REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu Afganistane yra du iš šios šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai, informavo Užsienio reikalų ministerija (URM).

Šiuo metu Afganistane yra du iš šios šalies išvykti norintys Lietuvos piliečiai, informavo Užsienio reikalų ministerija (URM).

REKLAMA

„Turime informaciją apie du Lietuvos piliečius, esančius Afganistane. Dedame visas pastangas padėti jiems kuo greičiau išvykti iš šalies“, – trečiadienį BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Pasak jos, ministerija su šiais žmonėmis palaiko nuolatinį ryšį.

Naujienų agentūra „Interfax“, cituodama Kazachstano gynybos ministeriją, pranešė, kad vienas Lietuvos pilietis buvo tarp 42 iš Afganistano evakuotų žmonių.

Pasak pranešimo, Lietuvos pilietis atvyko į Kazachstano ambasadą ir pasiprašė pagalbos.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija BNS šio atvejo kol kas nekomentavo.

Savaitgalį Talibanas įžengė į Kabulą ir perėmė šalies kontrolę. Iš Afganistano pabėgęs šalies prezidentas Ashrafas Ghani (Ašrafas Ganis) pareiškė, kad sukilėliai laimėjo 20 metų karą.

REKLAMA
REKLAMA

Talibai prieš tai žaibiškai užėmė šalies regionus ir provincijų sostines, vyriausybės pajėgoms menkai tesipriešinant be Jungtinių Valstijų karinio palaikymo. Vašingtonas baigia išvesti iš Afganistano paskutines savo pajėgas, kaip numatyta pagal prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) planą.

REKLAMA

Dešimtys tūkstančių žmonių bando pabėgti iš šalies nuo prognozuojamo griežto islamistų valdymo ar baimindamiesi tiesioginio keršto už pastaruosius du dešimtmečius valdžiusios Vakarų remtos vyriausybės palaikymą.

Tačiau Talibanas pareiškė, kad naujasis režimas „teigiamai skirsis“ nuo talibų valdžios 1996–2001 metais, kuomet buvo vykdomos mirties bausmės užmėtant akmenimis, o moterims buvo draudžiama dirbti kontaktuojant su vyrais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų