Vakcinos nuo Covid-19 nenuspėjamos: vieniems paskauda ranką, kitiems prireikia ir greitosios

Vasarį pradėjus pedagogus skiepyti nuo Covid-19 viruso socialiniuose tinkluose pradėjo plisti žmonių atsiliepimai apie vakcinas. Vieniems po skiepo vos paskauda ranką, o kitiems tenka kviesti ir greitąją pagalbą.

Pasidomėjus, kiek šiuo metu yra sulaukta skundų dėl vakcinų nuo Covid-19, paaiškėjo, kad šiuo metu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) yra gavusi daugiau nei 700 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas.

VVKT atstovė spaudai Aistė Tautvydienė tikina, kad gaunamų pranešimų skaičius tiesiogiai priklauso nuo to, kiek tuo metu paskiepijama žmonių.

„Kuo daugiau atliekama vakcinacijų, tuo daugiau gaunama ir pranešimų. Kol kas negalime vertinti, dėl kurios vakcinos pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas gaunama daugiau, nes yra labai skirtingi suvartotų vakcinų kiekiai pagal gamintojus.

Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė Tarnyba, tai – skausmas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, išbėrimas ir karščiavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų“, – pasakoja VVKT atstovė.

Prireikė ir vaistų

Socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado grupė, skatinanti žmones pasakoti apie savo patirtis po vakcinos nuo Covid-19. Simona pasidalino, kad jai po skiepo parą skaudėjo ranką, moteris skiepijosi „Comirnaty“ („Pfizer“) vakcina.

Ne visiems pasisekė taip, kaip Simonai. Viena, savo vardo nenorėjusi atskleisti pedagogė, dėl šalutinio vakcinos poveikio net kvietė greitąją medicinos pagalbą.

„Paskiepyta buvau penktadienį. Vėlų vakarą apie 23 val. padėjau jaustis blogai. Kažkaip užmigau. Prabudau apie 2 nakties, nuo siaubingo galvos skausmo, deginimo, atrodo virė smegenys, degė visas kūnas. Temperatūra 39,8 laipsnių. Išsikviečiau greitąją, nes toks pojūtis, kad alpstu ir blogėja.

Suleido gydytojai vaistų nuo temperatūros ir alergijos. Galvojo, kad man Covid-19, parodžiau vakcinos lapelį ir gydytojai išvažiavo“, – savo organizmo reakciją prisimena moteris, pasiskiepijusi „Astrazeneca“ vakcina.

REKLAMA

Planuoja pasiimti laisvadienį

Vaida iš Trakų taip pat gavo „Astrazeneca“ vakciną. Moteris prisimena, kad pasiskiepijus pakilo temperatūra iki 38 laipsnių. Mokytoja dirbanti Vaida svarsto iš anksto susiplanuoti laisvadienį po antrosios vakcinos dozės.

„Pirmieji šalutiniai poveikiai pasireiškė maždaug po 6 valandų. Pradėjau jausti raumenų skausmą, galvos skausmą. Kadangi temperatūra sukilo tik kitą dieną per pietus, darbui nesutrukdė, nes dirbu mokytoja (šiuo metu nuotoliniu būdu) ir spėjau pravesti pamokas.

Darbdavys labai supratingas, jei būtų trukdę dirbti, būčiau tikrai gavusi laisvą dieną nuo darbo. Antra vakcinos doze tikrai skiepysiuosi, ruošiuosi morališkai ir galbūt iš anksto paprašysiu laisvos dienos (jei tuo metu jau grįžtume į mokyklas)“, – portalui tv3.lt pasakoja Vaida.

VVKT atstovė A. Tautvydienė tikina, kad kai kurios vakcinos karščiavimą sukelti gali tik po antrosios dozės, o vyresni pacientai nepageidaujamų pojūčių sulaukia dar rečiau.

„Kai kurios iš reakcijų, pavyzdžiui, karščiavimas, dažniau pasitaikė po antros vakcinos dozės (čia kalbama apie „Comirnaty“ ir „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinas). Kaip rodo klinikinių tyrimų duomenys, vyresnio amžiaus pacientams vakcinos nepageidaujamų reiškinių dažnis buvo šiek tiek mažesnis“, – komentuoja A. Tautvydienė.

Paaiškino, kodėl pasitaiko susirgimų po pirmosios Covid-19 vakcinos dozės:


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-02-17 11:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Astrazeneca vakcina tegul skiepijasi Simonyte su Lansbergiu,o paskui tegul siulo pensininkams.
Atsakyti
-9

N
Na
2021-02-17 11:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eksperimentinių vakcinų ilgalaikiai pašaliniai poveikiai iš vis nežinomi, jie isaiskes tik kelių metų bėgyje.
Atsakyti
-7

N
Nuomone
2021-02-17 11:42:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jos ir negali būti nuspėjamos, juk registracija tik sąlyginė, o jų pašalinių poveikių stebėjimai numatyti dar keliems metams, todėl kas laukia eksperimento dalyvių, dar nieks nežino. Tai tik iš kart išlindę pašaliniai poveikiai, kas bus po pusmečio, metu, ar kitų, nieks nežino.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų