Utena seka Vilniaus keliu: mieste atidarė dirbtinį paplūdimį „Laimės sala“

Dar birželio viduryje Vilniaus Lukiškių aikštėje atsiradus daug diskusijų sukėlusiam paplūdimiui, atrodo, panašios iniciatyvos imasi ir kiti miestai. Trečiadienį toks dirbtinis paplūdimys, pavadintas „Laimės sala“, atidarytas ir Utenoje. 

9

„Laimės sala“ išdygo šalia Utenos kultūros centro pastato, o ją papuošė mediniai takeliai ir suolai, žydintys augalai. 

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Utena seka Vilniaus keliu: mieste atidarė dirbtinį paplūdimį „Laimės sala“

„Utenoje, laimės mieste, dideliam skeptikų nusivylimui, liepos 8-ąją buvo atidarytas ne paplūdimys, ne smėlio dėžė, o tikra Laimės sala su visais tokioms saloms būtinais atributais. Mediniai takeliai, smėlis gal ir suteikė galimybę pasijusti esant tarsi prie jūros, bet iki Vilniuje, Lukiškių aikštėje, įrengto paplūdimio uteniškei salai labai toli.

Juoba kad Laimės sala labiau trauks mažuosius uteniškius, nei suaugėlius, norinčius išsirengti ir nugriūti ant smėlio saulės vonioms. Šitokia galimybė yra čia pat, prie Dauniškio ežero, kaip nurodo Laimės salos rodyklė – už 700 metrų. Ten ne tik smėlis ir saulė, ten – ir didysis muzikinis Laimės fontanas, ir malonaus vėsumo vanduo, ir kiti malonumai.

Tad voliotis ant smėlio Laimės saloje būtų tiesiog nepadoru. Voliotis buvo ir bus leidžiama vaikams, kurie šį malonumą per Laimės salos atidarymą jau ir išbandė“, – rašoma pranešime spaudai. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sostinės valdžios sprendimas įkurti laikiną paplūdimį Lukiškių aikštėje sulaukė aštrių diskusijų visuomenėje ir tarp politikų. Kritikai teigia, kad toks projektas netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat priekaištaujama, kad planuojant projektą nesitarta nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija. 

Į tai reaguodamas Seimas priėmė įstatymą, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu.

Vilniaus meras teigia, kad pliažas aikštėje liks iki rudens, kaip ir planuota. Laisvės partijos atstovas R. Šimašius laikosi pozicijos, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas suteikiant galimybę džiaugtis iškovota laisve ir „švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“.

REKLAMA

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys birželio pabaigoje supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio. Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, visi darbai, įskaitant ir patį smėlio išvežimą, kainuoja apie 53,7 tūkst. eurų. 

Savivaldybė planuoja, kad paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.


Rašyti komentarą...
p
pastebėjimas
2020-07-09 10:11:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuviai durnais pavyzdžiais užsikrečia kaip blusomis
Atsakyti
-1

t
tai
2020-07-09 11:15:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
kvaili pavyzdžiai užkrečiami,tuo labiau kad Utenoje nuo tos aikštės už kelių metrų ežeras
Atsakyti
-1

X
XXL
2020-07-15 21:35:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaime kaip kaime, gal ir vištų prileis, nieko tokio, bet iš Sostinės daryti kaimą, smėlio dėžę - ne lygis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų