• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sau­sa­kim­šos Šiau­lių cent­ro ka­vi­nės, ei­lu­tės prie mu­gės pre­kiau­to­jų – to­kie vaiz­dai mies­te jau ke­le­tą die­nų. Ta­čiau vers­li­nin­kai sa­ko, kad 5-ųjų TA­FI­SA pa­sau­lio spor­to vi­siems žai­dy­nių sve­čiai ir da­ly­viai iš­skir­ti­nio pel­no neat­ne­šė. Vieš­bu­čiams per­nai vy­kęs Eu­ro­pos krep­ši­nio čem­pio­na­tas bu­vęs pel­nin­ges­nis.

REKLAMA
REKLAMA

Krep­ši­nis už TA­FI­SA pel­nin­ges­nis

Vieš­bu­ty­je „Šiau­lių kraš­to me­džio­to­jų užei­ga“ ap­gy­ven­din­ta be­ne dau­giau­sia TA­FI­SA da­ly­vių iš už­sie­nio – apie 170. Vieš­bu­čio di­rek­to­rės pa­va­duo­to­ja As­ta Žal­ty­tė „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė, kad ypa­tin­gų pa­gei­da­vi­mų iš sve­čių ne­su­lau­kė.

REKLAMA

„Jiems ga­lė­jo­me su­teik­ti tik ap­gy­ven­di­ni­mo su pus­ry­čiais pa­slau­gas“, – sa­kė A. Žal­ty­tė. Ko­dėl be pie­tų ir va­ka­rie­nės? „Taip pa­gei­da­vo or­ga­ni­za­to­riai“, – ap­gai­les­ta­vo vieš­bu­čio at­sto­vė.

Nak­vy­nė su pus­ry­čiais dviem as­me­nims dvi­vie­čia­me kam­ba­ry­je čia įpras­tai kai­nuo­ja 200, vie­nam as­me­niui – 160 li­tų. TA­FI­SA da­ly­viams, vieš­bu­čio di­rek­to­rės pa­va­duo­to­jos žo­džiais, bu­vo da­ro­mos nuo­lai­dos.

REKLAMA
REKLAMA

Skai­čiuo­da­ma pel­ną ir jį ly­gin­da­ma su per­nai itin pel­nin­gu Eu­ro­pos krep­ši­nio čem­pio­na­to lai­ko­tar­piu, A. Žal­ty­tė ne­slė­pė ap­mau­do: „Per­nai vis­kas bu­vo žy­miai ge­riau or­ga­ni­zuo­ta ir mums bu­vo pel­nin­giau nei TA­FI­SA.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieš­bu­čio „Šau­lys“ vy­riau­sio­ji bu­hal­te­rė Sil­va Moc­ku­vie­nė mi­nė­jo, kad pas juos kas­nakt vi­du­ti­niš­kai nak­vo­jo ir pus­ry­čia­vo apie 60 sve­čių. Be­veik vi­si vieš­bu­čio kam­ba­riai bu­vo užim­ti de­le­ga­ci­jų iš Da­ni­jos, Iz­rae­lio, Ja­po­ni­jos, Len­ki­jos, Suo­mi­jos, Šve­di­jos, Vo­kie­ti­jos, Ke­ni­jos, Ar­gen­ti­nos, Ira­ko, Pie­tų Ko­rė­jos, In­do­ne­zi­jos, Bul­ga­ri­jos, So­ma­lio va­do­vų.

REKLAMA

S. Moc­ku­vie­nė spė­ja, kad Eu­ro­pos krep­ši­nio čem­pio­na­tas bu­vo skal­ses­nis: „Tuo­met sve­čių vieš­bu­ty­je tu­rė­jo­me dvi sa­vai­tes, o da­bar jie ap­si­sto­jo tik ke­le­tui die­nų.“ Nak­vy­nės su pus­ry­čiais kai­nų vieš­bu­tis nei kė­lė, nei ma­ži­no: vien­vie­tis kam­ba­rys at­siė­jo 230, dvi­vie­tis – 290 li­tų.

REKLAMA

Į pa­jū­rį iš­sku­bė­ju­sius lie­tu­vai­čius pa­kei­tė už­sie­nie­čiai

Taip trum­pai il­gą­jį sa­vait­ga­lį api­bū­di­no pi­ce­ri­jos „Či­li pi­ca“ di­rek­to­rė Bri­gi­ta Rai­lai­tė. Jos žo­džius pa­tvir­ti­no ir ki­tų gre­ta esan­čių ka­vi­nių at­sto­vai. „Sve­čių iš už­sie­nio ant­plū­dis mums kom­pen­sa­vo į Pa­lan­gą iš­sku­bė­ju­sių mies­tie­čių trū­ku­mą“, – nea­be­jo­ja pa­šne­ko­vė. „Ir tai, tik va­ka­rais“, – pa­pil­dė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eu­ro­pos krep­ši­nio čem­pio­na­to lai­ko­tar­pis, per­nai su­ta­pęs su Rug­sė­jo 1-osios šven­te, pi­ce­ri­jai bu­vo pel­nin­ges­nis.

„Nes­lėp­siu, kad ir da­bar ti­kė­jo­mės di­des­nio lan­ky­to­jų skai­čiaus, bet ant­plū­džio ne­lau­kė­me. To­dėl ne­sa­me nei nu­si­vy­lę, nei la­bai džiū­gau­ja­me. Klien­tų tu­rė­jo­me tiek, kiek pa­pras­tai pas mus bū­na va­sa­rą sa­vait­ga­liais“, – skai­čia­vo pi­ce­ri­jos di­rek­to­rė.

REKLAMA

Ar už­sie­nie­čiai pa­gei­da­vo ki­to­kių pa­tie­ka­lų nei lie­tu­vai­čiai? Pi­cos ir lie­tu­viš­kas alus bu­vo per­ka­miau­si. Lie­tu­vai­čius nuo pa­si­sė­dė­ji­mų ka­vi­nė­se at­bai­dę karš­čiai trau­kė už­sie­nie­čius vai­šin­tis sa­lo­to­mis, už­kan­džiais. Vie­nas ki­tas pa­no­ro tra­di­ci­nių lie­tu­viš­kų ce­pe­li­nų, že­mai­čių bly­nų.

REKLAMA

Pa­si­nau­do­jo pro­ga už­megz­ti ry­šius

Bul­va­re vei­kian­čio­je mu­gė­je lie­tu­viš­ka at­ri­bu­ti­ka pre­kia­vę UAB „Kon­sul­ta­ci­jų ga­le­ri­ja“ va­dy­bi­nin­kas Žil­vi­nas Va­lan­čiaus­kas su se­se­ri­mi Eg­le iš­skir­ti­nio pel­no taip pat ne­skai­čia­vo. „Per­nai pre­kia­vo­me Klai­pė­do­je Jū­ros šven­tė­je, ten bu­vo di­des­nis žmo­nių srau­tas, tai ir pel­nas di­des­nis“, – ly­gi­no Žil­vi­nas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Va­dy­bi­nin­kas ti­ki­si, kad pre­ky­ba Šiau­liuo­se TA­FI­SA me­tu jų bend­ro­vei bus nau­din­ga ki­tu as­pek­tu: pa­vy­ko už­megz­ti ry­šių su už­sie­nie­čiais. „Ap­si­kei­tė­me kon­tak­tais su sve­čiais iš Ja­po­ni­jos ir In­do­ne­zi­jos. Gal plė­si­me tarp­tau­ti­nius ry­šius“, – svars­to Žil­vi­nas.

REKLAMA

Eg­lė juo­kė­si, ly­gin­da­ma ja­po­nus ir in­do­ne­zie­čius pir­kė­jus. Ja­po­nai – itin ne­reik­lūs, atė­ję pa­ro­dė: „No­ri­me vie­no dy­džio ir marš­ki­nė­lių, ir ke­pu­rai­čių“. Su­mo­kė­jo pra­šy­tą kai­ną ne­si­de­rė­ję. „In­do­ne­zie­čių de­ry­boms, at­ro­dė, ne­bus ga­lo. Kai­ną mė­gi­no „nu­muš­ti“ net ne dvi­gu­bai, o tri­gu­bai. Vė­liau gy­rė­si vie­nas ki­tam, kas ko­kių nuo­lai­dų ga­vo, la­ži­no­si, kad ki­tas taip pi­giai ne­nu­si­pirks“, – pa­sa­ko­jo par­da­vė­ja.

REKLAMA

Už­sie­nie­čiai pir­ko, bet ne dau­giau nei lie­tu­viai

Tau­to­dai­li­nin­kė iš Pa­ne­vė­žio Gra­ži­na Daug­vi­lie­nė, mu­gė­je pre­kia­vu­si vel­ti­niais, ne­slė­pė, kad dau­gu­ma jos pir­kė­jų – šiau­lie­čiai. „To­dėl man ši mu­gė nie­kuo ne­si­sky­rė nuo anks­tes­nių“, – sa­kė vel­ti­nių meist­rė.

REKLAMA
REKLAMA

Ūki­nin­kų Ba­ris­tų duo­nos ga­mi­niais pre­kia­vu­sios ke­pyk­los ve­dė­ja Vi­ta Var­ga­lie­nė ir par­da­vė­ja Di­na Ta­mo­šai­tie­nė pre­ky­bą pa­va­di­no „nor­ma­lia“. Dau­gu­ma pir­kė­jų – taip pat lie­tu­vai­čiai. Tarp jų mo­te­rys pa­si­ge­do in­te­li­gen­tų: „Ma­nė­me, kad ne tik spor­ti­ne, bet ir kul­tū­ri­ne pro­gra­ma gau­sios žai­dy­nės, pri­trauks dau­giau in­te­li­gen­ti­jos.“

Me­di­nių ga­mi­nių šei­mos vers­lą su vy­ru tu­rin­ti Ro­ma Kar­ve­lie­nė ne­si­ste­bė­jo, kad lie­tu­vių ir už­sie­nie­čių pir­kė­jų tu­rė­jo apy­ly­giai. „Pag­rin­di­nis žai­dy­nių ak­cen­tas – ren­gi­niai, o ne mu­gė, jų žmo­nės sku­bė­jo pa­ma­ty­ti, o ne ap­si­pirk­ti. To­dėl ne­si­ste­biu, kad per „Šiau­lių die­nas“ pre­kiau­ti se­ka­si ge­riau nei da­bar“, – ge­ros nuo­tai­kos ne­pra­ra­do po­nia Ro­ma.

Pre­ky­bos cent­rui lan­ky­to­jų ne­trū­ko

Il­gą­jį sa­vait­ga­lį pre­ky­bos cent­re „Sau­lės mies­tas“ pir­kė­jų bu­vo dau­giau. Rin­ko­da­ros va­do­vė Ir­man­tė Svien­sie­nė pa­ly­gi­no 2012 ir 2011 me­tų lie­pos 6 die­nos duo­me­nis: šiais me­tais su­lauk­ta 27 pro­cen­tais di­des­nio lan­ky­to­jų srau­to. O paly­gi­nti šių me­tų bir­že­lio 23-24 die­nas ir lie­pos 7-8 die­nas – lan­ky­to­jų srau­tas išau­go 9 pro­cen­tais.

REKLAMA

Praė­ju­sį sa­vait­ga­lį cent­re bu­vo dau­giau už­sie­nio sve­čių. Pas­te­bė­ta, kad pir­kė­jai dau­giau­sia nau­do­jo­si res­to­ra­nų, ban­ko ir ban­ko­ma­tų pa­slau­go­mis, lei­do lai­ką „Sau­lės te­ra­so­je“, pir­ko lauk­tu­vių, ap­si­pir­ki­nė­jo dra­bu­žių par­duo­tu­vė­se, nes gal­būt ne­si­ti­kė­jo to­kių karš­čių.

„Sa­vait­ga­lio lan­ky­to­jų srau­tais esa­me pa­ten­kin­ti. Nors dar ne­tu­ri­me apy­var­tos re­zul­ta­tų, re­mian­tis išau­gu­siu lan­ky­to­jų skai­čiu­mi, ma­no­me, kad par­duo­tu­vių, res­to­ra­nų ir ki­tų pre­ky­bos vie­tų apy­var­ta taip pat bus di­des­nės nei įpras­ta“, – „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė I. Svien­sie­nė.

Marina VISOCKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų