• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Vilniaus apskrities policijos vadovai surengė spaudos konferenciją, per kurią pranešė, kad nustatyti visi eismo įvykio, per kurį nukentėjo trys policijos pareigūnai ir du civiliai asmenys, dalyviai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities Kelių policijos valdybos viršininkas Vytautas Černevičius portalui Balsas.lt sakė, kad po šio įvykio įspėjo pareigūnus, jog būtų atsargesni stabdydami automobilius.

REKLAMA

Taigi, net pareigūnai, kurių pareiga yra užtikrinti tvarką šalyje, nebesijaučia saugūs. Apie tai kalbėjome su pareigūnų teisių gynėju Vytautu Baku.

Jis priminė, kad savaitgalį vykusiame Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo visuotiniame suvažiavime priimtos rezoliucijos dėl pagrindinių pareigūnų siekių: kad būtų įteisinta 40 val. darbo savaitė, grąžintas nesumokėtas darbo užmokestis, sutvarkyta socialinių garantijų sistema, būtų vykdoma baigusių tarnybą pareigūnų integracijos programa.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu į šiuos reikalavimus iki 2012 m. liepos 6 d. nebus atsižvelgta, pareigūnai nusprendė organizuoti protesto akcijas.

V. Bakas pabrėžė, kad Lietuvoje susidarė nenormali situacija. „Anksčiau politikai visuomenę baugindavo Rusija. Dabar toks „baubas" tapo teisėsauga. Tai akivaizdus politikavimas, tačiau jis labai kenkia pareigūnams. Daug pareigūnų išeina iš darbo dėl tokio požiūrio ir ypač todėl, kad nepatenkinami mūsų profesijos atstovų socioekonominiai reikalavimai. Be to, viešai menkinamas pareigūnų vardas, patys politikai dažnai nevykdo pareigūnų reikalavimų“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasidomėjome, kodėl pareigūnai, pasak statistikos, vis dažniau nukenčia ne tik materialiai, bet ir fiziškai. „Tai, kad pareigūnai nukenčia materialiniu požiūriu, yra ko gero rimčiausia problema. Žmonės dirbdami tokį darbą, jų šeimos, turėtų turėti garantijas, kad bus atlyginta, jei pareigūnas nukentės fiziškai. Kai kurios taupymo priemonės akivaizdžiai kėlė tiesioginį pavojų pareigūnams. Pavyzdžiui, buvo noras leisti pareigūnus patruliuoti po vieną. Taip neva būtų taupomos lėšos, tačiau kodėl niekas nepagalvoja apie pavojų“, – sakė V. Bakas.

REKLAMA

Profesinio susivienijimo atstovas teigė, kad jų organizacija siekia padėti pareigūnams, nuolat ieško dialogo su valdžia. „Nors su šia vyriausybe susišnekėti sunku, tikimės, kad į pareigūnų situaciją bus pažvelgta kitaip“, – sakė jis.

V. Bakas įsitikinęs, kad pareigūnas, turėdamas valstybės aprūpinimą, jausis daug saugiau. „Kita vertus, visuomenės agresyvumas yra didelė problema. Siūlome ir siūlysime įvairius variantus, kaip padidinti pareigūnų saugumą“, – sakė jis.

Taip pat skaitykite:

Neblaivus vairuotojas sužalojo tris pareigūnus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų