• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas teigia, jog NATO vadovai Strasbūrę-Kėlyje šeštadienį patvirtino, kad ateityje bus išlaikytas balansas tarp kolektyvinio saugumo ir Aljanso ribas peržengiančių tarptautinių operacijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas mums labai svarbu, buvo patvirtinta, kad NATO išlaikys balansą tarp dviejų dalykų: principo „vienas už visus ir visi už vieną“ bei NATO operacijų peržengiančių Aljanso šalių geografiją“, - žurnalistams po susitikimo sakė V.Ušackas.

REKLAMA

Pasak jo, Lietuva siekia balansuoti, t.y. dalyvauti tarptautinėse misijose, tačiau taip pat nori, kad nesusilpnėtų Aljanso teikiamos saugumo garantijos.

„Kodėl NATO yra tokia patraukli, kodėl NATO per 60 metų išaugo nuo 12 iki 28 narių? Todėl, kad tai yra patikimiausias pasaulio politinis-karinis Aljansas, kuris suteikia pačias patikimiausias saugumo garantijas“, - svarstė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip formaliai ateityje atrodys NATO teikiamos saugumo garantijos, priklausys nuo pradėtos rengti naujosios Aljanso strateginės koncepcijos. Pasak V.Ušacko Prancūzijoje-Vokietijoje vykusiame susitikime buvo sutarta steigti specialią ekspertų grupę, vadovaujamą NATO generalinio sekretoriaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jos (grupės - BNS) užduotis paruošti Aljanso viziją, kaip atsakyti į saugumo iššūkius ir pateikti NATO koncepciją patvirtinti kitam Aljanso vadovų susitikimui“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

V.Ušackas sakė, jog Rusijos tema kalbėjo daugumos šalių atstovai, ir buvo sutarta, kad dialogas su Rusija būtinas, tačiau pažymėta, kad NATO santykiai su Rusija priklausys nuo jos keliamo pasitikėjimo ir tarptautinių įsipareigojimu, pavyzdžiui, teritorinio vientisumo, vykdymo ir laikymosi.

REKLAMA

Dominuojanti susitikimo tema, URM vadovo teigimu, buvo NATO operacija Afganistane.

„NATO šalių vadovai pritarė JAV prezidento Baracko Obamos pasiūlytam Afganistano saugumo užtikrinimo planui, tai strategijai, kurią JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton pavadino diplomatija. () Manau, kad B.Obama iš Europos grįš su sustiprėjusiu solidarumo jausmu. Mes norime prisidėti savais nedideliais žingsniais, kad terorizmo šaltinis būtų sunaikintas, užtikrintas saugumas ir stabilumas“, - reziumavo V.Ušackas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų