• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo “Tvarka ir teisingumas” frakcija inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl prezidento Valdo Adamkaus sprendimo suteikti Lietuvos pilietybę išimties tvarka Rusijos verslininkui Mansurui Sadekovui.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu tos pačios frakcijos narys Petras Gražulis siūlo pavesti Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl V.Adamkaus rinkimų kampanijų 1997-1998 metais ir 2004 metais finansavimo aplinkybių.

REKLAMA

Kaip pirmadienį pranešė “Tvarkos ir teisingumo” frakcija, jos seniūnas Valentinas Mazuronis įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo KT būtų prašoma ištirti, ar V.Adamkus nepažeidė Konstitucijos ir Pilietybės įstatymo nuostatų, 2003-ųjų vasarį pasirašydamas dekretą dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka minėtam Rusijos piliečiui.

REKLAMA
REKLAMA

Teigdamas, kad šio dekreto rengimo dienomis bei po jo pasirašymo į V.Adamkaus rinkimų kampaniją finansavusio fondo sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta 400 tūkst. litų paramos, V.Mazuronis tvirtina, jog “yra pagrindo manyti, kad V.Adamkus, pasirašydamas minėtą dekretą, vadovavosi ne Lietuvos valstybės, bet privataus asmens interesais už suteiktą finansinę paramą, todėl neteisėtu tikslu panaudojo tik prezidentui Konstitucijos suteiktą išimtinę teisę suteikti asmenims Lietuvos pilietybę išimties tvarka ir tuo diskreditavo Prezidento institucijos autoritetą”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą turi Vyriausybė, teismai ir ne mažiau nei 29 parlamentarų grupė, tačiau jeigu į Teismą kreiptųsi visas Seimas, tuomet klausimas būtų nagrinėjamas pirmumo tvarka.

Tuo metu kitas frakcijos “Tvarka ir teisingumas” narys P.Gražulis parengė nutarimo projektą, kuriuo siūlo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pavesti atlikti parlamentinį tyrimą dėl V.Adamkaus rinkiminių kampanijų 1997-1998 metais ir 2004 metais finansavimo aplinkybių.

REKLAMA

Kaip BNS sakė P.Gražulis, antradienį jis siūlys, kad jo parengtas nutarimo projektas būtų įregistruotas frakcijos vardu.

Be kita ko, P.Gražulis siūlo tirti, ar iš tiesų šalies vadovas nesidomėjo jo rinkimų kampanijos finansavimu, ar Vyriausioji rinkimų komisija bei Valstybinė mokesčių inspekcija “netoleravo ir nedangstė V.Adamkaus rinkimų kampanijos pažeidimų”. Taip pat siūloma tirti pilietybės suteikimo M.Sadekovui aplinkybes.

REKLAMA

Dienraštis “Lietuvos žinios” skelbė, kad prieš penkerius metus, paskutinėmis pirmosios kadencijos dienomis V.Adamkus pasirašė dekretą dėl pilietybės suteikimo su Viktoru Uspaskichu siejamam M.Sadekovui. Anot dienraščio, po šio dekreto į V.Adamkaus fondą V.Uspaskicho vadovaujamų įmonių darbuotojai pervedė po kelis tūkstančius litų. Visos gautos lėšos buvo panaudotos V.Adamkaus rinkimų kampanijos skoloms padengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V.Adamkus per savo atstovus yra pareiškęs, kad nėra įsipareigojęs nė vienam savo finansiniam rėmėjui.

”Viskas yra išsakyta, daugiau nieko nekomentuosiu. Jei tai yra ateinančių rinkimų kampanijos dalis, aš joje nedalyvauju”, - pirmadienį žurnalistams sakė V.Adamkus.

V.Adamkus pirmą kartą prezidento pareigas ėjo 1998-2003 metais. Kitus rinkimus jis pralaimėjo partijos “Tvarka ir teisingumas” lyderiui Rolandui Paksui, bet po šio nušalinimo nuo pareigų už Konstitucijos pažeidimus, V.Adamkus laimėjo pirmalaikius rinkimus. Jo kadencija baigsis 2009-ųjų vasarą.

Tarp kaltinimų pažeidus Konstituciją R.Paksui buvo ir pilietybės suteikimas jo rinkimų kampanijos finansiniam rėmėjui, verslininkui iš Rusijos Jurijui Borisovui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų