algis Strelčiūnas, Audronius Ažubalis, Rimantas Jonas Dagys, Paulius Saudargas, Sergejus Jovaiša, Agnė Bilotaitė, Rokas Žilinskas, Arvydas Anušauskas, Kazys Starkevičius. Būtent Gabrieliaus Landsbergio šiandien vadovaujamos partijos atstovai pasiūlė:

- absoliučiai uždrausti alkoholio reklamą žiniasklaidoje bei viešų renginių vietose;

- neleisti alkoholinių gėrimų vartoti ar jų turėti jaunesniems nei 20 metų asmenims (be jokių pasiūlymų, kaip spręsti restoranuose dirbančių studentų problemas);

- užtikrinti, kad asmenys iki 20 metų nebūtų įleidžiami į alkoholinių gėrimų parduotuves;

- neleisti prekybos įmonėse prekiauti alkoholiu nuo 20 iki 10 valandos darbo dienomis ir šeštadieniais, o sekmadieniais nuo 15 iki 10 valandos pirmadienį;

- alkoholinių gėrimų parduotuves leisti ne mažesniu nei 100 m atstumu nuo sveikatos priežiūros, globos, slaugos, bei ugdymo įstaigų. Be to, tie patys konservatoriai reikalavo, kad būtų pereinama prie specializuotų alkoholinių gėrimų parduotuvių, kuriose virš prekystalio būtų įrengta skaitmeninio vaizdo įrašymo sistema, stebinti pirkėjus, o įrašus parduotuvės saugotų 180 dienų“, - rašo valstiečių frakcijos seniūnas.

Tik nori pasirodyti?

Valstiečių partijos lyderis retoriškai klausia, ar G.Landsbergis tenorėjo pasirodyti, siūlydamas tokias idėjas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų