REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu Vilniuje vairuotojams dažniau tenka susimokėti už automobilio stovėjimą, mat vis daugiau aikštelių tampa mokamos. Kokia parkavimo situacija kiemuose ir sostinės centre? Kokie ateities planai?

Pastaruoju metu Vilniuje vairuotojams dažniau tenka susimokėti už automobilio stovėjimą, mat vis daugiau aikštelių tampa mokamos. Kokia parkavimo situacija kiemuose ir sostinės centre? Kokie ateities planai?

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad nuo liepos 1 d. Vilniuje keitėsi automobilių parkavimo zonos, į mokamų vietų sąrašą buvo įtrauktos naujos teritorijos. 

Pasak savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos specialistės Gretos Vasiliauskaitės, dėl šio projekto labiausiai piktinasi ne miesto gyventojai, o sostinės svečiai.

„Įsigaliojus naujai apmokestintoms automobilių stovėjimo vietoms situacija, kaip ir įprastai, buvo įvairialypė – sulaukėme ir palaikymo, ir kritikos. Tai natūralu, nes pokyčiai, kad ir kokie jie bebūtų, visada sukelia daugiau emocijų. 

Pastebime, jog dažniausiai piktinasi ne tų gatvių gyventojai, o užsukantys į svečius, nes šiuo pokyčiu, pirmiausia, buvo siekiama užtikrinti daugiau laisvų vietų  gyventojams”, – sako G. Vasiliauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kuo dažniausiai skundžiasi ir piktinasi vilniečiai? 

Vis tik pasipiktinimo centru išlieka stovėjimo vietų trūkumas miegamuosiuose rajonuose.

REKLAMA

„Dažniausiai gyventojai skundžiasi dėl parkingo vietų trūkumo, mat, dauguma automobilių stovėjimo vietų būna užimtos pašalinio transporto. 

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, kurie susiduria su pašalinio transporto statymu daugiabučių namų vidinėje teritorijoje, kurioje nėra suformuoto žemės sklypo – gali nustatyta tvarka steigti daugiabučių namų savininkų bendrijas ir formuoti žemės sklypus. Suformuotame ir bendrijai priskirtame žemės sklype galima nustatyti automobilių stovėjimo tvarką, plėsti automobilių stovėjimo aikšteles, želdynus, vejas, įsirengti norimas technines eismo reguliavimo priemones ar užsitverti įvažiavimo kelią į sklypą užtvaru. 

REKLAMA
REKLAMA

Dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą įvedimo daugiabučio, kuris patenka į vietinės rinkliavos zonas, namo vidinėje teritorijoje (kieme), reikėtų kreiptis į JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“).

Šia galimybe jau yra pasinaudoję ir vietinės rinkliavos rinkimą daugiabučių vidinėse teritorijose įgalinę Vokiečių g. nelyginės pusės, Karmelitų g. 3, Vasario 16-osios g. 2, A. Domaševičiaus g. 5 ir Pamėnkalnio g. 5.  gyventojai“, – teigia ji. 

G. Vasiliauskaitė sako, kad šia diena esama parkavimo situacija Vilniuje yra periodiškai stebima ir tobulinama pagal nustatytą reglamentą. 

„Šiais metais planuojame peržiūrėti, įvertinti ir patobulinti galiojančius automobilių stovėjimo tvarką aprašančius teisės aktus. Kalbant apie parkavimo zonas, tai reikėtų atkreipti dėmesį, kad šis klausimas sprendžiamas atsižvelgiant į daugybę kriterijų“, – pasakoja ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie kriterijai yra tokie:

- vietinės rinkliavos zonų užimtumo tyrimą (vertinama, ar užimtumas piko metu yra didesnis, nei 85 procentai. Ši riba numatyta todėl, kad esant didesniam užimtumui žymiai sunkiau surasti laisvą parkavimo vietą tiek svečiams, tiek ir gyventojams);  

- gyventojų prašymus  (būtent todėl kviečiama gyventojus teikti prašymus įvesti vietinę rinkliavą už stovėjimą ten, kur jie susiduria su parkavimo vietų trūkumo problemomis);  

- viešąjį ir gyventojų interesus (pavyzdžiui, kad būtų išvengta situacijų, kai vengiantys brangesnės zonos mokesčio vairuotojai užima šalia esančių žymiai pigesnių zonų parkavimo vietas);  

REKLAMA

- eismo saugumą (vengti sudaryti sąlygas galimiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams, konfliktinėms, avarinėms situacijoms).   

Galutinį sprendimą dėl vietinės rinkliavos dydžių ir (ar) zonų priima miesto savivaldybė.

Primenama, kad vietinė rinkliava už automobilio stovėjimą siekiama reguliuoti stovėjimo vietų užimtumą, o ne pajamoms rinkti.

Atmintinė vairuotojams

- visiems vairuotojams primenama, kad Vilniuje už automobilio stovėjimą vietine rinkliava apmokestintose vietose galima atsiskaityti mobiliosiomis programėlėmis „m.Parking“, „UniPark“ ir „Parkman“;

- taip pat automobilio stovėjimą galima užsisakyti bei už jį atsiskaityti SMS žinute. Šiuo atveju taikomi papildomi operatorių mokesčiai, o atsiskaitant mobiliąja programėle, kai joje yra pridėta banko kortelė – papildomi mokesčiai netaikomi;

- neturintiems mobiliųjų programėlių, už automobilio stovėjimą galima atsiskaityti artimiausiame parkomate. Parkomate suvedus automobilio valstybinį numerį ir apmokėjus už jo stovėjimą, atspausdinto stovėjimo kvito dėti ant priekinės automobilio panelės nebūtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų